En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Mortgage 17.03.2018 18:42
Kate Johns Tokyo-Mitsubishi Bankasını Dolandırdı

Kate Johns Tokyo-Mitsubishi Bankasını Dolandırdı

İngiltere'de Tokyo-Mitsubishi bankasında üst düzey bir görevde bulunan avukat Kate Johns bankayı 11.5 milyon dolar dolandırarak mortgage borçlarını ödedi.
Olayın ortaya çıkması ile yakalanan 39 yaşındaki Johns için hapis cezası istendi. Johns'un dolandırıcılığı çalışma arkadaşlarını paranın gelecek vaat eden bir Endonezyalı havayolu şirketine yatırım olarak kullanıldığına inandırarak gerçekleştirdiği açıklandı. Ancak para Johns'un arkadaşı Frank Taira Supit tarafından yönetilen ve finansal zorluklar yaşayan kargo şirketi Air Efata için kullanıldı. Mahkemede Johns'un dolandırdığı para ile mortgage borcunu ödediği belirtilirken lüks harcamalar gerçekleştirdiği de açıklandı. Bir küpeye 65 bin dolar veren Johns, Air Efata'nın iflas etmesi ile yakalandı. İflas sonrasında Frank Taira Supit intihar ederken Air Efata'nın bankadan yapılan para transferleri karşılığında Johns'un hesabına para yatırıldığı belirlendi. Suçlamaları reddeden Johns Air Efata'nın kar edeceğini düşünerek yatırım yaptığını açıkladı, ancak mahkeme Johns'u yargılama kararı aldı.

Hürriyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Garanti Mortgage Öğretmenler Günü Kampanyası Başladı


24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Mortgage Uzmanı Garanti tarafından başlatılan Öğretmenler Günü Kampanyası kapsamında 300 lira bonus hediye ediliyor..

 

Mortgage Uzmanı Garanti, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle özel olarak hazırladığı kampanya kapsamında öğretmenlere avantajlı kredi seçenekleri sunarken ayrıca 300 TL bonus hediye ediyor.
 
Garanti Mortgage'ın Öğretmenler Günü Kampanyası 15 Kasım - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında geçerli olup, kampanya kapsamında ev sahibi olmayı planlayan öğretmenlere 300 liralık bonus hediye ediliyor.
 
Öğretmenlere özel olarak düzenlenen mortgage kampanyasından faydalanmak isteyenlerin Garanti şubelerine giderek, 444 EVİM (444 3846) hattını arayarak veya www.garantimortgage.com adresine tıklayarak bilgi alması ve başvuruda bulunması mümkün.
 
 
16-03-2010
Bu haber toplam 4302 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?