En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kiptaş 18.02.2018 03:29
Fatih Camii Bahçesi'nden Sökülen Ağaçlar Yeniden Dikilecek

Fatih Camii Bahçesi'nden Sökülen Ağaçlar Yeniden Dikilecek

Fatih Camii avlusundaki düzenleme çalışmaları sebebiyle Kasım ayında sökülen ağaçların, çalışmaların tamamlanmasının ardından yeniden dikileceği açıklandı..

 

Fatih Camii'nin avlusunda yapılan düzenleme çalışmaları sırasında yerinden sökülen ve vatandaşın tepkisine neden olan ağaçlar, çalışmalar sona erdiğinde tekrar yerlerine dikilecek. 
 
Geçtiğimiz ay Fatih Camii bahçesinde bulunan 16 ağacın bir kısmının kesilmesi, bir kısmının da sökülmesi konusunda açıklama yapan Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, "Bazı ağaçlar Anıtlar Kurulu tarafından, bir yıldır yapılan çalışmanın sonucunda, camii temellerine ve yer altı havalandırma sistemine zarar verdiği gerekçesiyle kesildi. Sökülen ağaçlar ise belediye tarafından başka bir yere geçici olarak dikildi. O çalışmayla bizim ağaçları sökme çalışmamız birbirine karıştırıldı. Biz avlunun uzak köşesindeki niteliksiz, yeni ağaçları söktük. Burada kadınlar için yeraltı abdesthanesi ve tuvaleti yapacağız. Üzerine de havuzlar, park alanları ve cemaat için dinlenme alanı yapacağız. Çalışmaların sona ermesiyle ağaçlar tekrar bahçeye dönecek" dedi.
 
FENER-BALAT İÇİN YENİ PROJE YOLDA
 
1950'li yıllara kadar önemli bir Gayrimüslim yerleşimi olan ancak çeşitli dönemlerde yaşanan göçlerle mimari ve kültürel dokusunu yitiren Fener-Balat bölgesi için çalışma yapan Fatih Belediyesi'nin bu projesi mahkeme tarafından iptal edilmişti. Bu bölgenin tarihi dokusunun korunması amacıyla yeniden bir proje yaptıklarını belirten Mustafa Demir, önceki gibi bütün mahalleyi kapsayan kentsel dönüşüm çalışması yerine bina bazında dönüşümün önünü açıp kolaylaştıracaklarını ve bina sahiplerinin bu işi yapmalarını sağlayacaklarını kaydetti.
 
Kaynak: Yeni Şafak

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Central Balat Ödeme Planı


Bursa'nın merkezinde Taşyakan İnşaat tarafından hayata geçirilmekte olan modern yaşam alanı Central Balat, 149 metre uzunluğu ile Bursa'nın en yüksek yapısı olmaya aday..

 

Toplamda 426 konut ve 60 ofisten meydana gelen Central Balat projesinde 1+1, 2+1, 3+1, 4+1 residence daireler, loft residencelar, A plus ofisler, private ofisler olmak üzere toplamda 486 ünite yer alıyor. Sosyal donatılar arasında çocuk oyun alanları, dağ manzarası, çocuk yüzme havuzu, sauna ve AVM bulunan Central Balat projesinde teslimlerin ise 2019 yılında başlaması planlanıyor.
 
 
Central Balat Ödeme Planı
Konutların yüzde 40'ının satıldığı Central Balat projesinde yüzde 40 peşinat + yüzde 30'u teslime kadar vade farksız taksitlendirme + kalanı teslimde ödeme seçeneği ile ev sahibi olunabiliyor.
 
11-12-2012
Bu haber toplam 6207 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?