En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kredi 17.03.2018 16:33
Konut Kredisi Faizleri Düşecek mi?

Konut Kredisi Faizleri Düşecek mi?

Torunlar GYO CFO’su İsmail Kazanç konut kredisi faizlerinin önümüzdeki dönemde düşeceğini öngörüyor.

 

Torunlar GYO CFO’su İsmail Kazanç orta uzun vadeli Türkiye büyümesinin yüzde 5 olarak öngörüldüğünü, inşaat sektöründeki büyümenin de ekonomik büyümeye paralel seyrettiğini belirtti.
 
Mall of İstanbul’da satışa çıkan 524 daireden 407’si, 75 ofisten 24’ü, Korupark Terrace 3. Faz’da satışa çıkan 680 daireden ise 153’ünün satıldığını ve toplam 175 milyon TL’lik nakit girişi sağlandığını bildiren Kazanç, bu nakit girişleri ile ilave arsa satın alma ve proje geliştirme fırsatlarını değerlendireceklerini ifade etti.
 
Kazanç, konut kredisinde yüzde 42 mertebesinde büyüme beklendiğini, kendilerinin de yılın ikinci yarısında yüzde 30’larda bir büyüme öngördüklerini, finans sektörünün konut kredileri vasıtasıyla inşaat sektörünü destekleyeceğini düşündüklerini söyledi.
 
Bono  ve mevduat faizlerinin düştüğünü, bunun banka maliyetlerinde ciddi iyileşme sağladığını, Merkez Bankası ’nın da zorunlu karşılıklar konusunda bankalar lehine çözüm üreteceğini düşündüklerini anlatan Kazanç, yılın son çeyreğinde konut kredi faizlerinde bir miktar indirime gidilmesini beklediklerini bildirdi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Denizli'de 18 Bin 332 Konut İnşa Edecek


Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, gelen talepler doğrultusunda 20 bin konut ihtiyacı odluğu belirlenen Denizli'de TOKİ tarafından 18 bin 32 adet konut inşa edileceğini söyledi..

 

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli’de Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 2 miyar liranın üzerinde bir yatırım yaplarak toplamda 18 bin 332 adet konut inşa edileceğini açıkladı.
 
Denizli'deki bir otelde TOKİ Başkanı Mehmet Ergün Turan ile basın toplantısı düzenleyen Bakan Zeybekci, dar gelirli ailelerden gelen talepler üzerine uzun süredir TOKİ ile görüştüklerini elen talepler doğrultusunda 20 bine yakın bir konut ihtiyacı olduğunun belirlendiğini söyledi. 
 
Bu kapsamda Denizli ve ilçelerinde TOKİ imzası ile inşa edilecek olan18 bin 332 konutun 12 bin 500’ünün kent merkezinde konumlanacağını söyleyen Bakan Zeybekçi, ilave talep gelmesi halinde konut sayısının artabileceğini, ayrıca konutların büyük bir kısmının 2 oda 1 salon formunda olacağını belirtti.
 
 
 
24-08-2011
Bu haber toplam 10086 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?