En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 22.03.2018 11:40
Ostim Patlamasında Tüpleri Satan Firmanın Lisanssız Olduğu Ortaya Çıktı

Ostim Patlamasında Tüpleri Satan Firmanın Lisanssız Olduğu Ortaya Çıktı

OSTİM ve İvedik organize sanayi bölgelerinde 3 Şubat 2011 tarihinde meydana gelen patlamalara ilişkin davada savcı Erdinç Hakan Özdabakoğlu mülataasını verdi..

 

OSTİM ve İvedik organize sanayi bölgelerinde 3 Şubat 2011 tarihinde meydana gelen ve 20 işçinin ölümüne, 43 işçinin de yaralanmasına neden olan patlamalara ilişkin Ankara 10. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davada savcı Erdinç Hakan Özdabakoğlu, patlamaların meydana gelmesine neden olan tüpleri satan firmanın lisansının olmadığını belirterek, söz konusu sanıklar için 5 yıl 4 aydan 45 yıla kadar hapis cezası talep etti.
 
Savcının esasa ilişkin mütalaasında, patlamalara sebep olan oksijen tüplerini satan Ersoy Gaz isimli şirketin, LPG tüpleri bulundurmamak şartıyla 19.06.2001 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığı Sağlık İşleri Daire Başkanlığı ve Çevre Sağlığı Şube Müdürlüğü'nden çalışma ruhsatı aldığı, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı Sanayi ve Ticaret Müdürlüğü tarafından şirkete 24.05.1999 tarihinde tüp muayene ve vana sıkma yeterlilik belgesi verildiği, şirketin yan kuruluşu olarak faaliyet gösteren Asgazsan firmasına da TSE tarafından 21.11.2005-21.112011 tarihleriarasında geçerli olmak üzere TS 9675 standardına uygun olarak ürettiği asetilen gazına Ersoy marka izni verildiğini belirten savcı Özdabakoğlu, kazanın meydana geldiği tarihte şirketin Enerji Piyasası Denetleme Kurulu’na CNG doldurma, taşıma ve satış lisansı başvurusu olduğunu ancak lisansının olmadığını ve patlamanın ardından lisans başvurusunun da iptal edildiğini belirtti.
 
 

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

İzmir Adliyesi'nde Patlama


İzmir Adliyesi'nin C Kapısı önünde bomba yüklü araç patlatılırken polisle çatışan iki teröristten biri öldürüldü.. Ölü ve yaralı sayısı henüz bilinmiyor..

 

İzmir Bayraklı'da, İzmir Adliyesi C Kapısı önünde bir araçta patlama meydana gelirken olay yerine çok sayıda sağlık ve güvenlik ekibi sevk edildi. Gelen ilk bilgilere göre İzmir Adliyesi önünde gerçekleşen patlamanın bombalı araç nedeniyle meydana geldiği öğrenilirken çok sayıda araçta hasar meydana geldi.
 
Güvenlik birimlerinin adliye çevresinde geniş güvenlik önlemleri aldığı olay yani İzmir Adliyesi'nin C Kapısı,  personel ve vatandaşların girdiği kapı olup söz konusu kısımda kafeler, savcıların araç park ettiği bir otopark ve PTT deposu bulunduğu öğrenildi.
 
 
 
Saldırının ardından iki teröristin polis ile çatışmaya girdiği,  teröristlerden birinin öldürüldüğü, adliye çalışanlarının bina içinde güvenli bir bölgeye aktarıldığı ve olayda çok sayıda yaralı olduğu  belirtiliyor. Konuya ilişkin henüz resmi bri açıklama yapılmadığı gibi ölü ve yaralı sayısı da net olarak bilinmiyor.
10-12-2014
Bu haber toplam 963 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?