En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 07:42
Safranbolu'ya Yeni Devlet Hastanesi

Safranbolu'ya Yeni Devlet Hastanesi

Karabük İl Sağlık Müdürü Korkut Eren, Safranbolu Devlet Hastanesi'nin yenileneceğini açıkladı.
Karabük İl Sağlık Müdürü Korkut Eren, Safranbolu ilçesine yeni bir hastane yapılacağını bildirdi. 
 
Eren, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilçenin hızla büyüdüğünü ve sağlık alanında bir aksaklığın yaşanmaması için her türlü çalışmaları yaptıklarını söyledi. 
 
Yeni hastanenin şimdiki devlet hastanesi alanına yapılacağını vurgulayan Eren, şöyle dedi: 
 
"Safranbolu Devlet Hastanesi bahçesinde ek bina inşaatı devam ediyor. Bu ek binanın fiziki gerçekleşme oranı yüzde 50 dolaylarında. Ek bina yapımını bakanlığımız devir aldı. Şimdi yapım ihalesi hazırlığı yapılmaktadır. Mevcut binanın da yenilenmesi amacıyla halen hizmet verilen Hastane binasının yıkılarak yerine yeni bina yapılması için proje çalışması devam etmektedir. Her iki proje bitirildiğinde beraber ihale edilecek ve inşaat çalışması başlayacaktır." 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat'ta Açılacak


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mersin Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının 3 Şubat 2017 günü yapılacağını açıkladı..

 

 
2017 yılında toplam 8 şehir hastanesinin hizmete açılacağını açıklayan Bakan Akdağ, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 Şubat Cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı özel bir törenle resmi olarak  hizmete açılacağını söyledi.
 
Bakan Akdağ, hastane inşaatında gecikme olmadığını, böyle devasa bir hastaneyi hizmete sokmanın çok kolay bir iş olmadığını,  geri planda yapılan işlerde yüzlerce kişinin gece gündüz çalıştığını belirtti.
 
Bakan Elvan ise Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en modern hastanelerinden biri olarak inşa edilmesinin büyük bir başarı olduğunu, Mersin'in sağlık turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olacağını ifade etti.
 
 
27-01-2012
Bu haber toplam 6753 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?