En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 17:36
Vanlı Depremzedeler Örnek Daireyi Gezdi

Vanlı Depremzedeler Örnek Daireyi Gezdi

Van depreminden bu yana konteyner kentlerde kalan depremzedeler en geç 30 Ağustos'ta teslim edilecek olan konutlardaki örnek daireyi gezdiler..

 

Van'daki konteyner kentlerde kalan depremzedeler, Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından yapılan kalıcı konutlardaki örnek daireyi gezdi. 
 
Van'daki depremzedeler için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından Van Merkez, Bostaniçi, Kalecik, Erciş’te yapımına başlanan kalıcı konut inşaatları hızla yükseliyor. Depremin 39’ncu gününde temelleri atılan ve eksi 18 derecede inşaatı devam eden Bostaniçi Beldesi’ndeki bin 100 adet ilk etap kalıcı konutların yüzde 75’lik bölümü tamamlandı. TOKİ konutlarını yapan yüklenici firma yetkilileri depremzedelere jest yapmak ve yapılan işlerin görünmesini sağlamak amacıyla binanın birinci katının tüm malzemelerini alarak örnek daire haline getirdi. Van Valiliği de depremzede vatandaşların ağustos ayında kendilerine teslim edilecek olan TOKİ konutlarını gezdirmek için bir program yaptı. Edremit yolu üzerinde bulunan Kayaçelebi Konteyner Kent’te kalan bir grup aile araçla, Bostaniçi Beldesi’nde yapımı devam eden kalıcı konutlara götürüldü. Kalıcı konutları yapan yüklenici firma tarafından tüm malzemeleri alınarak dayanıp döşenen örnek daireyi gezen aileler, konutları ve projeyi beğendiklerini ifade ettiler. Ağustos ayını iple çektiklerini dile getiren aileler: “Konutların çok kısa süre içinde bu kadar yükseldiğini tahmin etmiyorduk. Depremde evlerimiz yıkıldı. Şu anda konteyner kentlerde kalıyoruz. Konteyner kentlerde her türlü ihtiyacımız gideriliyor. Devletimizden Allah razı olsun. Ağustos ayında taşınacağımız konutlar çok güzel yapılmış. Duyduk ki kalıcı konutları yapan firmalar, birer adet evi depremzedelere anahtar teslimi vereceklermiş. İnşallah bu daireyi gezen ailelerden birine çıkar” temennisinde bulunlar.
 
Örnek dairenin tüm bölümlerini gezen aileler, beyaz eşya, yatak ve çocuk odasını gezdikten sonra salon bölümünde oturarak bir süre dinlendiler. Kalıcı konutların önünde hatıra fotoğrafı çektiren aileler görevliler tarafından araçla konteyner kente geri götürüldüler.
 
İNŞAAT FİRMALARI KONUT TESLİM TARİHİNİ, 15 AĞUSTOS’A ÇEKTİ
 
Bu arada Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın Erciş meydanında: ‘Vanlı depremzedeler kalıcı konutlarına 30 Ağustos’ta kavuşacak’ sözü yüklenici firma yetkililerini hareketlendirdi. Bostaniçi Beldesi’ndeki kalıcı konutları yapan Egemen İnşaat firması yetkilileri, inşaatları 15 gün öncesinde teslim etmek amacıyla inşaatın girişlerine ‘İşin bitim tarihi 15 Ağustos 2012’, ‘Van halkı bizi bekliyor’ sloganları dikkat çekti.
 
Kaynak:İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Bitlis Merkez Konutları Satışa Çıktı


TOKİ, Bitlis Merkez Toplu Konut Uygulaması kapsamında Bitlis'te inşa edeceği 83 adet konut için başvuru sürecini başlattı..

 

 
 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından 83 adet konut olarak hayata geçirilecek olan TOKİ tarafından Bitlis Merkez Toplu Konut Uygulaması için başvuru tarihleri 6 Mart 2017 ile 30 Haziran 2017 arası olarak duyuruldu.
 
Proje kapsamında satışa açılan 3+1 dairelerin fiyatları 135 bin 92 lira ile  165 bin 831 lira arasında değişirken alıcıların gayrimenkulün fiili tesliminden önce teslim süresi içerisinde herhangi bir gerekçe göstermeden sözleşmeden dönme hakkı bulunuyor.
 
,
 
02-06-2012
Bu haber toplam 4119 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?