En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kiptaş 18.03.2018 06:14
Kiptaş Yeni Konut Projeleri Yapacak

Kiptaş Yeni Konut Projeleri Yapacak

KİPTAŞ, Anadolu yakasında Pendik, Avrupa yakasında Küçükçekmece’yi kendine pilot bölgeler olarak seçti.

İstanbul’un konut sorununa sosyal konutla çözüm üretmek ve plansız yapılaşmayı önlemek amacıyla İBB tarafından 1995 yılında kurulan KİPTAŞ, bu amaç doğrultusunda Anadolu yakasında Pendik, Avrupa yakasında Küçükçekmece’yi kendine pilot bölgeler olarak seçti. Avrupa yakasında Başakşehir etaplarını, Pendik’te ise Hilalşehir’i kuran Kiptaş, sosyal konut ihtiyacının bir kısmını bu sitelerle karşıladı.

‘Sektörün çapını büyüttük’
Kiptaş olarak 2010 yılını gerçekleştirdikleri projelerle toparlanma yılı olarak gördüklerini dile getiren Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, toplamda 6 bin konutu bulan yeni projelere başladıklarını dile getirdi. Bunun yanında 7-8 yerde bitirilen toplamda 12 bini bulan konutun teslimine başladıklarını açıklayan Yıldırım, “Yapılanlar ve yapılacak olanlara baktığımızda, 2010 yılında iyi bir performans sergiledik diyebiliriz. Türkiye genelinde küçük çaplı yap-satçılık şeklinde konut üretimi yapılırken, TOKİ ve KİPTAŞ’ın önayak olduğu büyük çaplı projeler özel sektörün ufkunu açtı. Son on yılda konut alanındaki müteahhitlik sektörü çok gelişti” dedi.
Yapılan her 1000 konutta minimum 2 bin kişinin çalıştığına değinen Yıldırım, “İnşaat, yan sektörleriyle ekonomiye önemli ölçüde katma değer sağlıyor. İBB’nin desteği ve Kiptaş’ın çalışmalarıyla başlayan dönüşüm projeleri ile yakın gelecekte çirkin görüntü oluşturan gecekondu bölgeleri çevre düzenlemesi yapılmış modern yaşam alanlarına dönüşecek” şeklinde konuştu.

Kentler kurdu
Bugüne kadar yaklaşık 55 bin konut üreten KİPTAŞ, konutların yanı sıra burada yol ve alt yapı hizmetlerini de gerçekleştirdi. Genellikle yeni yerleşim bölgelerinde kurulan Kiptaş konutları, sadece teknik anlamda hizmet üretmek yerine bölgenin sosyal ihtiyaçları da karşıladı. KİPTAŞ, toplu konut bölgelerinde peyzaj uygulamaları, ağaçlandırma, çocuk oyun alanları, otoparklar, çarşı, dini ve sağlık tesisleri, okul, kreş ve spor alanları da yaptı.

 

Kentsel dönüşüm
Halen 9 bin 358 konut inşa ettiren Kiptaş, 10’u konut, 5’i eğitim ve yol olmak üzere 15 projenin çalışmalarını devam ettiriyor. Bu projeler doğrultusunda ortaya çıkacak konut sayısı ise 16 bin 803. Kiptaş’ın yürüttüğü konut projelerinden ikisi ise Süleymaniye ve Zeytinburnu’nda gerçekleştirilmesi planlanan kentsel dönüşüm projeleri. Bu projeler kapsamında Kiptaş Süleymaniye’ye iki bin konut yaptırmayı planlarken Zeytinburnu’nda da 926 konut gerçekleştirmeyi planlıyor.

Sosyal konutu ihmal etmiyor
Sosyal konut için Çatalca’da da bazı projeler gerçekleştiren Kiptaş, burada 1872 konutun planlaması yaparken Alibeyköy Gecekondu ıslah projesi kapsamında 5 bin 300, Yakuplu sosyal konut projesi kapsamında 336 konutun yapımını da planlamaları içinde tutuyor.

Milliyet


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

KİPTAŞ'ın Venezia Mega Konutları ve Vaditepe Projelerinde 20 Yıl Vade


KİPTAŞ bünyesindeki Venezia Mega Konutları ve Vaditepe Bahçeşehir projelerinde Emlak Konut GYO'nun tarihi 240 ay vadeli satış kampanyası başladı..

 

 
 
KİPTAŞ imzasıyla hayata geçirilen Venezia Mega Konutları ve Vaditepe Bahçeşehir projelerinde 60 aya kadar vade farksız taksit, 120 aya kadar 0,45 faiz, 240 aya kadar ise 0,79 faiz oranı uygulanan cazip kampanya kapsamında satış süreci başladı. 31 Mart 2017 tarihine kadar devam edecek olan "Güçlü Türkiye İçin Birlik Vakti" kampanyasına dahil olan KİPTAŞ, hemen teslim dairelerde sunduğu özel fırsatlaın yanı sıra  tamamı peşin ödemelerde yüzde 20 indirim fırsatı da sunuyor. 
 
Venezia Mega Konutları
 
İstanbul Gaziosmanpaşa'da Venedik konsepti ile yükselen Venezia Mega Konutları, 82 bin metrekare arsa üzerinda konumlanmakta olup içinde 200 mağazalı açık hava alışveriş merkezi de bulunuyor.
 
Venezia Mega Konutları fiyat listesi
 
Vaditepe Bahçeşehir
 
Toplam bin konutun yer aldığı Vaditepe Bahçeşehir, 2 etaptan meydana gelmekte olup 2.  etabın tamamı Kamu Kurum ve Kuruluşlarında çalışanlara satılırken, 1. etapta satış süreci devam ediyor. 2+1, 3+1 ve 4+1 daire seçeneklerinin sıralandığı Vaditepe Bahçeşehir, 284 dönüm arsa üzerinde konumlanmakta olup içinde konutların yanı sıra 41 derslikli 1300 kapasiteli ilkokul, 41 derslikli 1.300 öğrenci kapasiteli ortaokul, 72 derslikli 2160 öğrenci kapasiteli lise ve 3 cami bulunuyor. 
 
Vaditepe Bahçekent  1. Etap fiyat listesi
24-08-2010
Bu haber toplam 41454 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?