En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.02.2018 17:23
Sütlüce Semt Konağı'na Özgecan Aslan'ın İsmi Verildi

Sütlüce Semt Konağı'na Özgecan Aslan'ın İsmi Verildi

Beyoğlu Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bir açıklama yaparak Mersin'de vahşice öldürülen 20 yaşındaki Özgecan Aslan'ın isminin Sütlüce Semt Konağı’na verildiğini belirtti..

 

Türkiye'yi ayağa kaldıran Özgecan Aslan cinayeti ile ilgili protestolar ülke genelinde sürerken Beyoğlu Belediyesi, 20 yaşında vahşice öldürülen genç kızın isminin Sütlüce Semt Konağı'na verildiğini açıkladı.
 
Halıcıoğlşu Mahallesi'nde eşi ve çocukları ile birlikte ilçe sakinleri ile Özgecan Aslan'ı anma etkinliğinde bir araya gelen Beyoğlu'nda Belediye Başkanı Ahmet Misbah Demircan, bu tür bir olayı ailece lanetlediklerini, 3 kız çocuğu babası olduğunu ve Özgecan Aslan'a kendi çocuğu gibi üzüldüğünü belirterek bu hadiseye duyarsız kalamayacaklarını söyledi.
 
Bugün ve bugünden sonra bu olayınbir ibret anıtı gibi  taşınması gerektiğini de vurgulayan Başkan Demircan, Özgecan'ın isminin Türkiye'deki birçok noktada olduğu gibi Beyoğlu'nda da yaşatılacağını bu sebeple Sütlüce Semt Konağı'nın isminin  ‘Sütlüce Özgecan Aslan Semt Konağı' olarak değiştirildiğini açıkladı.
 
Konuya ilişkin olarak daha neler yapılabileceğini Belediye olarak tartıştıklarını da belirten Başkan Demircan, katile  hukukun en ağır cezayı vereceğine inandığını söyledi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
17-02-2015
Bu haber toplam 63 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?