En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.03.2018 05:50
TOKİ Antalya'ya 300 Milyon TL Yatırım Yaptı

TOKİ Antalya'ya 300 Milyon TL Yatırım Yaptı

Toplu Konut İdaresi'nin 2006'dan bu yana Antalya'ya yaptığı yatırımların tutarı 300 milyon TL'yi buldu.
Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), 2006 yılından beri Antalya'ya yaklaşık 300 milyon lira yatırım yaptı. İnşaatı devam eden projelerle beraber, bu rakam 300 milyon TL'yi aşıyor. 
 
Son yıllarda gerçekleştirdiği konut projeleriyle binlerce kişiyi ev sahibi yapan TOKİ, Antalya'da sağlıktan eğitime birçok kamu yatırımına da imza atıyor. 
 
TOKİ verilerine göre, Antalya'daki yatırımların miktarı 300 milyon lirayı aşıyor. Bu yatırımlar arasında okul, hastane ve toplu konut projeleri öne çıkıyor. Antalya'nın doğusundan batısına birçok bölgede okul ve sağlık projeleri devam ediyor. TOKİ'nin, halihazırda Antalya'da inşaatı devam eden 7 projesi bulunuyor. Kepez Kütükçü'de dar gelirli ailelere yönelik 60 adet konut yapılıyor. Kepez birinci bölgede gecekondu dönüşümü kapsamında 448 adet, ikinci bölgede ise 392 adet konutun inşaatı tamamlandı. Sütçüler'de de aynı şekilde 336 konut projesi bitti. Demre'deki konut projesi ise devam ediyor. 
 
TOKİ, toplu konut yanında Milli Eğitim Bakanlığı'na okul, Sağlık Bakanlığı'na da hastane yapıyor. Bu kapsamda, Antalya merkezde iki, Duraliler ve Güzeloba'da da birer 24 derslikli ilköğretim okulu ile Yeniköy'de 24 derslikli lise inşaatı devam ediyor. Bu okulların yanına spor salonu da yapılacak. TOKİ, okulların haricinde Antalya'nın hastane ihtiyacını karşılamak için de çalışıyor. Türkiye genelinde TOKİ tarafından yürütülen 165 hastane projesinin 6'sı Antalya'da bulunuyor. Kaş ve Kemer'de 50'şer yataklı hastane inşaatı sürerken, Elmalı'da 40 yataklı yeni bir devlet hastanesinin projesi tamamlandı, kısa sürede temeli atılacak. Sağlık yatırımları arasında yer alan Alanya'da 300, Korkuteli'nde 100 ve Gazipaşa'da 75 yataklı hastane inşaatı da devam ediyor. Ayrıca, Serik ve Manavgat'ta devlet hastanelerine 100'er yataklı ek bina inşa ediliyor. 
 
TOKİ, yoksul vatandaşları da ev sahibi yapmak için çalışmalarını yoğun şekilde sürdürüyor. Bu çerçevede Kepez, Gazipaşa, Demre, Beymelek, Elmalı ve Konyaaltı'nda dar gelirli ailelere yönelik konut projeleri yakın zamanda başlayacak. Antalya'da yoksul ailelere yönelik yapılacak konut projesine 2 bin 70 kişi müracaat etti. Bunlardan 480 kişi kuraya girme hakkı elde etti. 
 
TOKİ, sadece vatandaşlara konut yapmıyor. Protokolle ilgili kurumlara destek olarak iş ve hizmet de üretiyor. Ayrıca, kültürel mirasa sahip çıkarak tarihi eserlerin restorasyonuna destek veriyor. Tarihi eserlerin onarılmasına kredi sağlıyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ, Şırnak Terör Mağdurları Konutlarına Başladı


Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu, TOKİ tarafıdnan terör mağdurları için 1.268 konut ve 116 iş yeri inşa edileceğini söyledi..

 

 
İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan kanun hükmünde kararname (KHK) ile Şırnak Belediyesine görevlendirilen Başkan Vekili Turan Bedirhanoğlu ve Çevre Şehircilik İl Müdür Yardımcısı Cengiz Başer , teröre mağdurları için inşa edilecek olan konutların yapımına başlanan Gazi Caddesi'nde incelemelerde bulundu. Terör saldırılarında evleri ağır hasar gören vatandaşlar için Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından inşa edilmekte olan projede 1.268 konut ve 116 iş yeri bulunacak.
 
TOKİ'nin terör mağdurlarına yönelik toplu konut uygulamasının ilk etabında yer tesliminin yapıldığını belirten Bedirhanoğlu,  konutların 1 yılda tamamlanarak teslim edileceğini söyledi.
 
3,5 aylık bir süreç içinde 17 milyon lira içme suyu, 28 milyon lira kanalizasyon ihalesi, 105 milyonluk 105 kilometre sıcak asfalt ihalesi ile TOKİ'nin 1. etap ve 2. etap ihalelerinin tamamlandığını belirten Bedirhanoğlu, konut projesi kapsamında çalışmalara ise mevsim koşulları nedeniyle istedikleri kadar hızlı başlaymadıklarını söyledi.
 
 
 
09-11-2011
Bu haber toplam 3945 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?