En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 17:20
Orhangazi'ye 100 Yataklı Devlet Hastanesi

Orhangazi'ye 100 Yataklı Devlet Hastanesi

Başbakanlık Toplu Konut idaresi Başkanlığı, Bursa Orhangazi'ye 100 yataklı devlet hastanesi yapacak.
Yurdum: AK Parti Bursa Milletvekili İsmail Aydın, Orhangazi ilçesine yeni yapılacak hastane binasının yatak kapasitesinin 75'ten yüze çıkarılacağını açıkladı.
 
Orhangazi'de henüz nereye yapılacağıyla ilgili tartışmaların devam ettiği yeni hastanenin yüz yataklı olacağını belirten Milletvekili İsmail Aydın, "TOKİ tarafından yapılacak Orhangazi Devlet Hastanesi daha önce 2012 yatırım programına alınmıştı. Hastane binası gelecekte büyütülmeye ve genişlemeye müsait bir şekilde planlanmıştı. Ancak biz istedik ki, 75 değil 100 yatak kapasiteli olsun. Bu konuda Sağlık Bakanımızla ve bakanlık yetkilileri ile yaptığımız görüşmeler neticesinde, proje üzerinde yaptığımız küçük değişikliklerle yatak kapasitesini yüze çıkarmış olduk" dedi.
 
Orhangazi'de mevcut Devlet Hastanesi'nin bugüne kadar 50 yatak kapasiteli olarak hizmet verdiğini, yine kendi dönemlerinde yapılan genişletmelerle bunu 80 yatağa çıkardıklarını anlatan Aydın, "Yeni hastane binamız hem son derece modern bir görünüme sahip olacak, hem de son sistem cihazlarla donatılacak. İnşaat ihalesi için TOKİ çalışıyor. İhale dosyası hazırlandıktan sonra ihale yapılacak ve hızlı bir şekilde inşaata başlanacak" diye konuştu.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Türkiye'nin En Uzun Otoyol Tüneli Olan Orhangazi Tüneli Açıldı


Türkiye'nin en uzun otoyol tüneli olan ve rekor sürede tamamlanan Orhangazi Tüneli (Samanlı Tüneli) bugün trafiğe açıldı..

 

Gebze - Orhangazi - İzmir Otoyolu Projesi kapsamında, Saman Dağı delinerek yapılan 3 şeritli 2 tüp formundaki Orhangazi Tüneli, 118 milyon dolarlık maliyetle hayata geçirildi.
 
Karayolları Genel Müdürlüğü Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürlüğünden aldığı verilere göre, Türkiye'nin en uzun otoyol tüneli olan ve bir süre önce trafiğe açılan Orhangazi Tüneli, Altınova - Gemlik arasını 4,5 kilometre kadar kısaltarak ciddi anlamda yakıt tasarrufu sağlıyor. Sürücüler arasında Samanlı Tüneli olarak da bilinen Orhangazi Tüneli'nin yapımı sırasında Saman Dağı delinerek 95 bin kamyon hafriyat çıkarıldı ve delme çalışmaları 2 yıl sürdü.
 
Bursa - Yalova il sınırında bulunan Orhangazi Tüneli'nin yaklaşık yüzde 50'si Yalova, diğer yüzde 50'si de Bursa'da bulunuyor.
02-03-2012
Bu haber toplam 5112 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?