En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kredi 18.03.2018 17:24
Denizbank'tan Emeklilere Özel Kredi

Denizbank'tan Emeklilere Özel Kredi

Denizbank, 'Emekli Bankacılığı' ile maaşını Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı) alan tüm emeklilere yönelik paket hazırladı.

Denizbank, 'Emekli Bankacılığı' ile maaşını Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan (SSK, Bağ-Kur veya Emekli Sandığı) alan tüm emeklilere yönelik paket hazırladı. Buna göre maaşlarını bankadan çeken emekliler şubelerden öncelikli hizmet alabiliyor.

Kullandıkları ihtiyaç, taşıt ve konut kredilerinde indirimli faiz oranlarından yararlanırken dilerlerse 3 ayda 1 anapara ödemeli 'Emekli Kredisi' kullanabiliyorlar. Ayrıca başka bankalarda kredisi bulunan emeklilere özel taksit ve vade seçenekleriyle 'Transfer Kredi' hizmetinden yararlanıp, vadeli mevduatta da özel faiz oranlarından faydalanabiliyorlar.

Emeklilere özel hazırlanan, 'Bonus'un taksitli alışveriş, puan kazanımı ve bedava alışveriş gibi özelliklerini taşıyan Denizbank'ın yeni kredi kartı 'Emekli Bonus' ile emekliler; sağlık ve seyahat harcamalarında ilave taksit yapılabiliyor, daha düşük faiz oranlarından yararlanıyor, kira, aidat ve fatura gibi düzenli ödemelerde ücret ve komisyon ödemiyorlar.

DenizBank Perakende Bankacılıktan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Gökhan Ertürk, emeklilere sundukları özel çözüm paketini şöyle değerlendirdi: "Bankacılık hizmetlerimiz ve Emekli Bonus fırsatlarımızla sadece emeklilere özel birçok ayrıcalık sunuyoruz. Proje kapsamında emekli maaşını DenizBank'a yönlendiren emekliler şubelerde yaptıracakları işlemlerde öncelikli olarak hizmet görüyor. Emeklilerin hesap işletiminden ve internetten yaptıkları havalelerden ücret alınmıyor. Sadece emeklilerin ihtiyaçları düşünülerek oluşturulan düşük faizi ve esnek ödemeli kredilerle emekliliği daha keyifli hale getirmeye çalışıyoruz. Bütün bu ayrıcalıkların yanı sıra emekli maaşını Denizbank'tan alanlara özel bir hediyemiz de var. Bu müşterilerimiz maaşlarını Denizbank'tan aldıkları sürece Medline 'Acil Sağlık Hizmetleri Paketi'nden limitsiz ve ücretsiz olarak yararlanabiliyorlar. Denizbank olarak amacımız Emeklilerin finansal ihtiyaçlarına özel çözümler sunarak hayatlarını daha keyifle yaşamalarını sağlamak. Bundan sonra da emekli müşterilerimizin ihtiyaçlarını yakından takip etmeye devam edeceğiz ve beklentilerinin ötesinde hizmet vermeye çalışacağız. 


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Kentsel Dönüşüm Kapsamında Verilecek Krediler Denetlenecek"


Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, kentsel dönüşüm kapsamında riskli bina sahiplerine ödenecek kredilerin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığının denetleneceğini açıkladı..

 

Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar, afet riski altındaki alanların dönüşümü kapsamında verilecek kredinin amacına uygun kullanılıp kullanılmadığının denetleneceğini açıkladı.
 
Kimseye hak mağduriyeti yaşatmayacaklarını söyleyen Bayraktar, ''Vatandaşın, arsa payları üzerinden, konutlar üzerinden hakları neyse, her birini vermeye çalışacağız'' dedi.
 
KREDİ DENETİM SÜRECİ NASIL İŞLEYECEK?
Dönüşüm Projeleri Özel Hesabı Gelir, Harcama, Kredi ve Kaynak Aktarımı Yönetmeliği taslağına göre, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, maddi durumu iyi olmayan vatandaşlara vereceği krediyi denetim altına alacak.
 
Bakanlık, kredilerin amacına uygun kullanımını denetlerken, uygulama sırasında yaşanan noksanlıkların giderilmemesi halinde ise krediyi durduracak. Ayrıca kredi borcunun tamamını peşin hale getirebilecek.
 
Koşulları uymadığı halde kredi aldıkları tespit edilenlerden, kredinin kullanılan kısımlarına gecikme zammı uygulanarak borcun tamamı peşin alınabilecek.
 
KONUT VE İŞYERİNE SİGORTA
Bakanlık, krediyle edinilen konutun, aynı şartı taşıyan bir başkasına devri veya satılması halinde, kredi borcunu da devredecek. Devredilmeyen kredi borcu, usulüne ve sözleşme hükümlerine göre peşin hale getirilerek tahsil edilebilecek.
 
Vatandaşlar, krediyle aldıkları konut veya iş yerini sigorta ettirecek. Sigorta, kredi borcu bitene kadar her yıl yenilenecek. Sigorta poliçeleri, vergi ve harçtan muaf olacak. Kredi kullananlara, geri ödeme süresince hayat sigortası yapılacak.
 
ÖZEL HESAPTAN KREDİ
Bakanlık, konutunu veya iş yerini kendi yapmak isteyen kiracı ya da sınırlı hak sahiplerinin kredi istemeleri durumunda, özel hesaptan kredi verebilecek.
 
Kredi verilirken, hak sahiplerinin, yıktırılan ve kamulaştıran yapılarda en az 1 yıl ikamet etmesi şartı aranacak.
 
Bakanlık, açılacak kredinin azami miktarı ile kredi önceliklerini, özel hesabın finansman durumu, proje büyüklüğü, inşaat maliyeti, inşaatların bulunduğu bölgeleri dikkate alarak her yıl belirleyip ilan edecek. Talepte bulunulması halinde, belirlenen miktarların altında da kredi açılabilecek.
 
Özel hesaptan kredi kullanmak isteyen hak sahipleri, bulundukları yerdeki Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine başvuracak. Buradaki inceleme sonucunda kredi almaya hak kazananlar, onay için Bakanlık'a gönderilecek. Bakanlık, inşaatın ilerlemesini dikkate alarak, hak sahibinin hesabına para aktaracak.
 
Kaynak: AA
18-04-2010
Bu haber toplam 32142 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?