En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 07:34
Taşınmaz Sahiplerine TC Kimlik Numarası Güncelleme Uyarısı

Taşınmaz Sahiplerine TC Kimlik Numarası Güncelleme Uyarısı

Bitlis Ahlat Tapu Müdürlüğü, taşınmaz sahibi vatandaşlara TC Kimlik Numaralarını güncelleme çağrısında bulundu..

 

Bitlis Ahlat Tapu Müdürü Veysi Çelik, tapusu olan taşınmaz sahiplerine, T.C kimlik numaralarını günceleştirmeleri gerektiğini hatırlattı.
 
Çelik, gazetecilere yaptığı açıklamada, eski tapu sahiplerinin, mirasçılardan oluşabilecek sahtekarlıklara karşı, taşınmaz üzerinde hak sahibi olabilmeleri için nüfus ve tapu bilgilerinin aynı olması gerektiğini söyledi.
 
Bu nedenle taşınmaz sahiplerinin, tapu müdürlüğüne başvurarak, T.C kimlik numaralarını güncellemesi gerektiğini ifade eden Çelik, "Başbakanlığın 2006/33 sayılı Genelgesi ve Tapu Kadastro Genel Müdürlüğü'nün 2013/2 (1739) sayılı genelgesine istinaden, Türkiye'deki tüm taşınmaz sahiplerinin kimlik numaralarını tapu müdürlüklerine bildirmeleri ve tapu bilgilerini güncellemeleri gerekmekte" diye konuştu. 
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

"Tapu harçlarındaki indirim kararsız yatırımcıyı harekete geçirecek"


Gaziantep Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu, tapu harçlarına yapılan indirimin konut alma konusunda kararsız olan yatırımcıyı harekete geçireceğini söyledi..

 

 
Tapu harçlarındaki indirime ilişkin yazılı bir açılama yapan Gaziantep Ticaret Odası (GTO) Yönetim Kurulu Başkanı Beyhan Hıdıroğlu,  inşaat sektöründeki komiteler tarafından uzun süredir gündeme getirilen tapu harçlarının düşürülmesine yönelik olarak Bakanlar Kurulu'nun tapu harçlarının düşürülmesi ve damga vergisinin sıfırlanması yönünde karar verdiğini anımsattı.
 
Tapu harçlarındaki indirimin kalıcı hale getirilmesi için girişimlerin sürdüğünü de söyleyen Hıdıroğlu, ekonomiye canlılık getirmek amacıyla son dönemde bir dizi önemli karara imza atıldığını, konut kredi faizlerindeki düşüşler, KDV oranlarının aşağı doğru çekilmesi, damga vergisinin sıfırlanması gibi adımlarla gayrimenkul sektörüne canlılık getirilmesinin hedeflendiğini belirtti.
 
Tapu harçlarının özellikle alıcı ve satıcı üzerinde büyük yük oluşturduğunun altını çizen Hıdıroğlu, söz konusu indirim ve damga vergisinin sıfırlanmasnın, konut maliyetlerinin azalmasının yanı sıra konut alımında kararsız ve beklemede olan yatırımcıların da harekete geçmesini sağlayacağını belirtti.
21-03-2013
Bu haber toplam 4833 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?