En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 21.03.2018 03:27
Ünye Belediyesi'nden Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Hatırlatması

Ünye Belediyesi'nden Emlak ve Çevre Temizlik Vergisi Hatırlatması

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri için emlak ve çevre temizlik vergilerini zamanında ödemeleri konusunda uyardı..

 

Ünye Belediye Başkan Yardımcısı Ali Kemal Mehel, "Vatandaşlarımızın cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini gününde ödemeleri gerekmekte" dedi.
 
Mehel, AA muhabirine yaptığı açıklamada, emlak ve çevre temizlik vergilerinin (ÇTV) birinci taksitlerinde son ödeme tarihinin 31 Mayıs olduğunu söyledi.
 
Vatandaşların cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini gününde ödemeleri gerektiğini belirten Mehel, "Her yıl iki taksit olarak ödenen emlak ve ÇTV'nin ilk taksit ödeme süresi 31 Mayıs 2012 tarihinde mesai bitiminde sona erecek. Vergilerini zamanında ödemeyen mükelleflere cezai yaptırım uygulanacak. Vergi Usul Kanunu'na göre aylık yüzde 1,5 gecikme faizine tabi kalacak. Vatandaşlarımızın cezalı duruma düşmemeleri için vergilerini gününde ödemeleri gerekmekte" diye konuştu.
 
Ünye'de 35 bin emlak vergi mükellefi olduğunu belirten Mehel, şunları kaydetti:
 
"Ünye Belediyesi'nin 2011 yılında emlak vergisi tahsilatı yüzde 80 oldu. 2012 yılında emlak vergisi tahakkuku 1 milyon 746 bin 967 lira 38 kuruş. Ünye Belediyesi olarak bu matrahın yıl sonuna kadar yüzde 80'ini tahsil etmeyi hedefliyoruz."
 
Mehel, ayrıca emlak ve ÇTV'nin 2. taksitlerinin 2012 yılı Kasım ayı içerisinde tahsil edileceğini sözlerine ekledi.
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Memur Emeklilerine İkramiye Ödemeleri Başladı


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Müezzinoğlu, memur emeklilerine 30 yılın üzerindeki hizmet süreleri için de ikramiye ödemeye başladıklarını söyledi..

 

Memur emeklilerinin ikramiyesine ilişkin açıklamada bulunan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, memurlara emekli olmaları durumunda 30 yıllık hizmet sürelerinin ikramiye olarak ödendiğini, 30 yılı aşan hizmet süreleri için ise ödeme yapılmadığını ancak yapılan yasal düzenleme ile buu ygulamaya son verildiğini belirtti.
 
Düzenleme ile 30 yılın üzerinde hizmet veren emekli memurlara ikramiye ödemelerinin başladığını ve bu kapsamda toplamda 2,5 milyar lira ödeme yapılacağını söyleyen Bakan Müezzinoğlu, bu konudaki mağduriyetlerin giderilmesi  ve emeklilere haklarının ödenmesi nedeniyle mutluluk duyduğunu belirtti.
15-05-2012
Bu haber toplam 5805 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?