En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 01.02.2015 12:12
TOKİ'den Malatya'ya Yeni Stadyum

TOKİ'den Malatya'ya Yeni Stadyum

TOKİ, Malatya'ya 25 bin kişi kapasiteli yeni bir stadyum inşa edecek..

 

Malatya'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılacak olan 25 bin kişilik stadyumun temelinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacağı bildirildi.
 
TOKİ ilk olarak Galatasaray Spor Kulübü için 52 bin seyirci kapasiteli Seyrantepe Stadı'nı inşa etti. Seyrantepe'nin ardından 18 ile modern stat kazandırmak için kolları sıvayan TOKİ'nin projelerinden biri de Malatya'da gerçekleştirilecek.
 
Stat projesinin temelinin 19 Mayıs 2012 Cumartesi günü atılacağı bildirildi. Saat 18.00'de yapılacak temel atma töreninin, Ankara'daki 19 Mayıs kutlamaları esnasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı yayın ile yapılacağı kaydedildi.
 
Malatya'ya yapılacak spor kompleksinde 25 bin kapasiteli stadyum ile bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, 4 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu yer alacak. Aynı proje kapsamında Malatya İl Spor Müdürlüğü hizmet binası da inşa edilecek. İhalesi Ocak ayında yapılan komplekste yer alacak stat, kayısısıyla ünlü Malatya'nın dokusuna uygun olacak şekilde kayısı renkli inşa edilecek.
 
 
Kaynak: Milliyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

2018'e Kadar Dönüşüm Kapsamında 40 Bin Sosyal Konut Üretilecek


Hükümetin açıkladığı eylem planın göre, 2018 yılına kadar kentsel dönüşüm alanlarında toplam 40 bin adet sosyal konut inşa edilecek, söz konusu projelerden 3 milyona yakın kişi faydalanacak..

 

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun önceki gün açıkladığı 'Kentsel dönüşüm programı eylem planı'na göre, 2018 yılına kadar dönüşüm alanları üzerinde 40 bin sosyal konut  yapılacak olup  yine 2018 yılına kadar toplam 18 bin 500 hektar alan dönüştürülecek. Programa göre, 2015 yılında toplam  1 milyon 775 bin kişi kentsel dönüşümden faydalanacak olup 2018'de söz konusu rakam  2 milyon 855 bin kişiye ulaşacak. 
 
Plana göre, TOKİ, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Maliye ve belediyeler tarafından ortaklaşa hazırlanacak yeni düzenlemeler kapsamında özel sektöre vergi indirimi ve teşvikler verilecek. Ayrıca vatandaşların konut sahibi olmasını kolaylaştırmak amacıyla ürünlerin çeşitlendirilmesi için gereken araştırma ve düzenlemeler yapılacak, yabancı yatırımcıların ise konut edinirken karşılaştığı güçlüklerin kaldırılması için düzenlemeler yapılacak.
 
Kentsel dönüşümde yeşil bina ve yerleşme uygulamalarını teşvik etmek için de destek mekanizmaları oluşturulacak olup, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, Hazine Müsteşarlığı, SPK, TOKİ, GYODER, KONUTDER, Maliye Bakanlığı ve belediyelerin ortak yürütülecek gayrimenkul sertifiksı sistemi uygulamaya alınacak.
 
Yine plana göre, kentsel dönüşüm projelerine finansman sağlamak için Dönüşüm Özel Hesabı kullanılabilecek, dönüşümün hzılanması için sağlanacak detekler geliştirilecek. Ayrısa dönüşüm kapsamında kullanılacak kredilere faiz desteği sunulacak.
 
 
 
21-05-2012
Bu haber toplam 7377 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?