En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 19.02.2018 11:38
Polis Fethi Sekin'in İsmi Şehit Olduğu Caddeye Verildi

Polis Fethi Sekin'in İsmi Şehit Olduğu Caddeye Verildi

İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi, yeni yılın ilk oturumunda, İzmir Adliyesi saldırısında şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in ismini şehit olduğu caddeye ve bayraklı'da bir parka verme kararı aldı..

 

 
İzmir Büyükşehir Belediye Meclisi,  2017 yılı ilk oturumunda İzmir Adliyesi'ne yapılan saldırıda şehit olan Polis Fethi Sekin'in ismini şehit olduğu caddeye ve Bayraklı'da yeni yapılan bir parka verme kararı aldı. Ayrıca yapılan oylamada İzmir Adliye'si yakınlarındaki bir sokağa da 'Şehit Musa Can Sokak' adının verilmesi oybirliği ile kabul edildi.
 
İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Aziz Kocaoğlu, oturumun başında yaptığı konuşmada İzmir Adliyesi'ne gerçekleştirilen saldırıda kahramanca mücadele ederek şehit olan polis memuru Fethi Sekin'in çok daha büyük olaylara, katliama neden olabilecek ve İzmir Adliyesi'nde büyük bir facia yaşanmasını engellediğini vurgulayarak, kahraman polisi İzmir ve Türkiye'nin hiçbir zaman unutmayacağını, O'nun aziz hatırası önünde her daim saygıyla, minnetle, şükranla eğileceğini belirtti. Ayrıca bir adliye görevlisi olan Musa Can'ın da aynı saldırıda şehit olduğunu belirten Başkan Kocaoğlu, daha sonra da  iki şehit ve İstanbul Ortaköy'deki Reina saldırısından yaşamını yitiren 39 kişi için bir dakikalık saygı duruşuna davet etti.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İzmir'de Konut Fiyatları Yüzde 11, Kiralar ise Yüzde 10 Yükseldi


Şubat ayında satılık konut fiyatlarının yüzde 11 oranında artış gösterdiği İzmir'de ilçe bazında fiyatlar en çok Narlıdere'de yükseldi..

 

Hurriyetemlak.com tarafından hazırlanan 2017 yılının Şubat ayına ilişkin emlak endeksine göre, Şubat ayında İzmir'de satılık konutların metrekare ortalama fiyatı yıllık bazda yani bir önceki yılın aynı dönemine oranla yüzde 11 artarak metrekare bazında ortalama 2 bin 455 liraya kadar yükseldi. Aynı dönemde kira fiyatlarında ise yüzde 10 artış yaşandı ve kiralar ortalama 11 lira/metrekareye yükseldi.

 

Amortisman süresinin ortalama 19 yıl olarak tespit edildiği İzmir'de geçtiğimiz ay ilçe bazında en yüksek fiyat artışı Narlıdere'de kaydedildi. Satılık konut fiyatlarının yüzde 4,7 arttığı Narlıdere'yi yüzde 4,6 artışla Aliağa ve yüzde 4,0 artışla Balçova takip etti.

 

İzmir ilçe ilçe konut fiyatları ve fiyat artış oranları:

10-01-2017
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?