En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Mortgage 24.03.2018 17:59
Garanti'den

Garanti'den "Evini Değiştirene Mortgage" Kredisi

Garanti Mortgage "Evini Değiştirene Mortgage" kredisinde değişiklikler yaptı.

Garanti Mortgage, evini satıp elde edeceği para ile peşinatı ödemek isteyen müşteriler için ‘Evini değiştirene mortgage' kredisini geliştirdi. Müşterinin evini satması için 1 yıl süre tanıyan yeni sistem, hem satın alınacak eve hem de mevcut konuta ipotek koyarak yeni evin bedelinin tamamını hemen kredilendiriyor. Tüketiciler evlerini sattıklarında, yeni evin bedeliyle arasındaki farkı vererek peşinatı ödüyor.

Geçen yılı 56 milyar TL ile kapatan, bu yıl ise yüzde 30 büyümesi öngörülen konut kredisi pazarını bahar aylarında farklı ihtiyaçlara hitap eden kredi modelleri hareketlendirecek. Garanti Mortgage'ın kısa bir süre sonra uygulamaya hazır hale getireceği yeni bir kredi modeli de elinde birikmiş parası olmayan, sahip olduğu konutu satıp, bu satıştan elde edeceği para ile peşinatı sağlamak isteyen müşteriler için özel olarak geliştirildi. ‘Evini değiştirene mortgage' adını taşıyan ve müşterinin mevcuttaki evini hemen satmasını beklemeden 1 yıl süre tanıyan bu yeni sistem, hem satın alınacak eve hem de mevcut konuta ipotek koyarak yeni evin bedelinin tamamını hemen kredilendiriyor. Böylece tüketiciler erteledikleri peşinatı, 1 yıl sonra mevcut evlerini sattıklarında, yeni evin bedeliyle arasındaki tutar ile ödeyebiliyor.

Faiz ve fiyatlar düşmez

Yeni ev satın alımı ile eski evin satışının çoğu zaman eşzamanlı olarak gerçekleşmediğini vurgulayan Garanti Mortgage Genel Müdür Yardımcısı Umur Güven, "Evini değiştirene mortgage kredisi, tüketiciye mevcuttaki evini satmasını beklemeden yeni ev satın alma imkanı sunuyor. Müşteriler eski ev satışından gelen tutar ile peşinat ödemesini yapabiliyor" diye konuştu. Güven, bu üründe müşterinin mevcut evini 12 ay içinde satıp minimumda kredi tutarının yüzde 25'ine kadar bir toplu bir ödeme yapması gerektiğinin de altını çizdi. Haziran ayında yapılacak genel seçimin ve yılın son çeyreğinde faizlerin artış trendine gireceği beklentisinin müşterileri bu döneme girmeden ev almaya ve kredi kullanmaya yöneltebileceğini ifade eden Umur Güven, "Seçimler ve sonuçları tüketiciler için belirsizlik yaratıyor ancak mevsimsel durgunluğun yaşandığı yaz aylarının ardından faizlerin ve konut fiyatlarının düşmesinin söz konusu olmayacağı bir döneme giriyoruz" değerlendirmesini yaptı.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Rusya, Türk Akımı'nın 2. Hattı İçin AB'den Garanti İstedi


Rusya, Türk Akımı Doğalgaz Boru Hattı projesi kapsamında yapılacak olan ikinci hat için Avrupa Birliği'nden reddedilmeme garantisi talep etti..

 

 
Rusya'nın Avrupa Birliği (AB) Daimi Temsilcisi Büyükelçi Vladimir Chizhov tarafından yapılan açıklamada, Türk Akımı projesinde Avrupa'ya uzanacak olan ikinci doğalgaz boru hattı için AB komisyonu tarafından garanti verilmesi gerektiği vurgulandı.
 
Rus haber ajansı RIA Novosti'ye konuşan Chizhov, Türk Akımı doğalgaz boru hattı projesinde ilk hattın Türkiye için ikinci hattın ise Güneydoğu Avrupa için planlandığını hatırlatarak, proje kapsamında yapılması planlanan ikinci doğalgaz boru hattı için önemli bir potansiyel bulunduğunu vurguladı.
 
Chizhov, Rusya ve ortaklarının ikinci hattın yapılabilmesi için projenin Avrupa Komisyonu tarafından reddedilmeyeceğine yönelik garanti alması gerektiğini de sözlerine ekledi.
14-04-2011
Bu haber toplam 9111 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?