En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 22.03.2018 11:54
SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Yeniden Açıldı

SGK Hizmet Dökümü Sorgulama Yeniden Açıldı

Sosyal Güvenlik Kurumu, sigorta sorgulama uygulamasını yeniden SGK internet sitesi üzerinden hizmete açtı.
Sosyal Güvenlik Kurumu, sigorta sorgulamayı yeniden açtı. Böylece parayla e-devlet üzerinden yapılan sorgulama yeniden SGK internet adresinden yapılabilecek. Vatandaşlar hizmet dökümünü görebilmek için vatandaşlık numarasının yanı sıra nüfus bilgilerini de girmek zorunda kalacak. 
 
Kişisel verilerin korunmasına yönelik e-devlet kapısına taşınan sigorta hizmetlerine ilişkin sorgulamaların e-devlet kapısına taşınmasının ardından yeni bir düzenleme daha yapıldı. Kurum, kendi internet sitesinden bazı sorgulamaların yapılmasına karar verdi. Uygulama 15 Aralık 2011 tarihinden itibaren başlayacak. Uygulamada kişisel verilerin korunması yönünde de ciddi tedbirler alındı. sadece T.C. Kimlik Numarası ya da sigorta sicil numarası sorgulama için yeterli iken, yeni uygulamada T.C. Kimlik Numarasının yanında "kişinin baba adı, nüfusa kayıtlı olduğu il/ilçe, cilt no, aile sıra no" gibi herkes tarafından bilinemeyecek özel bilgiler de istenecek 
 
Bu şekilde, başkalarına ait bilgilerin sorgulanabilmesi ihtimalinin de en aza indirilmesi sağlanacak. 
 
KAYIT DIŞILIKLA MÜCADELE 
 
Sorgulamaların tekrar SGK internet sitesi üzerinden yapılmasının hem kayıt dışılıkla mücadelede önemli bir adım atılacağına işaret edilen açıklamada, "Hem de kurum ve kuruluşların ihtiyaç duyduğu sosyal güvenlik verilerinin doğrudan internet sitemizden temin edilmesi sureti ile sigortalılarımızın il müdürlüklerimize yoğun müracaatı engellenmiş olacaktır. Yeni uygulama "www.sgk.gov.tr" internet adresimiz üzerinde 15 Aralık 2011 tarihinde aktif hale getirilecektir. Uygulama, aktif hale gelmeden önce 15 Aralık 2011 tarihine kadar kişisel bilgilerinin internet sitemizden sorgulanmasını istemeyen ve kendisine ait sorgulamaların sadece www.turkiye.gov.tr adresinden yapılabilmesini isteyen sigortalılarımızın Kurumumuz web sayfasında yer alan dilekçeyle İl Müdürlüklerimize veya Sosyal Güvenlik Merkezlerimize şahsen başvurması gerekmektedir." denildi. 
 
Başvuru üzerine başvuru sahibinin kişisel bilgileri sorgu kapsamı dışında bırakılacak ve internet sitesi üzerinden sorgulanması pasif hale getirilecek. Ayrıca 15 Aralık 2011 tarihinden sonra da kişisel bilgilerinin internet sitemizden sorgulanmasını istemeyen sigortalılar diledikleri zaman başvuru yaparak, sorgulamalarını aktif veya pasif hale getirebilecek.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Avrasya Tüneli Bugünden İtibaren 24 Saat Hizmet Verecek


Avrasya Tüneli, trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmaların tamamlanması ile birlikte bugünden itibaren 24 saat kesintisiz hizmet vermeye başladı..

 

Geçtiğimiz yıl 20 Aralık'ta özel bir törenle hizmete açılan ancak devam eden çalışmalar nedeniyle 07.00-21.00 saatleri arasında hizmet veren Avrasya Tüneli, bugünden itibaren 7 gün 24 saat hizmet verecek.
 
Trafik sistemlerinin entegrasyonuna ilişkin çalışmaların tamamlanması ile birlikte 24 saat hizmet vermeye başlayan Avrasya Tüneli'nden günün her saatinde kesintisiz olarak geçiş yapılabilecek
 
Tünelin 24 saat hizmet vermeye başlamasının ardından Avrupa ve Asya yakalarında polis ekipleri oluşturulan kontrol noktasında uygulama gerçekleştirilirken tünelin bağlantı yollarının iyileştirme çalışmalarının sona ermesiyle trafikteki yoğunluğun da azaldığı gözlendi.
 
05-12-2011
Bu haber toplam 31863 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?