En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 17.03.2018 16:12
Eski Sivas Adliyesi Yıkılıyor

Eski Sivas Adliyesi Yıkılıyor

Sivas'ta bulunan eski Adliye Binası, yıkılmak üzere Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edildi..

Sivas Valiliği'nden yazılı bir açıklama yapılarak eski adliye binasının Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edildiği ve binanın yıkılacağıu belirtildi.

 
Açıklamada, Sivas Adliyesi'nin 1 Mart'tan itibaren Kadıburhanettin Mahallesi Erzincan- Ankara Karayolu üzeri 8 numaraya taşındığı ve bu adreste hizmet vermeye başladığı anımsatıldı.
 
Eski adliye binasında devam eden taşınma işlemlerinin ay sonuna kadar biteceği belirtilen açıklamada, şunlar kaydedildi:
 
"Taşınma işleminin bitirilmesinden sonra binaya herhangi bir kamu kurum ve kuruluşunun taşınması yapılmayacak, bina Milli Emlak Müdürlüğü'ne teslim edilecektir. Bu teslim işleminden sonra bina Milli Emlak Müdürlüğünce usulüne uygun olarak yıkılacaktır."
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Finans Merkezi'nde Yükselecek Merkez Bankası Hizmet Binası İçin İhale Düzenleniyor


İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde inşa edilecek olan Merkez Bankası Hizmet Binası'nın arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yapılacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin kararı Resmi  Gazete'de yayımlandı.
 
Karara göre, TCMB Hizmet Binası'nın yapım işi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi  olmayıp, TOKİ Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'nin" 26'ncı  maddesi kapsamında açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek.
 
İhale için başvuracak istekliler, ihale dosyası ve eklerini, 500 TL karşılığında Halkalı'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası'ndan satın alabilecek olup teklif dosyalarının en geç 28 Şubat 11:30'a kadar Halkalı'daki TOKİ İhale Komisyonu Başkanlığına elden teslim edilmesi gerekecek.
 
 
 
 
18-03-2013
Bu haber toplam 3408 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?