En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 22.02.2018 13:04
Trabzon Karşıyaka Vadisi'nin İmar Planları Tamamlandı

Trabzon Karşıyaka Vadisi'nin İmar Planları Tamamlandı

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, Karşıyaka Vadisi imar planlarının tamamlandığını açıkladı.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, ‘61 proje' vaadi içerisinde yer alan Karşıyaka Vadisi projesi ile bölgede oturan vatandaşların yıllardan beri devam eden sorununa neşter vurduklarını ifade etti.

Başkan Gümrükçüoğlu, Karşıyaka Vadisi'nin tamamını kapsayacak şekilde 80 hektarlık alanda yapılan İmar Planı çalışmalarının tamamlandığını , ileride oluşabilecek çarpık yapılaşmanın da önüne geçildiğini kaydetti.
 
Karşıyaka Vadisi'nin kentin önemli hava koridorlarından biri olduğunu ifade eden Başkan Gümrükçüoğlu, "Karşıyaka Vadisi İmar planı üzerinde 1 yıldır çalışarak Trabzon'a kazandırdık. Çarpık yapılaşma ile donatılmayan bir vadimiz olması münasebetiyle hak sahiplerinin hiçbir zararına Yol açmayacak tarzda kendi dinamiklerimiz ile yani karşılıklı anlaşmalarla bu vadimizi vatandaşlarımızın ve işadamlarımızın hizmetine sunuyoruz. İmar Planı düzenlemesinin ardından Karşıyaka Vadimizde yapılacak rekreasyon ve peyzaj düzenlemeleri ile bölgeyi yeşil ve sosyal donatı alanı olarak şehrimize kazandıracağız" diye konuştu.
 
Başkan Gümrükçüoğlu ayrıca yeni imar düzenlemeleri çalışmalarını da sürdürdüklerini kaydederek, "Beştaş, Çamoba, Kireçhane, Bengisu, Uğurlu, Çilekli, Yeşilova, mahallelerinde imar planı hazırlıkları sürüyor. İmar Planı için ilgili kuruluşlardan görüşler alındı. Sadece Tarım İl Müdürlüğü'nün görüşü gelmedi. Tüm görüşler alındıktan sonra İmar Planı yapım ihalesine çıkılacak." ifadelerini kullandı.
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gölbaşı ENDA Konakları'nda Kişiye Özel Ödeme Planı


DAFF Yapı tarafından Ankara'nın yükselen değeri Gölbaşı'nda hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri ve peşin ödeme indirimi sunuluyor..

 

Ankara Gölbaşı'nda yatay mimari konseptiyle Kırkıncıoğlu Grup iştiraki DAFF Yapı tarafından, 18 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ENDA Konakları projesinde tamamı peşin ödemelerde indirim uygulanırken projede  kişiye özel farklıödeme seçenekleri ile de ev sahibi olunabiliyor.
 
Satışa açılmadan büyük bir ilgi ile karşılanan ENDA Konakları projesinde evlerin tavan yüksekliği 3 metre olarak planlanırken her bir konak kendine özel, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik bahçeye sahip. Konak sahiplerinin kendi bahçeleri dışında 2 dönüm bostan alanında organik tarım yapmasına da imkan tanınan ENDA Konakları projesinde güvenli çocuk oyun alanı, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, sauna, buhar odası, fitness salonu gibi sosyal donatılar da mevcut.
 
 
Akıllı ev sistemine sahip  olan ve AB standartlarına uygun olarak hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde konforlu, doğayla iç içe, şehir merkezine yakın konumda eşsiz bir yaşam deneyimi vadediliyor.
 
 
25-04-2013
Bu haber toplam 3408 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?