En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 22.02.2018 02:46
Süleymaniye Yenileniyor

Süleymaniye Yenileniyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Belediyesi ve KİPTAŞ işbirliğiyle Süleymaniye'de 319′u tescilli tarihi eser, 26′sı anıt eser olmak üzere 732 bina restore edileceği dev bir proje hayata geçiriliyor.

 

Süleymaniye’yi yenileme çalışması başlıyor. 319′u tescilli tarihi eser, 26′sı anıt eser olmak üzere 732 bina restore edilecek.
 
İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Fatih Belediyesi ve KİPTAŞ işbirliğiyle, 2006′da yenileme alanı ilan edilen Süleymaniye’de dev bir proje hayata geçiriliyor. Toplam 131 bin metrekare alanı kapsayan Süleymaniye yenileme alanında 319′u tescilli tarihi eser, 26′sı anıt eser olmak üzere toplam 732 bina bulunuyor. Konut, işyerleri, tekstil atölyeleri ve iş hanları yoğunluklu bölgenin yaklaşık yüzde 50′si tarihi eser ve bölge metruk durumda. Fatih Belediyesi ile mülk sahipleri arasındaki müzakereler sonucunda neredeyse tamamına yakınıyla anlaşma sağlanarak ilk taksit tutarı olan bedel hak sahipleri adına Vakıfbank Fatih Şubesi hesabına yatırıldı. Kiracılar için ise evlere bin lira, işyerlerine ise 2 bin lira taşınma bütçesi ayrıldı. Yasal prosedüre uyularak, hak sahiplerine mahkeme kararları bildirildi, tebligatlar yapıldı ve 2 defa ek süre verildi. Nisan sonunda başlayacak restorasyon çalışmasının 2 yıl sürmesi öngörülüyor.
 
‘En akıllıca çözüm yenileme’
Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir “Tarihi Yarımada Fatih, 8500 yıllık geçmişiyle çok özel bir coğrafya. Sakinlerimizin yaşam koşullarını iyileştirmek ve olası İstanbul depremine karşı insanlarımızı riskten uzaklaştırmak öncelikli görevlerimiz. Bunun için en akıllı çözüm ise yenilemedir” dedi.
 
Kaynak : Sabah

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Kesintisi, 24 Mart 2017


AYEDŞ duyurusuna göre, 24 mart Cuma günü Pendik ve Çekmeköy ilçelerinde bazı mahallelerde 10 saate varan elektrik kesintisi yapılacak..

 

İstanbul Anadolu Yakası Elektrik Dağıtım AŞ (AYEDAŞ) duyurusuna göre, 24 Mart Cuma günü İstanbul'un Anadolu Yakası'nda gerçekleştirilecek olan bakım ve onarım faaliyetleri kapsamında Çekmeköy ve Pendik ilçelerinde bazı mahallelerde elektrik kesintisi yapılacak.

 

AYEDAŞ'ın elektrik kesintisi programı ise şöyle:

 

Çekmeköy
10:00 - 15:00 saatleri arasında Ömerli, Hüseyinli ve Sırapınar Mahalleleri
 
 
Pendik
08:00 - 18:00 saatleri arasında Sülüntepe, Dumlupınar, Şeyhli, Kurna, Postane ve Ramazanoğlu Mahalleleri
27-04-2012
Bu haber toplam 5277 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?