En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kredi 20.03.2018 15:51
Kredi Kartı Faiz Oranlarında Değişiklik

Kredi Kartı Faiz Oranlarında Değişiklik

Kredi kartlarına uygulanan faiz oranlarında değişiklik yapıldı.

 

Kredi kartı işlemlerinde uygulanan azami faiz oranları yeniden belirlendi. Merkez Bankası'nın belirlediği yeni oranlara göre 1 Ekim 2011 – 31 Aralık 2011 tarihleri arasında kredi kartı işlemlerinde uygulanacak aylık azami akdi faiz oranı; Türk Lirası için yüzde 2, 12, ABD doları için yüzde 1, 70 ve euro için yüzde 1, 64 olarak uygulanacak. Aylık azami gecikme faizi oranı ise Türk Lirası için yüzde 2, 62, ABD doları için yüzde 2, 20 ve euro için ise yüzde 2, 14 olacak. 
 
Söz konusu faiz limitleri azami oranlar olup, bankalar kredi kartı işlemlerinde 1 Ekim 2011 tarihinden itibaren bu oranların üzerinde bir faiz oranı uygulayamayacak. Bankalar bu oranları geçmemek üzere faiz oranlarını serbestçe belirleyebilecek. 1 Ocak 2012 tarihinden itibaren gelecek üç aylık dönem için geçerli olacak azami faiz oranları bu tarihten önce yine Merkez Bankası tarafından kamuoyuna duyurulacak. 
 
TÜKETİCİ KREDİSİ KULLANIN 
 
Merkez Bankası vatandaşlara düşük faizli tüketici kredisi kullanmalarını tavsiye etti. Bankanın çağrısında, "Bankalar, diğer ülkelerde olduğu gibi, kredi kartı faiz oranlarını bireysel kredi faizlerine göre daha yüksek belirlemektedir. Bu nedenle, kısa vadeli kredi gereksinimi olan kredi kartı sahiplerinin bu gereksinimlerini kredi kartları yerine tüketici kredileri yoluyla karşılamaları menfaatlerine olacaktır." ifadeleri yer aldı.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

KOBİ'lere 250 Milyar Liralık Kredi


Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na göre, KOBİ'lere 250 milyar liralık kredi uygulamasının önü açıldı..

 

 
Hükümetin küçük işletmelerin, ihracatçı firmaların canlılığını korumak, kurdaki dalgalanmadan etkilenmemelerini sağlamak için hayata geçirdiği 250 milyar liralık devlet garantili kredinin önünü açacak karar çıktı.
 
Resmi Gazete'de yayımlanan Bakanlar Kurulu Kararı'na göre, başvuruların 30 bine yaklaştığı Kredi Garanti Fonu'nun (KGF) sağladığı kefaletlerin bakiye tutarımeksimum 250 milyar lira olacak. Hazine ise Fon'a 25 milyar lira aktaracak. KGF, verdiği kefaletler karşılığı her bir kefalet kullandırımı için bir defaya mahsus olarak peşin azami yüzde 0.03 oranında komisyon alacak olup  işletme kredilerinin vadesi asgari 6 ay, anapara ödemesiz dönemi en fazla bir 1olmak üzere azami 5 yıl olacak.
 
 
 
20-09-2011
Bu haber toplam 11559 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?