En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Plus Ataşehir 18.03.2018 07:33
Kent Plus Ataşehir

Kent Plus Ataşehir

KentPlus Ataşehir Genel Bilgiler Yaşam kalitesine önem verenler için "Plus" konseptiyle inşaa edilen KentPlus Ataşehir, Batı Ataşehir'de hızla yükselmeye devam ediyor
Şehir: Istanbul Anadolu
İlçe: Kadıköy
Web Sitesi: http://www.kentplus.com/atasehir/

Planlama aşamasında yaptırılan "müşteri beklentileri ve memnuniyeti" araştırmasından çıkan sonuçlar doğrultusunda projelendirilen KentPlus Ataşehir'de, yaşamla iç içe 2044 daire yer alacak. Toplam 121.000 m² alan üzerine yayılan KentPlus Ataşehir'in 80.000 m²'si peyzaj alanına ayrılacak.
 İstanbul'da Bir Vaha...
 Mısır'dan gelen 12 metre boyundaki 500 adet hurma ağacıyla egzotik bir görüntü kazanan Kentplus Ataşehir'de birbirinden değerli 100.000'den fazla bitki yetiştirilmeye başlandı.
 Doğan Tekeli İmzası...
 Mimari projesi, mesleğinde 50. yılını kutlayan Dr. Yüksek Mimar Doğan Tekeli ve mimarlık ofisi Tekeli-Sisa tarafından hazırlanan KentPlus Ataşehir'de, 1000'i aşkın çalışan, KentPluslıları biran önce evlerine kavuşturmak için durmadan çalışıyor.
 Site Özellikleri
 Plus konseptiyle hayata geçirilen Kentplus Ataşehir'de, 24 saat güvenlik sistemi ve uygulanan tünel kalıp teknolojisiyle hem site sakinlerinin hem de dairelerinin güvenliği en üst seviyede düşünüldü. KentPluslılara özel bir yaşam alanı sunmak için her detayın projelendirildiği KentPlus Ataşehir'de, çocuklarınızın nereden servise binip nerede inecekleri bile planlandı. Farklı büyüklükteki daire seçenekleri ve fonksiyonel çözümleriyle beklentileri maksimum düzeyde karşılamaya hazırlanan KentPlus Ataşehir; toplam 121.000 m² (yollar hariç) alan üzerinde 6 ayrı site olarak yükseliyor. Kentlus Ataşehir'de 20.000 m² alan bina oturumları, 20.000 m² alan sosyal donatı, kalan 80.000 m²'lik alan ise, spor ve peyzaj alanı olarak düzenleniyor. Yaşam kalitesini artırmak isteyenler için projelendirilen sosyal tesisler de beklentinin üzerinde hazırlanıyor. Her sitede açık ve kapalı otopark, site genelinde yer alacak açık yüzme havuzları, tenis kortu, voleybol ve basketbol sahaları, koşu/yürüyüş parkuru, mini futbol sahası, kay kay alanları gibi bir çok sosyal tesis imkanları ile KentPlus Ataşehir örnek bir yaşam merkezi olacak. Ayrıca, üyelik sistemi ile hizmet verecek olan, 2.500 m²'lik alana yayılan KentPlus Ataşehir Club, KentPluslılara özel avantajlar sunanacak. Bünyesinde yer alan; kapalı yüzme havuzu, cafe&restaurant, squash, fitness, güzellik merkezi, solarium, sauna, buhar odası ve Türk hamamıyla bay ve bayanların gözde mekanı olacak. Çocuklu ailelerin ihtiyaçlarını yaz aylarında olduğu gibi kış aylarında da karşılamak için açık oyun parklarının yanısıra kapalı oyun alanlarının da yer alacağı KentPlus Ataşehir'de, market, eczane, kuaför, kuru temizleme, şarküteri, restaurant, banka şubesi gibi imkanların yer aldığı Alışveriş Merkezi, KentPluslıların tüm ihtiyaçlarını site dışına çıkmadan karşılamaları için özenle planlandı. KentPlus Ataşehir'de görev yapacak profesyonel site yönetimi, 24 saat güvenlik hizmeti, temizlik, alışveriş, çöp alımı, asansör bakım hizmetleri, peyzaj ve bahçe bakımı, bina-asansör bakımı ve her türlü tesisat onarım işlerini profesyonel ekibiyle KentPluslılara sunacak.
 
