En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Mortgage 21.03.2018 03:07
Freddie Mac Kredi Olanağından 111 Milyar Dolar Kullandı

Freddie Mac Kredi Olanağından 111 Milyar Dolar Kullandı

ABD, iki şirketin gelecek yıl mortgage bağlantılı yatırım portföylerini daraltmaları talebinden de vazgeçti.
Böylece uzun yıllardır yaşanan en büyük çöküntüyü atlatmaya çalışan konut piyasasına kısa vadede büyük destek sağlanmış olacak.

Yapılan açıklamaya göre karar değişikliğinin nedeni, bu iki şirketi desteklemekte kararlı olduklarını göstermek ve yönetimi devlete geçmiş olan iki kuruma, mortgage bağlantılı varlıklarını azaltmak için daha fazla zaman vermek. Freddie Mac ve Fannie Mae, 200 milyar dolarlık kredi olanağından 111 milyar dolar kullandı.

Milliyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Fannie ve Freddie'de Asla Geri Dönüş Yok


ABD Maliye Bakanı Timothy Geithner, Obama yönetiminin konut finansmanı sektörünün beyin takımını bir araya getirmesi öncesinde yaptığı açıklamada konut finansmanı kuruluşları Fannie Mae ve Freddie Mac'in kriz öncesi dönemdeki yapıya dönmelerinin mümkün olmadığını bildirdi.

Bakanın iki hükümet kontrolündeki kuruluş için düzenlenecek konferansa hazırladığı konuşmada kuruluşların önemli ve karmaşık sorunlarının ABD'nin karşı karşıya olduğu en büyük zorluklar arasında bulunduğu kaydedildi.

İki kuruluşun kayyuma devredilmelerinden önceki yapıya dönmesine izin verilmeyeceğini vurgulayan Geithner, "O dönemde Fannie ve Freddie hükümetin desteğini de arkalarına alıp özel sektörden pazar payı kazanmışlardı" dedi.

Fannie ve Freddie 2000 başlarında konut sahipliğini artırmak için subprime mortgage piyasasına girdi ama sonuçları felaket getirdi.

13-04-2010
Bu haber toplam 3792 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?