En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Mortgage 24.03.2018 17:59
Çin'de Yabancıların Mortgage Kredileri Sınırlandırlıyor

Çin'de Yabancıların Mortgage Kredileri Sınırlandırlıyor

Çin yönetimi emlak sektöründe yabancı yatırımlarını azaltmak için yeni düzenlemeye gidiyor.
Dünyanın 2 numaraları ekonomisi Çin, emlaktaki deniz aşırı yatırımlarını azaltmak için yabancıların mortgage kredilerini sınırlama getirecek.
 
Fiyatları düşürme hamleleri kapsamının bir parçası olarak emlak piyasasındaki yabancı yatırımları kontrol altına almaya çalışan Çin, yabancıların konut alımları için aldıkları mortgage kredilerini sınırlayacak.
 
Çin'in Ulusal Kalkınma ve Reform Komisyonu tarafından yapılan açıklamada, devlet planlama ajansının, deniz aşırı ülkelerdeki bankaların verdiği ve yabancıların mortgageları fonlamak için kullanacağı kısa ve uzun vadeli yabancı kredi kotasını 2012'de onaylamayacaklarını belirtti.
 
Çin Başbakanı Wen Jiabao bu hafta bir kez daha konut fiyatları istenilen seviyeye gerileyinceye kadar, emlak piyasasındaki kontrolleri sürdüreceklerini tekrarladı. Çin geçtiğimiz yıl bazı konutlarda peşinat ve mortgage oranlarını yükseltirken, 40 şehirde de konut alımlarına sınırlamalar getirmişti.
 
Bunun  yalnızca piyasadaki orta ve yüksek ölçekli alanlarda etkili olacağını savunan Savills Property Services Co.nun Çin araştırmaları müdürü James MacDonald, yabancı alıcıların Çin'in toplam konut piyasasının ufak bir bölümünü oluşturduğunu ve çok yüksek hacime sahip olmadıklarını söyledi. 
 
Çin, Kasım 2010'da ilk kez konut alımı yapacak olanlardan başka bir emlak mülkiyetleri olmadığını kanıtını ve bir yıllık bordroyu istemeye başladı. 
 
Yabancılar, 1.3 milyar nüfuslu Çin'in yalnızca 1 milyonluk kısmını oluşturyor ve bu kişilerin hepsi emlak alımı da yapmıyor. 
 
Çin'deki yabancı bankaların açıktaki kredileri Eylül sonu itibariyle 1 trilyon yuana ulaştı ve bu rakam Çin'in toplam avanslarının yüzde 2.3'üne karşılık geliyor.
 
BloombergHT

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Garanti Mortgage Öğretmenler Günü Kampanyası Başladı


24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle Mortgage Uzmanı Garanti tarafından başlatılan Öğretmenler Günü Kampanyası kapsamında 300 lira bonus hediye ediliyor..

 

Mortgage Uzmanı Garanti, 24 Kasım Öğretmenler Günü sebebiyle özel olarak hazırladığı kampanya kapsamında öğretmenlere avantajlı kredi seçenekleri sunarken ayrıca 300 TL bonus hediye ediyor.
 
Garanti Mortgage'ın Öğretmenler Günü Kampanyası 15 Kasım - 31 Aralık 2016 tarihleri arasında geçerli olup, kampanya kapsamında ev sahibi olmayı planlayan öğretmenlere 300 liralık bonus hediye ediliyor.
 
Öğretmenlere özel olarak düzenlenen mortgage kampanyasından faydalanmak isteyenlerin Garanti şubelerine giderek, 444 EVİM (444 3846) hattını arayarak veya www.garantimortgage.com adresine tıklayarak bilgi alması ve başvuruda bulunması mümkün.
 
 
03-02-2012
Bu haber toplam 7944 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?