En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Mortgage 24.03.2018 17:57
İş Bankası'ndan İngilizlere 15 Yıl Vadeli Konut Kredisi

İş Bankası'ndan İngilizlere 15 Yıl Vadeli Konut Kredisi

İş Bankası, İngiltere'de Türkiye'den konut almak isteyenlere 15 yıl vadeli mortgage kedisi imkanı sunuyor.
İş Bankası'nın 2007 yılında İngiltere'de hayata geçirdiği "Overseas Mortgages from İşbank London" kredi uygulamasıyla Türkiye'de gayrimenkul alan yatırımcıların, İngiliz sterlini üzerinden 180 ay borçlanarak mülk edinebildiği bildirildi.
 
Türkiye İş Bankası Londra Şube Müdürü Hasan Candan ve yardımcısı Umut Yılmazer, İngiltere'de uyguladıkları "Overseas Mortgages" kredisiyle müşterilerine Türkiye'den almak istedikleri konutların finansmanına yönelik 15 yıla kadar vadeyle kredi kullandırdıklarını söyledi.
 
İngiliz sterlini olarak kullandırılacak kredilerin faiz oranında Bank of England baz faiz oranı dikkate alındığını ve "değişken" olarak tespit edildiğini belirten Candan, "Bankamız bugün için geçerli olan faiz oranını oldukça rekabetçi bir şekilde yıllık yüzde 6,15 olarak belirlemiş durumdadır. İş Bankası'nın mevcut uygulamasıyla, gerekli diğer şartların yerine getirilmesini takiben müşterilerimiz konutun ekspertiz değerinin yüzde 75'ine kadar kredilerini hemen kullanabiliyorlar" diye konuştu.
 
Overseas Mortgages uygulamasında emlak değerinin yüzde 25'lik bölümünün yatırımcı tarafından karşılanması gerektiğini hatırlatan Candan, uygulamaya Türkiye'de gayrimenkul alan İngiliz yatırımcıların daha fazla ilgi gösterdiğini kaydetti.
 
İş Bankası Londra şubesi mortgage uzmanı Ahmet Özarar da konuyla ilgili olarak, sterlinin Türk Lirası karşısında son dönemlerde değer kazanmış olmasının, sterlin üzerinden borçlananların lehine bir durum olarak değerlendirilebileceğini belirtti.
 
Özarar, İngiltere'de uzun süre ikamet edenlerin gelir ve borçlanmalarının aynı para biriminden olmasının kur riskine maruz kalmayacakları anlamına geleceğini ve bu durumun menfaatlerine olduğunu ifade etti.
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ziraat Bankası Emekli Promosyon Ödemelerini Ne Zaman Yapacağını Açıkladı


Emekliye promosyon ödemeleri hakkında açıklamada bulunan Ziraat Bankası, emeklilerin T.C Kimlik numarasının son hanelerine göre Mart, Nisan ve Mayıs ayında promosyon ödemelerinin yapılacağını bildirdi..

 

Milyonlarca emekliye maaş ödemesi yapan Ziraat Bankası, promosyon ödemeleri için takvimini açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, T.C Kimlik numarası 0 ve 2 ile bitenler Mart ayından; 4 ve 6 ile bitenler Nisan ayından; 8 ile bitenler ise Mayıs ayından itibaren promosyon ödemelerini alabilecek.
 
Ziraat Bankası tarafından yapılan açıklamada, emeklilerin sadece Ziraat Bankası'nın şubelerinden değil, internet sitesi ve çağrı merkezinden de taahhütname verebileceği belirtilirken, bugüne kadar 400 binden fazla müşteriye promosyon ödemesi yapıldığı da vurgulandı.
 
Açıklamada ayrıca, promosyon taahhütnamesini şubeden vermek isteyen emeklilerin, T.C  kimlik numarasının son rakamına göre bankaya  başvurmaları belirtildi.
 
 
 
 
13-02-2012
Bu haber toplam 9663 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?