En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 27.03.2015 17:39
Şahinbey Belediyesi'nden 250 Lira Taksitle Konut

Şahinbey Belediyesi'nden 250 Lira Taksitle Konut

Gaziantep Şahinbey Belediyesi, 250 adet konutu dar gelirli vatandaş için satılığa çıkardı..

 

Şahinbey Belediyesi, Perilikaya Mahallesi'nde yapımı tamamlanan 300 konuttan 250'sini, dar gelirli aileler için satışa çıkarttı. 
 
Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, yaptığı açıklamada, dar gelirli ailelere yönelik olarak yapılan 2+1 konutun 8 bin lira peşin, 10 yıl vade ve aylık 250 TL taksitle satışa sunulduğunu belirtti. 
 
Satışa sunulan konutları almak isteyen ailelerin, 4 Mayıs 2012 tarihine kadar Şahinbey Belediyesine gelerek kayıt yaptırmalarını isteyen Tahmazoğlu, şunları kaydetti: 
 
"Dar gelirli olan, bir yıl Şahinbey'de ikamet eden vatandaşlarımız ev almak için başvuru yapabilir. Ayrıca kendisinin ve çocuklarının üzerinde kayıtlı evi veya arsası olmayan, aylık geliri 800 TL'yi geçmeyen vatandaşlarımız başvuru yapabilecekler. 10 yıl vade imkanı sunuyoruz. Vatandaşımız ayda 250 TL taksit ödeyecek. Yasa gereği bu taksitlerin üzerine sadece yıllık olarak TÜFE oranında fark eklenecektir. Diğer türlü gecikme zammı alınmayacak. Dar gelirli vatandaşlarımızın müracaat konusunda acele etmesi ve son güne kalmamaları gerekir." 
 
Kaynak: A.A
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Saraçoğlu Mahallesi TÜRGEV'e Mi Verildi


TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, bir açıklama yaparak Saraçoğlu Mahallesi'nin TÜRGEV Vakfı'na verildiğine dair söylentilerin olduğunu belirtti..

 

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, kentsel dönüşüm kapsamına alınan Saraçoğlu Mahallesi'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın oğlu Bilal Erdoğan’ın da yönetiminde yer aldığı TÜRGEV'e verildiğini iddia etti.
 
Öte yandan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Alt Yapı ve Kentsel Tasarım ve Planlama Grubu Başkanı Vedad Gürgen’in İstanbul’da katıldığı bir toplantıda, Saraçoğlu Projesinin Ankara’ya çok değer katacağını ancak devam edemediklerinin altını çizerek "oraya bir AVM yapılması durumunda AVM’yi yapan ben de olsam beni de oraya gömün” şeklindebir açıklamada bulundu.
 
Tartışmalara neden olan açıklamanın ardından Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nden yapılan açıklamada, Saraçoğlu Mahallesi için Bakanlık tarafından yarışma başlatılacağına ilişkin söz verildiğini ancak hiçbir adım atılmadığı belirtildi. Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan ise Saraçoğlu Mahallesi ile ilgili davaların devam ettiğini ve mahallenin TÜRGEV Vakfına verildiğine dair söylentiler dolaştığını, davalardan da Atatürk Orman Çiftliği’ndeki Kaçak Saray’daki mücadeleden de vazgeçmeyeceklerini belirtti. Verdikleri sözün arkasında olduklarının altını çizen Candan, Bakanlık bürokratının basına yansıyan sözlerinin inandırıcı olmadığını, Bakanlık'ın kamuoyu önünde verdiği sözleri dahi tutamayacak durumda olduğunu, Türkiye Cumhuriyeti'nin bir aşiret devleti olmadığını, kimsenin gömülmesinin gerekmediğini sadece verilen sözlerin tutulmasının yeterli olduğunu söyledi.
 
 
24-04-2012
Bu haber toplam 23220 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?