En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Magazin 22.02.2018 13:02
Türkiye'nin Zenginleri Nerelerde Oturuyor

Türkiye'nin Zenginleri Nerelerde Oturuyor

Zirvedeki isimlerin konut tercihleri Koç ve Sabancı ailelerinin komşu olmasından sonra ünlülerin gayrimenkul yatırımları konusu gündeme yerleşti.

Aziz Torun, Cilifton Yalısına, Ali Kibar Madam Ağavni Muratyan Yalısı ile Rumelihisarı'nda Ferhan Baras Yalısı'na, Asım Kibar Nuri Çapa Yalısına, Halis Komili Kıbrıslı Yalısı'na, Erdoğan Demirören Ahmet Necip Bey Yalısı'na sahip. Boğazdaki yalıların tek müdavimleri onlar değil elbet Zarif Mustafa Paşa Yalısı Demet Sabana'nın, Yalısı Rahmi Koç'un.

Suzan Sabancı Dinçer Tahsin Bey ve Ahmet Afif Paşa Yalılarının sahibi. Mustafa Koç Nuri Paşa Yalısında oturuyor. Şarık Tara Yeniköy Yol Yalısı sahibi. Ali Ağaoğlu Vaniköy'de oturuyor, Amcazade Yalısına 2 yıl sonra taşınacak. Cem ve Ümit Boyner Kanlıca'da, Mustafa Taviloğlu Anadoluhisan'nda yaşıyor.

Mehmet Emin Hitay Sadıkoğlu Yalısı'nın, Nezih Barut da Yedi Sekiz Hasan Paşa Yalısı'nın sahibi.

Yeni yılla birlikte Ahmet Nazif Zorlu'nun cazip projesi Zorlu Center'da hangi ünlülerin rezidans sahibi olacağı, en çok konuşulan konuların başın da geliyor.

Zincirlikuyu'daki eski Karayolları arazisi üzerinde inşa edilen Zorlu Center'da kimlerin yatırım karan aldığı merakla izlenirken, bu konuda bazı ipuçları gelmeye başladı bile.
İş dünyası ve emlak kulislerinde konuşulanlara göre Koç Ailesi'nden 4, Sabana Ailesi'nden de 3 rezidans için yatırım kararı alındığı öne sürülüyor. İsimler ise gizli tutuluyor. Eki ünlü ailenin yanı sıra işadamı Osman Çarmıklı'nın 2 rezidans aldığı kaydediliyor. Yine Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş'in adı da iki rezidans için geçiyor.

İstanbul'un ünlü kebap restoranlarından Kaşıbeyaz'ın sahibi Ahmet Kaşıbeyaz ile Çeşme Sheraton Otel'inin sahibi İskender Dilek, inşaatçı Ali Ağaoğlu da rezidans alanlar listesine girdi. Bu arada Zorlu'nun kızı Şule Zorlu Cümbüş'e de bir kat vermeyi planladığı dilden dile dolaşıyor.

Zorlu Center'daki bu "star" hareketliliği, iş, TV ve sanat dünyasından tanınmış isimlerin nerede yaşadığı ve nerelere yatırım yaptığı konusunu da gündeme taşıdı. Sizler için bu konuda mini bir araştırma yapak. İşte o araştırmadan çıkan çarpıcı isimler...

Şahenk Eczacıbaşı ile komşu oldu
Ünlü yıldız Hülya Avşar Tarabya'daki Nurol Sitesi'ndeki eski evine taşmıyor. İstanbul Sapphire'deki evini ise kız kardeşi Helin Avşar'a hediye etti.
Doğuş Holding'in patronu Ferit Şahenk Galata'da Şahkulu mahallesinde Faruk Eczaabaşı'nın sahip olduğu binanın yanındaki tarihi apartmanı aldı. Semtin diğer sakinleri arasında yönetmen Ferzan Özpetek, modacı Bahar Korcan da bulunuyor. New York'taki evini satan ünlü sanatçı Tarkan, Kaz Dağlan'nda bir villa aldı. Cem Yılmaz ise bugünlerde Levent Loft'un en üst katındaki evini döşettiriyor.

