En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 07:47
Yozgat'a 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yapılacak

Yozgat'a 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Yapılacak

Yozgat'a yapılacak olan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi için ihale düzenlendi.
Sağlık Bakanlığı Kamu Özel Ortaklığı Daire Başkanlığı tarafından Yozgat'a yapılacak olan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin ihalesi yapıldı.
 
Yozgat 400 Yataklı Eğitim Araştırma Hastanesi'ni, yapım işleri ile ürün ve hizmetlerin temin edilmesi işine ait açık eksiltme ihalesi 23 Kasım 2011 tarihinde yapıldı. İhaleyi, en avantajlı teklifi sunan Sıla Dan.Bil.Eğt.İnş.Taah.Tic.Sağ.Hizm.Ltd.Şti. - Şentürkler Müh.İnş.Taah.Turizm ve Tic.A.Ş. - Medical Park Sağ.Hizm.A.Ş. İş Ortaklığı kazandı. İhale komisyonunca, ihaleyi alan ortaklığın finansal modeli, proje teklifi vb. konularda detaylı incelemeler başlatıldı.
 
Yüklenici firma, Yozgat'a yapılacak olan 400 Yataklı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin, projenin finansmanını uygulama projesini tasarımını inşaatını medikal cihazlar ve diğer ekipmanın tedarikini ve tesisi için gerekli mefruşatı sağlayacak. Yüklenici, ayrıca tesislerin bakım ve onarımı, görüntüleme, laboratuar ve diğer tıbbi destek hizmetleri ile bilgi işlem, sterilizasyon, çamaşır, temizlik, güvenlik ve yemek dahil olmak üzere destek hizmetlerinin sunumunu sağlık hizmetleriyle uyumlu ve bakanlık onayını alacak, ticari alanların yapım ve işletmesini de üstlenecektir. Kamu özel ortaklığı modeli ile gerçekleştirilecek olan projenin yapım dönemi 24 ay olup, işletme dönemi 25 yıl olmak üzere sözleşme süresi 27 yıl.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ormanlara Dini Eğitim Tesisi ve İbadethane Yapılabilecek


Orman Kanunu'nda yapılan değişikliğin Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından ormanlık alanlarda dini eğitim tesisine bağlı uygulama maksatlı ibadethane tesisi gibi eğitim tesisleri yapılabilecek..

 

21 Ocak 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanarak yürülüğe giren Orman Kanunu'nun 16, 17/3 ve 18. maddelerinde değişiklikler yapılmasına ilişkin düzenlem kapsamında,  ormanlarda yeraltı depolama tesisleri ile dini eğitim tesisine bağlı uygulama maksatlı ibadethane tesisi gibi eğitim tesislerinin yapılmasına izin verilecek.
 
Orman Kanunu'nun 16. maddesinin uygulama yönetmeliğinde yapılan değişikliklere göre ise  izin sahibi belediye, toprak dolgu alanını başkasına devretme yetkisine sahip olmayacak. Fakat büyükşehir belediyesi, kendisine tahsis edilen toprak dolgu alanını ilçe belediyesine ya da belediye şirketlerinin yüzde 50'den fazla ortaklı olduğu şirketlere işlettirebilecek.
24-11-2011
Bu haber toplam 7314 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?