 KentPlus Ataşehir'de Doğayla Bütünleşin!
 Şimdiden Türkiye'nin dört bir köşesinden gelen 100.000 den fazla bitki yetiştirilmeye başladı. Toplam 80.000 m²'lik peyzaj alanına yayılmış özel bitki örtüsü, site sakinlerinin göz zevkine sunuluyor.

KentPlus Ataşehir Konut Özellikleri
 
 
 Sosyal Olanaklar
KentPlus Ataşehir, her site için ayrı ayrı planlanan açık ve kapalı otoparkları, tenis kortu, voleybol, basketbol ve futbol sahaları, açık ve kapalı yüzme havuzları, koşu ve yürüyüş parkurları ile özel bir yaşam alanı sunuyor.
 KentPlus Ataşehir Club
 Üyelik sistemi ile hizmet verecek olan, 2.500 m²'lik alana yayılan KentPlus Ataşehir Club, KentPluslılara özel avantajlar sunanacak. Bünyesinde yer alan; kapalı yüzme havuzu, cafe&restaurant, squash, fitness, güzellik merkezi, solarium, sauna, buhar odası ve Türk hamamıyla bay ve bayanların gözde mekanı olacak.
 Doğayla Bütünleşin
 KentPlus Ataşehir'de şimdiden Türkiye'nin dört bir köşesinden gelen 100.000 den fazla bitki yetiştirilmeye başladı... Toplam 80.000 m²'lik peyzaj alanına yayılmış özel bitki örtüsü, site sakinlerinin göz zevkine sunuluyor. İstanbul'un en büyük serası olan KentPlus Ataşehir serasını ve Mısır'dan getirtilen hurma ağaçlarını mutlaka görmelisiniz.
 Çocuklu Aileler İçin
 Aile kavramını özel tutan KentPlus Ataşehir'de, ailelerin en büyük ihtiyaçlarından biri olan açık oyun parklarının yanısıra, çocukların kış aylarında rahat edebilmeleri için kapalı oyun merkezleri de yer alacak.
 Hem Siz Hem Eviniz Güvende
 Güvenliğin üst seviyede tutulduğu,çocuklarınızın servise nereden binip nerede ineceklerinin bile planlandığı KentPlus Ataşehir'de, görüntülü bina sistemleri , site içi özel kartlı ve genel kamera kontrollü güvenlik sistemi uygulanacak. Tünel kalıp teknolojisi ile inşaa edilecek KentPlus Ataşehir'de depremden korkmadan rahat uyuyabilirsiniz.
 
 
 Kent Plus Ataşehir Mahal Listesi
 1. İnşaat Sistemi 
Yapı tipi œTünel Kalıp tekniği ile yapılacaktır.
Temel tipi radyejeneraldir.
Mimari, statik, mekanik ve elektrik projeleri ilgili kanun, yönetmelik ve şartnamelerine göre hazırlanmıştır. İnşaat bu projelere uygun yapılacaktır.
 
2. Zemin Yapısı 
KentPlus Ataşehir'ın zemin etüdleri Boğaziçi Üniversitesi İnşaat Mühendisliği Bölümü öğretim üyelerinden Prof. Dr. Erol Güler tarafından onaylanmıştır.
 
3. Yalıtım
Isı, su ve ses yalıtım projelerinde öngörülen şekilde yapılacaktır.
 
4. Çatı 
Tüm blokların çatıları gezilebillir teras çatı olarak yapılacak, öngörülen ısı ve su yalıtımı sistemine göre uygulanacaktır.
 
5. Dış Cephe 
Dış cephede ısı yalıtımı üzerine alüminyum konstrüksiyonlu, mekanik montajlı granit/porselen kaplama veya silikon esaslı akrilik boya yapılacaktır.
 
