En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Magazin 18.03.2018 19:22
Orhan Gencebay 2 Yıllık Aidat Borcu Yüzünden İcralık Oldu

Orhan Gencebay 2 Yıllık Aidat Borcu Yüzünden İcralık Oldu

Büyükçekmece 1. Sulh Hukuk Mahkemesi, sattığı dairenin 2 yıllık aidatını ödemediği gerekçesi ile Orhan Gencebay'ın 5 bin lira ödemesine karar verdi..

 

 
Sabah Gazetesi'nden Ali Oktay'ın haberine göre, ünlü sanatçı Orhan Gencebay, Büyükçekmece Alkent 2000 Yeditepe Sitesi'nde bulunan ve bir süre önce sattığı dairesinin birikmiş borcunu ödemediği iddiası ile site yönetimi tarafındna mahkemeye verilmişti. Büyükçekmece 1. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde açılan davada ünlü sanatçı hakkında 10 bin liralık icra takibi başlatıldı.
 
Gencebay'ın 6 yıl önce başlatılan icra takibine itiraz etmesi ile takip dursa da site yönetimi  sanatçının faydalandığı hizmet ve masrafların kendi payına düşen aidatlar olduğunu ve bunları ödemediğini yineleyerek itirazın iptali istemi ile yeni bir dava daha açtı.Site yönetimi dava dilekçesinde sanatçının haksız ve kötü niyetli olarak icra takibine itiraz ettiğini iddia ederek yüzde 40 oranında icra-inkar tazminatının da hükmedilmesini talep etti.
 
Gencebay'ın avukatı Tuba Özek ise müvekkilinin söz konusu sitede hiç oturmadığını belirterek davanın reddini talep etti. Bunun üzerine mahkeme,  sanatçının aidat borcu (şehir suyu, teknik servis, elektrik, peyzaj, ilaçlama, temizlik vs) olup olmadığının tespiti için dosyayı bilirkişiye gönderdi. Bilirkişi de Gencebay'ın 2009 ve 2010 için yaklaşık 5 bin lira aidat borcu olduğunu bildirdi. Ayrıca davalı Gencebay'ın aidat borcuna itirazının da haksız olduğu tespit edildi.
 
Mahkeme, Gencebay'ın 4 bin 698 lira 18 kuruş borçlu olduğuna karar verirken site yönetiminin talep ettiği yüzde 40 icra-inkar tazminatının da davalıdan alınarak davacıya ödenmesi yönünde karar verdi. Ancak Gencebay'ın yaklaşık bin 500 lira tutan dosya masrafı, bilirkişi ücreti vs. gibi giderlerin de içinde olduğu söz konusu aidat bedeli ve tazminatı 1 yıldır ödemediği ortaya çıktı.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Alkent 2000 Evleri'nde İcradan Satılık Villa


Büyükçekmece 2. İcra Dairesi, Çamlıca'da bulunan Alkent 2000 Evleri'nde yer alan 320 metrekare alanlı 1 adet villayı icradan satışa çıkardı..

 

Büyükçekmece 2. İcra Dairesi,  İstanbul İli, Büyüçkemece İlçesi, Çamlıca'da 800 villa olarak konumlanan Alkent 2000 Evleri sitesinde yer alan 221 ada, 1 nolu parselde yer alan 20 nolu LU1 tipi dubleks villayı icradan satışa çıkardığını duyurdu.
 
Hadımköy-İstanbul çevre yoluna kadar uzanan 7 bin dönümlük arazi üzerine kurulu Alkent 2000 Evleri sitesinin içindeaçık ve kapalı yüzme havuzları, alışveriş alanları ve spor salonları gibi sosyal donatılar da bulunuyor.
 
Satışa konu olan villa 320 metrekare kullanım alanına sahip olup 1 milyon 800 bin lira fiyatla alıcı bekliyor.
 
Söz konusu villanın ihalesi ise 1 Mayıs 2015 günü saat 14.40'da Büyükçekmece 2. İcra Müdürlüğü'nde açık artırma usulüyle yapılacak.
 
 
 
 
20-05-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?