En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.12.2014 16:26
Şahinbey Belediyesi Ucuz Konut Başvuruları Sürüyor

Şahinbey Belediyesi Ucuz Konut Başvuruları Sürüyor

Şahinbey Belediyesi'nin 8 bin lira peşinat, 250 liralık taksit ve 10 yıl vadeli konutları için başvurular devam ediyor..

 

Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli ailelere yönelik satışa sunulan 250 adet konutun başvuruları 4 Mayıs'a kadar, Belediye hizmet binası girişinde kurulan konut başvuru yerinde devam edecek. 
 
Şahinbey Belediyesi tarafından cazip fiyata 8 bin TL peşin olmak üzere 10 yıl vade, aylık 250 TL taksitle 2+1, 250 konut başvurusu için vatandaşlar uzun kuyruklar oluşturuyor. Konut başvurusu yapan İsmail Postacı, Şahinbey Belediyesi tarafından dar gelirli aileler için satışa sunulan 2+1, 250 konutun ev sahibi olmak için iyi bir imkan olduğunu belirterek, "Böyle bir imkanı bizlere sunduğu için Şahinbey Belediyesi'ne teşekkür ediyorum. Evi olmayanlara bir umut, bu zamanda ev almak gerçekten de çok zor.
 
Bizim gibi dar gelirli aileleri ev sahibi yapmak için bu projeyi hayata geçiren Şahinbey Belediye Başkanı'mız Mehmet Tahmazoğlu'na teşekkür ediyorum" dedi. 
 
Bu zamana kadar hep kirada oturduğunu kaydeden Süleyman Taşdemir ise, "Kısmet olursa şimdi Şahinbey Belediyemizin yapmış olduğu evlere yazılıyoruz. İnşallah kurada çıkarsa kendi evimizin sahibi olacağız. Böyle bir projeyi bizlere imkan olarak sunan Şahinbey Belediye Başkanı'mıza teşekkür ediyorum" diye konuştu.
 
Kaynak: İHA
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara'da Konut Fiyatları Yüzde 15 Arttı


hurriyetemlak.com Emlak Endeksi'ne göre, Türkiye'de konut metrekare birim fiyatı ortalama 2.474 liraya yükselirken bu rakam Ankara'da 1.483 liraya ulaştı..

 

hurriyetemlak.com Emlak Endeksi'ne göre, Türkiye genelinde konutların metrekare birim fiyatları yıllık bazda yüzde 25 artarak ortalama 2.474 lira seviyesine yükseldi. Kasım ayında Ankara'da ise konut fiyat artışı yüzde 15 olarak gerçekleşirken Başkent'te konutların ortalama metrekare fiyatı 1.483 lira oldu.
 
Kiralık konutlarda Türkiye genelindeki artış yıllık bazda yüzde 25 olurken Ankara'da kiralarda yüzde 16 artış meydana geldi. Türkiye'de ortalama kira fiyatları 16 lira olarak kayıtlara geçerken Ankara'da bu rakam 8 lira olarak kayıtlara geçti.
 
Amortisman süresi ortalama 16 yıl olan Ankara'da konut fiyatlarının en çok arttığı ilçe, yüzde 7,1 oranındaki artışla Polatlı olurken, Polatlı'yı sırasıyla yüzde 4,6 artışla Etimesgut, yüzde 2,5 artışla Gölbaşı takip etti.
 
Başkent'te son 1 ayda satılık  konut fiyatlarının en çok azaldığ ilçeler ise -yüzde 2,8 ile Altındağ ve - yüzde 0,9 ile Pursaklar oldu.
 
 
 
 
27-04-2012
Bu haber toplam 9801 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?