6. Doğramalar
Pencereler ve balkon kapıları projesine göre ithal çift açılımlı 1. sınıf PVC ve alüminyum doğrama olacaktır. (Brugman,Trocal, Veka markalar veya muadili kullanılacaktır.)
Tüm binaların camları ısı kontrollü çift cam olacaktır.
 
7. Isıtma Sistemi
Tüm dairelerin ısıtması ithal veya yerli kombi ile müstakil olarak sağlanacaktır.
Kalorifer tesisatı yapılacak, panel radyatörler takılacaktır. Kombi olarak Buderus, Vaillant, Ferroli, Demirdöküm veya muadili markalardan biri tercih edilecektir.
Her dairenin doğalgaz sayacı ayrı olacaktır.
 
8. Elektrik Sistemi
Elektrik enerjisi kesildiği zaman, doğrudan jeneratör devreye girecek ve siteye kesintisiz enerji verilebilecektir. Dolayısıyla, trafodan geçen elektrik enerjisi gibi, jeneratörden geçen elektrik enerjisi de sayaçlardan geçebilecektir.
Blokları besleyen ana enerji hatları hem trafo hem jeneratör devreleri için kullanılacaktır.
Binalarda elektrik projesine göre topraklama tesisatı yapılacaktır.
 
9. Sıhhi Tesisat Sistemi
Sıcak ve Soğuk Su Tesisatı
Tüm daireler merkezi bir su deposu ve hidrafor ile beslenecektir
Her dairenin su sayacı ayrı olacaktır.
Konutlarda kullanılacak olan sıcak su kombilerden elde edilecektir.
Pis Su Tesisatı
Pissu tesisatı için astolen esaslı sessiz (ses yalıtımlı) borular kullanılacaktır.
Yangın Tesisatı
Tüm binalarda itfaiye şartnamesine uygun yangın tesisatı yapılacaktır. Projesine uygun yangın dolabı konulacaktır.
Otoparklarda yangın söndürme sistemi kurulacaktır. Projeye uygun yangın dedektörleri kullanılacaktır.
 