İnşaatın zirvesindekiler
Avrupa Konutları'mn patronu Süleyman Çetinsaya Yeşilköy'de kendi yaptığı deniz manzaralı bir evde oturuyor. Gül İnşaat'm sahibi Çetin Gül yazlan Büyükçekmece Güzelce'deki yazlığında geçiriyor. Kışlan ise Florya'daki evinde kalıyor. Ant Yapı'nın patronu Mehmet Okay Alaçau'daki Sahil Evleri'nden yazlık ev almış. Fiyapı Yönetim Kurulu Başkam Fikret İnan'ın tercihi ise Hillside Trio Konutlan.

İnan 14 yıl Suadiye'de yaşadıktan sonra Hillside Trio konutlarına taşındı.
Taşev meraklıları Kimi ünlüler de orijinal taş evlere yatırım yapıyor. Veryeriler İnşaat'm Alaçatı'daki taş evlerinden alan isimler arasında sanatçı Demet Akbağ, Koç Holding'in CEO'su Turgay Durak, Show TV Haber Koordinatörü Korcan Karar, basketbolcu Kerem Gönlüm, Latek Lojistik Başkam Levent Erdoğan, yazar Salim Kadıbeşegil, Fayrouz Türkiye Müdürü Suat Roe gibi isimler bulunuyor.
Kaynak:Bugün


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ünlüler de Riskli Yapı Tespiti Yaptırıyor


Tektaş Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İnş. Yük. Mühendisi Hakan Çatalkaya özellikle Nişantaşı bölgesinde gayrimenkulü bulunan ünlülerin de riskli yapı tespiti yapılmasını talep ettiğini açıkladı.

Sanat ve siyaset dünyasının ünlüleri de gayrimenkulleri için riskli yapı tespiti yaptırmaya başladı.

 
Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından geçtiğimiz yıl ekim ayında başlatılan kentsel dönüşüm süreci kapsamında Türkiye genelindeki riskli yapıların tespiti çalışmaları devam ediyor. Bu süreçte riskli olarak tespit edilen yapılar arasında sanat ve siyaset dünyasına ait gayrimenkuller de yer alıyor. İstanbul genelinde incelemelerde bulunan Türkiye’nin ilk Kentsel Dönüşüm Bakanlık Yetkili Kuruluşu Tektaş Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İnş. Yük. Mühendisi Hakan Çatalkaya, sanat ve siyaset dünyasının ünlülerinin kentsel dönüşüm kanunundan yararlanarak riskli yapılarını yenilemek istediklerini belirtti. Çatalkaya, özellikle, Nişantaşı bölgesinde gayrimenkulü bulunan ünlülerden bu yönde talep aldıklarını kaydetti. 
 
Tektaş Mühendislik olarak İstanbul genelinde yaptıkları incelemelerde önemli bulgular elde ettiklerine de işaret eden Çatalkaya, Kadıköy, Şişli, Nişantaşı, Bakırköy, Yeşilköy, Bahçelievler, Ümraniye gibi ilçelerde 300 binayı inceleyen Tektaş Mühendislik’in elde ettiği bulgulara göre İstanbul’daki binaların yüzde 80’inin riskli durumda bulunduğunu söyledi. İnceledikleri 300 binanın 210’nun riskli bina olarak tespit edildiğini ve bakanlığın yıkım kararı verdiğini belirten Tektaş Mühendislik Yönetim Kurulu Başkanı İnş. Yük. Mühendisi Hakan Çatalkaya, 90 bina için de bakanlığın onayını beklediklerini ifade etti. İnceledikleri binalarda beton kalitesinin olması gereken değerin 5’te 1’i seviyesinde bulunduğunu vurgulan Hakan Çatalkaya “Bakanlıktan gelen onay çerçevesinde önümüzdeki hafta İstanbul’un çeşitli semtlerinde kentsel dönüşüm kapsamında inceleme ve yıkım işlemlerine devam edeceğiz” dedi. Yıl sonuna kadar 1000 binayı kentsel dönüşüm kapsamında inceleyeceklerini ifade eden Çatalkaya, Ankara, İzmir ve Antalya’da ofis açacaklarını ve orda gerçekleştirecekleri çalışmalarla bu sayının daha da artacağını kaydetti. 
 
