En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 05.03.2015 20:44
TOKİ'den Malatya'ya Yeni Stadyum

TOKİ'den Malatya'ya Yeni Stadyum

TOKİ, Malatya'ya 25 bin kişi kapasiteli yeni bir stadyum inşa edecek..

 

Malatya'da Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yaptırılacak olan 25 bin kişilik stadyumun temelinin Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından atılacağı bildirildi.
 
TOKİ ilk olarak Galatasaray Spor Kulübü için 52 bin seyirci kapasiteli Seyrantepe Stadı'nı inşa etti. Seyrantepe'nin ardından 18 ile modern stat kazandırmak için kolları sıvayan TOKİ'nin projelerinden biri de Malatya'da gerçekleştirilecek.
 
Stat projesinin temelinin 19 Mayıs 2012 Cumartesi günü atılacağı bildirildi. Saat 18.00'de yapılacak temel atma töreninin, Ankara'daki 19 Mayıs kutlamaları esnasında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından canlı yayın ile yapılacağı kaydedildi.
 
Malatya'ya yapılacak spor kompleksinde 25 bin kapasiteli stadyum ile bin seyirci kapasiteli olimpik yüzme havuzu, 4 bin seyirci kapasiteli kapalı spor salonu yer alacak. Aynı proje kapsamında Malatya İl Spor Müdürlüğü hizmet binası da inşa edilecek. İhalesi Ocak ayında yapılan komplekste yer alacak stat, kayısısıyla ünlü Malatya'nın dokusuna uygun olacak şekilde kayısı renkli inşa edilecek.
 
 
Kaynak: Milliyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Suryapı'dan İdilia ve Vitrin'de Peşinatsız Ara Ödemesiz Konut Fırsatı


Sur Yapı, İdilia ve Vitrin projelerinde başlattığı ‘’Mutluluk evinizde, peşinatı teslimde’’ kampanyası kapsamında peşinatsız, ara ödemesiz ve indirimli ev avantajı sunuyor..

 

Sur Yapı, İdilia ve Vitrin projelerinden Mart ayı boyunca daire alanlara ‘’Mutluluk evinizde, peşinatı teslimde’’ sloganıyla başlattığı kampanya kapsamında peşinatı teslimde ödeme ayrıcalığı sağlıyor. Konut bedeli üzerinden yüzde 5 indirim avantajının da sunulduğu kampanyada teslimata kadar ara ödemesiz ve peşinatsız ev sahibi olunabiliyor. Teslimin ardından ise kalan kısım yuüzde 75 banka kredisi ile ödenebiliyor.
 
Sultanbeyli'de yükselen İdilia projesinde Ağustos 2016'da, Maslak'a 5 dakikalık mesafede konumlandırılan Vitrin projesinde ise Aralık 2016'da teslim sürecinin başlaması planlanıyor.
 
Mart ayı sonuna kadar devam edecek olan kampanya ile konut almayı düşünenlere bütçelerini zorlamadan ev sahibi olma imkanı sunuluyor. 1992 yılından bu yana başarılı projeler üreten Sur Yapı, düzenlediği kampanyalarla ev sahibi olmayı kolaylaştırıyor. 
 
 
21-05-2012
Bu haber toplam 7377 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?