En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 05.03.2015 02:14
Şahinbey Belediyesi Ucuz Konut Başvuruları Sürüyor

Şahinbey Belediyesi Ucuz Konut Başvuruları Sürüyor

Şahinbey Belediyesi'nin 8 bin lira peşinat, 250 liralık taksit ve 10 yıl vadeli konutları için başvurular devam ediyor..

 

Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere yönelik satışa sunulan 250 adet konutun başvuruları 4 Mayıs'a kadar, Belediye hizmet binası girişinde kurulan konut başvuru yerinde devam edecek. 
 
Şahinbey Belediyesi tarafından cazip fiyata 8 bin TL peşin olmak üzere 10 yıl vade, aylık 250 TL taksitle 2+1, 250 konut başvurusu için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor. Konut başvurusu yapan İsmail Postacı, Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli aileler için satışa sunulan 2+1, 250 konutun ev sahibi olmak için iyi bir imkan olduğunu belirterek, "Böyle bir imkanı bizlere sunduğu için Şahinbey Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Evi olmayanlara bir umut, bu zamanda ev almak gerçekten de çok zor.
 
Bizim gibi dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için bu projeyi hayata geçiren Şahinbey Belediye Başkanı'mız Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ediyorum" dedi. 
 
Bu zamana kadar hep kirada oturduğunu kaydeden Süleyman Taşdemir ise, "Kısmet olursa şimdi Şahinbey Belediyemizin yapmış olduğu evlere yazılıyoruz. İnşallah kurada çıkarsa kendi evimizin sahibi olacağız. Böyle bir projeyi bizlere imkan olarak sunan Şahinbey Belediye Başkanı'mıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Kaynak: İHA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Araplar 4 Yılda Ordu'dan 100 Konut Aldı


Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, 2014 yılında Ordu'ya 3 bin Arap Turist geldiğini ve son 4 yılda Arapların kentten 100 konut satın aldığını söyledi..

 

Son yıllarda rotayı Doğu Karadeniz'e çeviren Arapların ev almaya yöneldiğini belirten Ordu İl Kültür ve Turizm Müdürü Uğur Toparlak, 2014 yılında Ordu’da 15 bini yabancı olmak üzere 344 bin turistin konakladığını ve Arapların 4 yılda  Ordu'da 100 konut satın aldığını söyledi.
 
Ordu'ya gelen turist sayısında da son yıllarda ciddi bir artış olduğunu kaydeden Toparlak, Arap turist sayında da artış olduğunu, sadece 2014 yılında kente 3 bin Arap Turist geldiğini belirtti.
 
Kentten konut alan Arapların Ramazan ayını ve yaz dönemini Ordu'da geçirdiğini belirten Toparlak, yaylalarda turizm amaçlı yatırım yapmak isteyen Arap yatırımcılar ın da arazi araştırdığını söyledi.
 
 
27-04-2012
Bu haber toplam 10701 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?