En Güncel Emlak haberleri
Mesa Koru Sitesi Evleri

Mesa Koru Sitesi Evleri

KORU SİTESİ, MESA'nın Ankara'da kent yerleşik alanı dışında gerçekleştirdiği ilk toplu konut projesi.

 Eskişehir Yolu üzerinde Ankara'ya 17 km uzaklıkta 400.000 m2 alan üzerine kurulmuş 1600 konutluk bir yerleşme. Tasarımından, işletmesine, teknolojisinden mekan ve yapı kalitesine, konut üretiminde MESA'nın sağladığı gelişmelerin sergilendiği bir çevre.

KORU SİTESİ, MESA'nın kendi arazisi üzerinde, kendi öz kaynakları ile sınırlı sayıda birimden oluşan etaplar halinde tamamlandı. İki katlı sıra ev, ikiz ev ve tek evden, 5 kat ile 20 kat arasında değişen yüksekliklerde çok katlı apartman bloklarında farklı yapım teknolojileri kullanıldı. Geleneksel yığma ve betonarme karkas, yarı prefabrik tünel kalıp ve tam prefabrik Dumez yapım sistemleri ile çok çeşitli tipte ve büyüklükte nitelikli konutlar üretildi, KORU SİTESİ'nde zengin bir yaşam çevresi yaratıldı.

80'li yıllarda KORU SİTESİ'nde konut üretimine başlandığında MESA 3 temel ilke benimsemişti:

    * Konutları çevreleri ile birlikte tamamlamak
    * Konutları işletme hizmeti ile birlikte pazarlamak
    * Satış sonrası alıcıya onarım ve yenileme hizmeti sunmak.

MESA ilkeleri ile, ileri görüşlülüğü ile, KORU SİTESİ'nde gerçekleştirdiği kaliteli konutları ve yemyeşil çevresi ile komşu yerleşmelere örnek oldu, çevresindeki sitelerde yapım ve çevre kalitesinin yükselmesine önderlik etti.

  

MESA Koru Sitesi'nde parselleri 550 m2 ile 610 m2 arasında değişien büyüklüklerde 6 ev yaptı. Konutlar parselin alanı, komşu parsellerle ilişkisi, arazinin eğimi ve imar durumunun belirlediği ölçülerde şekillendi. Tüm konutlar iki yaşam katı + bodrumdan oluşuyor. Bodrum kat, parselin özelliklerine göre yaşam alanlarını da içeren bahçe katı ve garaj veya yalnız servis lalanlarının yer aldığı bir kat olarak düzenlendi.

Dört parselde tek ev yer alırken beşinci parselde ikiz ev seçeneği tasarlandı. İkiz evde her birim, servis alanları ve garaj dahil, brüt 310 m2 alana sahip; net konut alanı ise 150 m2.

Tek evler brüt 450 - 475 m2 büyüklükte. Tek evlerin ikisinde ihtiyaç duyulduğunda asansör sistemi kurulabilmesi için gerekli önlem alındı. Salonlar 60 - 70 m2 arasında değişen genişlikte. Zengin donanımlı, aydınlık bir mutfak, geniş antre, rahat bir merdiven ve üst katta 4 adet ferah yatak odası ile alıcıya konforlu ve kaliteli mekanlar sunuluyor.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yapan Firma:
Proje Telefonu:
Web Sitesi :
Tıkla Mail Gönder:
18-04-2009
Bu haber toplam 70833 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?