İşçi ücretleri iki katına çıkacak 
 
Sadece İstanbul’da 600 bin binanın riskli durumda olduğunu vurgulayan Hakan Çatalkaya, bu binaların dönüştürülmesi için çok sayıda iş gücüne ihtiyaç duyulacağını belirtti.Kentsel dönüşümün Türkiye’deki işsizliğin azaltılmasında önemli bir alan olacağına işaret eden Çatalkaya, “Türkiye genelindeki binaların dönüştürülmesi sürecinde pek çok kişi iş bulacak. Atık maddelerin dönüştürülmesi de ayrı bir istihdam alanı olacak” dedi.Türkiye’deki riskli binaların tamamının dönüştürülmesinin 20 yıllık bir zamanı kapsayacağını belirten Çatakaya, bu alanda sağlanan istihdamın uzun soluklu olacağına dikkati çekti. 
 
Hakan Çatalkaya, “Bu süreçte işçi ücretleri iki katına çıkacak. Kentsel dönüşümle canlanan iş gücü piyasası ekonomiye de olumlu katkı sağlayacak” dedi. Çatalkaya şunları kaydetti: “Önümüzdeki 20 yılı kapsayacak olan kentsel dönüşüm süreci iyi yürütüldüğü takdirde özlemini duyduğumuz şehirlere, yaşam alanlarına kavuşacağımızı düşünüyorum. Bu konuda her şeyi devletten, belediyelerden beklemek yanlış olur bu süreçte tüm bireyler, STK ve dernekler insiyatif almalılar bizde kentsel dönüşüm çerçevesinde bize düşen görev ve sorumlukluların bilincinde Hizmet üretmeye devam edeceğiz.”
 
Bu konuda Avrupa’ da meydan, mahalle düzenlemeleri şeklinde örnekler bulunduğunu, son zamanlarda üzerine ciddi sosyolojik çalışma yapılan ve makaleler yazılan Olimpiyatlardan önce Barcelona’ da yapılmış Kentsel dönüşümün güzel örneklerden biri olduğunu ifade eden Çatalkaya, Londra, Paris’ de kentsel dönüşüm kapsamında meydan düzenlemeleri ile mahalle bazında bina cephe yenilemeleri yapıldığını, ancak Türkiye’ de başlatılan kentsel dönüşümün ölçek bazında dünyada bir örneği bulunmadığını, bu yönüyle de Türkiye’nin dünyaya güzel bir örnek olması gerektiğini kaydetti. 
 
Kentsel dönüşüm 1’e 2 kazandıracak
 
Kadıköy, Şişli gibi merkezi yerlerde bulunan binalarda kentsel dönüşüm sonrası yenilenen daire fiyatlarının 400 bin liradan 1 milyon 200 bin liraya kadar yükseldiğine dikkat çeken Çatalkaya,kentsel dönüşümün 1’e 2 kazandıracağını, merkezi yerlerde bu kazancın daha fazla olacağını belirtti. Çatalkaya, yatırımcıların da karlı gördükleri için kentsel dönüşüm işine soyunduğunu ve bunun kentsel dönüşümde ikinci el piyasasını oluşturmaya başladığını söyledi. Çatalkaya, yatırımcıların kentsel dönüşümde özellikle merkezi yerleri tercih ettiklerini kaydetti. 
 
 
Kaynak: İHA
31-01-2011
Bu haber toplam 20124 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?