En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kredi 18.03.2018 02:07
30 Yıl Vadeli Tek Konut Kredisi Şekerbank'ta

30 Yıl Vadeli Tek Konut Kredisi Şekerbank'ta

Şekerbank 30 yıla varan vadede konut kredisi veriyor.

Şekerbank, Türkiye'de kurulan ilk konut finansmanı şirketi olan iştiraki Şeker Finans ile yurt dışındaki uzun vadeli konut kredilerine benzer ve Türkiye'de tek olacak bir uygulamaya imza atıyor, 30 yıla varan vadede konut kredisi sunuyor.

Vade özelliğinden dolayı düşük taksitli, kira öder gibi ev sahibi olma fırsatı sunan kredi sayesinde, geliri, normal konut kredisi taksit ödemesine yeterli olmayanlar da ev sahibi olma imkanına kavuşuyor. Sadece ikamet amaçlı konutlara verilecek kredinin maksimum tutarı ise 450 bin TL.

"Ömür boyu kirada mı oturacağım? diyenler de ev sahibi olacak.."
Türkiye'de konut sektöründe 30 yıla varan tek vade seçeneği sayesinde, özellikle orta ve altı gelire sahip tüketicilerin ev sahibi olma hayalleri gerçeğe dönüşecek. 'Hiç kendi evim olmayacak mı?', 'Ömür boyu kirada mı oturacağım?' diyenler de ev sahibi olacak

"70.000 TL'lik kredinin aylık taksiti 681 TL"

30 yıl vadede, 70.000 TL'lik bir konut kredisinin ödeme planı ile ilgili örnek vermek gerekirse: Türkiye'de kullanılan konut kredilerinin büyük kısmının evin satış değerinin ortalama %50'si oranında olduğu düşünüldüğünde, 140.000-150.000TL değerindeki bir konut için 70.000TL konut kredisi talep eden bir tüketicinin, makul bir taksit tutarı için mutlaka 20 yıl ve üzeri vadeyi tercih etmesi gerekecektir. 30 yıl vadeyi tercih ettiğinde bu tüketici, güncel oranlar ile 681 TL ile kira öder gibi kendi evinin taksitlerini ödeyebilecektir. Aksi halde gelirleri, taksitleri ödemeye yetmeyecektir ya da çok zorlanarak ödemeye çalışacaktır."

Şekerbank şubeleri aracılığı ile Şeker Finans tarafından verilecek "30 yıla varan vadeli konut kredisi" nin 3 farklı türü bulunuyor:

1. Kiraya Son Konut Kredisi: 30 yıl vadeli, konut edinme veya refinansman amacıyla kullanılan kredi türüdür.

2. Taksit Azaltan Konut Kredisi: 30 yıl vadeli, müşterilerden ek komisyon alınarak, taksit tutarlarının düşürüldüğü, taksit ödeme kolaylığı sağlayan, konut edinme veya refinansman amacıyla kullandırılan konut kredisi türüdür.

3. Tadilat Kredisi: 20 yıl vadeli, sahibi olunan konutun tadilatı amacıyla kullanılan konut kredisi türüdür.

30 yıla varan vadeli konut kredisi için başvurular Türkiye genelindeki 266 Şekerbank şubesinden ve sekerfinans.com.tr'den ve 444 33 77 no'lu hattan yapılabilecek.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Şekerbank'tan 63. Kuruluş Yılına Özel Kampanya


63.kuruluş yılını kutlayan Şekerbank, esnaf ve işletmelerin 250 bin liraya kadar olan ihtiyaçları için cazip koşullarda kredi seçenekleri sunuyor..

 

Şekerbank tarafından yapılan kampanya açıklamasına göre, 63. kuruluş yılına özel olarak başlatılan kampanya kapsamında, esnaf ve işletmelerin nakit ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla,  250 bin TL’ye kadar finansman ihtiyaçları için 3 ay taksit erteleme, 36 aya kadar vade seçenekleri sunulacak olup ayrıca Üreten Kart ve Şeker Bonus Business Kart sahiplerine de 12 aya kadar vadeli, masrafsız taksitli nakit avans sağlanacak.
 
12 Ekim 1953 tarihinde kurulan Şekerbank, ‘Taksitli Ticari Kredi’, ‘Esnaf Kredisi’, ‘Ticari Taşıt Kredisi’ ve ‘Taksitli Turizm Destek Kredisi’ ürünleri ile esnaf ve işletmelerin 250 bin TL’ye kadar olan nakit ihtiyaçlarını karşılıyor.
 
Ekim ayı sonuna kadar devam edecek olan kampanya kapsamında, esnaf ve işletmelere özel sunulan Üreten Kart ve Şeker Bonus Business kart sahipleri, 12 taksite kadar taksitli nakit avanstan yüzde 1,63 faiz oranı ile işlem ücreti alınmadan faydalanabiliyor.
04-05-2011
Bu haber toplam 22581 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?