10. Daire İçleri
Banyo ve WC'ler
Tüm banyolarda ve WC 'lerde duvarlar ve yerler 1.sınıf seramik olacaktır.(Aparici,yerli Vitra Seranit, Çanakkale Seramik veya muadili maraklardan biri tercih edilecektir.)
Tüm banyolarda asma tavan kullanılacaktır.
Aydınlatma asma tavandan spot ile olacaktır.
Banyolardaki vitrifiyeler 1.sınıf malzemeden ithal veya yerli olarak kullanılacaktır.(Vitra, Duravit, Çanakkale veya muadili markalardan biri tercih edilecektir. )
Bataryalar ithal veya yerli 1.sınıf olacaktır.(Eca,Artema veya muadili maraklardan biri tercih edilecektir.)
Her dairede ortak banyolarda ithal veya yerli 1.sınıf küvet kullanılacaktır.(Vitra, Duravit, Eca veya muadili markalardan biri tercih edilecektir.)
Banyolarda hilton lavabo ve banyo dolabı kullanılacaktır.Dolaplarda polimerik laminat kaplama veya muadili malzemelerden biri kullanılacaktır.
Bütün rezervuarlar Vitra gömme rezervuar olacaktır.
Mutfaklar
Tüm mutfaklarda zeminlerde ithal veya yerli 1. sınıf seramik kullanılacaktır. (İspanyol Aparici veya yerli Vitra, Seranit, Çanakkale Seramik ya da muadili markalardan biri tercih edilecektir.
Tüm duvarlarda 1. sınıf su bazlı boya kullanılacaktır.
Tüm mutfaklar ithal veya muadili yerli 1. sınıf olacaktır. Dolaplarda doğal ahşap kaplama, polimerik laminat kaplama veya muadili malzemelerden biri kullanılacaktır.
Tüm mutfaklarda yerli veya ithal 1. sınıf davlumbaz, evye, evye bataryası takılacaktır.(Franke veya muadili markalardan biri kullanılacaktır.)
Mutfak tezgahları laminat olacaktır. Tezgah arasında 1. sınıf ithal veya yerli seramik kullanılacaktır. (İspanyol Aparici veya yerli Vitra, Seranit, Çanakkale Seramik ya da muadili markalardan biri tercih edilecektir.)
Salonlar
Tüm salon zeminlerinde ithal 1. sınıf laminat parke kullanılacaktır.
Salonların duvarlarında 1. sınıf su bazlı boya kullanılacaktır.
Ebeveyn Odası ve Odalar
Tüm odaların zeminlerinde ithal 1. sınıf laminat parke kullanılacaktır.
Odaların duvarlarında 1. sınıf su bazlı boya kullanılacaktır.
Antreler ve Koridorlar
Tüm antrelerin ve koridorların zeminlerinde 1.sınıf seramik kullanılacaktır.( Aparici veya yerli Vitra, Seranit, Çanakkale Seramik ya da muadili markalardan biri tercih edilecektir.)
Antrelerin ve koridorların duvarlarında 1. sınıf su bazlı boya kullanılacaktır.
Antrede portmanto yapılacaktır.
Balkonlar
Yer döşemeleri 1. sınıf seramik olacaktır. ( Aparici veya yerli Vitra, Seranit, Çanakkale Seramik ya da muadili markalardan biri tercih edilecektir.)
Balkon duvarları sıva olacak, projede belirlenen esaslar çerçevesinde boyanacaktır.
Balkon tavanlarına aydınlatma elemanları takılacaktır.
Kapılar
Daire ana giriş kapıları çelik gövdeli, ahşap kaplamalı olacak, kilit olarak çok yönlü kilit sistemi kullanılacaktır.
Tüm iç kapılar polimerik laminat kaplamalı olacaktır.
Elektrik Altyapısı
Tüm dairelerde elektrik priz ve anahtarları ithal veya yerli 1. sınıf malzemeden olacaktır.(Legrand veya muadili markalardan biri kullanılacaktır)
Daire içlerinde salon, mutfak ve tüm yatak odalarında telefon prizi, TV prizi ve ihtiyaca yetecek sayıda priz bulunacaktır. Banyo ve WC'lerde kullanım ihtiyacına göre en az bir priz olacak, anterede telefon prizi kullanılacaktır.
TV ve Telefon Altyapısı
Her daireye 4 telefon hattı çekilecektir.
Merkezi dijital uydu yayını ve Kablo TV sistemi kurulacaktır.
Her odada, mutfak ve salonda telefon ve televizyon hattı olacaktır.
 
11. Klima Sistemi
Her dairede salonda kullanılacak klima altyapısı kurulacaktır.
 
12. Bina Otomasyonu
Her blokta kapalı devre görüntülü diafon kullanılacaktır.
Ortak mahallerin bazı bölgelerinde güvenlik kameraları bulunacak, bu kameralar güvenlik birimi tarafından kontrol edilecektir.
Her bağımsız bölümde; site girişi (güvenlik) ile bağlantılı dahili telefon hattı bulunacaktır.
 
13. Asansörler
Tüm asansörler TSE standartlarına ve şartnamelere uygun olacaktır.(Otis, Omak,Kone, Yapımek, Thyssen veya muadili markalardan biri tercih edilecektir.)
Tüm asansör kapıları tam otomatik açılır olacaktır.
Her blokta ikişer adet asansör kullanılacaktır.
Asansör kabinleri laminat, ahşap ya da paslanmaz kaplı, zemini granit veya muadili, ayna kaplamalı ve paslanmaz küpeşteli olacaktır.
 
14. Ortak Alanlar
Blok girişlerinde zeminlerde ve merdiven basamaklarında mermer veya granit kaplama, duvarlar alçı sıva üzeri boya olacak, giriş hollerine tüm daireler için posta kutusu konulacaktır.
Kat holleri ve merdivenlerde zeminlerde ve merdiven basamaklarında mermer veya granit kaplama olacak. Duvarlar boyanacaktır.
 
15. Peyzaj
Site içerisinde açık-kapalı çocuk oyun alanları, dinlenme terasları, kameriyeler, yürüyüş yolları ve parklar düzenlenecektir.
 
