En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kiptaş 26.04.2018 06:59
Yüksekova'da Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Yüksekova'da Sokağa Çıkma Yasağı İlan Edildi

Hakkari Yüksekova'da 24 Ağustos 2016 saat 06:00 itibariyle sokağa çıkma yasağı ilan edildiği ve bu yasağın 3 gün süreceği açıklandı..

 

Hakkari'nin Yüksekova İlçesi'nde meydana gelen roketli saldırı sonrasında 3 günlük sokağa çıkma yasağı ilan edildi.ği duyuruldu. Gece saat 01.30 sıralarında camilerden yapılan anonsla bölge halkına duyurulan sokağa çıkma yasağının 24 Ağustos 2016 günü saat 06:00 itibariyle başladığı ve 3 gün süreceği belirtildi.
 
Camilerden yapılan anonslrda, vatandaşlarımız, son zamanlarda Türkiye'de meydana gelen şiddet hareketleriyle ilgili ilçenin güvenlik kuvvetlerine yapılan silahlı, bombalı ve roketli saldırılar nedeniyle, bu gibi eylemlerin önlenmesi ve güvenliğin sağlanmasında herhangi bir zaafiyet yaşanmaması, artan terör olaylarını önüne geçilmesi amacıyla sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.
 
Yüksekova ilçesinde 13 Mart 2016 tarihinde ilan edilen sakağa çıkma yasağı 78 gün sürmüş ve 30 Mayıs'ta sona ermişti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Yüksekova'da 1.830 Konut İnşa Ediyor


Yüsekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde TOKİ tarafından toplamda 1.830 konut inşa edileceğini, söz konusu konutların ihale süreçlerinin tamamlandığını bildirdi..

 

 
Hakkari'nin Yüksekova ilçesi yol, kanalizasyon, konut, elektrik hattı ve dere ıslahı projeleri hakkında bilgi veren Yüsekova Kaymakamı Mahmut Kaşıkçı, çalışmaların start aldığını söyledi. Muhtarlarla bir araya gelen Kaymakam Mahmut Kaşıkçı, burada yaptığı açıklamada, Yüksekova'da çok sayıda proje hayata geçirileceğini söyledi.
 
Belediye sınırlarındaki kanalizasyon sisteminin de ihale sürecinin tamamlandığını söyleyenKaşıkçı, en geç 1 Nisan 2017 tarihine kadar kanalizasyon ve yağmur suyu hattı için çalışmalara başlayacaklarını belirtti.
 
2017 yılının çalışma yılı olacağını söyleyen Kaşıkçı,  evi yıkılan vatandaşlara TOKİ konutlarından verileceğini, bu kapsamda vatandaşlar evleri yıkılmadan önce kaç metrekare evde oturuyorsa o büyüklükte ev verileceğini söyledi.
24-08-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?