16. Sosyal Tesisler
KentPlus Ataşehir'ı oluşturan üç adaya hizmet vermek üzere açık havuz, çocuk havuzu ve bunlara bağlı dinlenme/güneşlenme terasları bulunacaktır. Bu tesis özel işletme olarak çalışacak ve site sakinlerine özel indirimle hizmet verecektir.
KentPlus Ataşehir bünyesinde cafe/restaurant, market, eczane, kuru temizleme dükkanlarını bünyesinde bulunduran alışveriş merkezi olacaktır.
 
17. Otoparklar
4+1 , 3+1 , 2+1 dairelerde her daireye ait bir kapalı, 1+1 dairelerde 36 adet kapalı otopark yeri olacaktır. Ayrıca açık otoparklar da mevcuttur.
Otoparklarda zeminler yüksek dozlu hazır beton şap veya asfalt, duvarlar boyalı olacaktır.
Otoparklardan doğal zeminlere çıkış için merdivenler yapılacaktır.
Otoparkların kendi bünyesinde yeterli miktarda aydınlatması olacaktır.
 
18. Güvenlik 
Sitenin girişi kontrollü olacaktır.
Site içerisinde özel güvenlik bulunacaktır.
Site içerisinde her bağımsız bölümün güvenlik birimi ile direkt bağlantılı telefonla haberleşme sistemi olacaktır.
 
19. Ataşehir Projemizde, Her Etabımıza Ait 
1 Adet yaklaşık yarı olimpik havuzumuz
1 Adet çocuk havuzumuz
1 Adet tenis kortumuz
1 Adet basketbol saha'mız Sitemiz maliklerine karşılığında herhangi bir ücret alınmadan servis vermektedir.
 
20. Buna Ek Olarak 
Projemiz 1 ve 2. etapları arasında yer alan Kentplus Klüp Binamız, tüm 6 etabımıza projemiz ev sahiplerine indirimli olarak organize edilmek üzere ve dışarıdan da abonelik sistemiyle çalıştırılmak üzere, Spor Merkezi, Gym, Kapalı Havuz, bunlara bağlı Dinlenme / Güneşlenme teraslarından oluşan bir komplex şeklinde hizmet verecektir.
 
21. Ataşehir Projemiz, 3-4 etapları arasında yer alan Kentplus Ticaret Merkezi'miz ise, bünyesinde Cafe / Restaurant, Market, Eczane, Kuru Temizleme dükkanları bulunduracaktır. 


KentPlus Ataşehir Mimar'ı Dr. Yüksek Mimar Doğan Tekeli
 
KentPlus Ataşehir, Bu yıl mesleğinde 50. yılını tamamlama onurunu yaşayan Dr. Yüksek Mimar Doğan Tekeli ve mimarlık bürosu Tekeli-Sisa tarafından projelendirilmiştir. (www.arkitera.com/diyalog/dogantekeli)

1953 yılında Doğan Tekeli ve Sami Sisa tarafından kurulan Tekeli-Sisa Mimarlık Bürosu, hemen hemen her yapı türünde 150 kadar proje, 100 kadar büyük yapı kompleksi gerçekleştirmiş, proje yarışmalarında 27 birincilik ödülü kazanmıştır.

Şu anda Tekeli-Sisa Mimarlık Ortaklığı adı altında çalışmalarını sürdürmekte olan Tekeli-Sisa, şehircilik, mimarlık ve dekorasyon konularında, tasarım, geliştirme ve bu konularla ilgili uygulama projelerinin yapılması, mimari danışmanlık ve mesleki kontrollük hizmetleri vermektedir.

Tekeli-Sisa tarafından son dönemde gerçekleştirilen projelerden bir kaçı;
Metrocity Konut ve Alışveriş Merkezi
Halk Bankası Genel Müdürlüğü
Antalya Havalimanı Dış Hatlar I ve II. Terminal Binaları
İş Bankası Genel Müdürlüğü
İzmit Evlendirme Salonu ve İş Merkezi
Gebze Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Binası ve Teknopark Kompleksi
Sanovel İlaç Fabrikası
Erenköy Etik Sitesi ve Selenium Residence


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Yapan Firma: Kent Vizyon
Proje Telefonu:
Web Sitesi :
Tıkla Mail Gönder:
24-04-2009
Bu haber toplam 31362 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?