En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 15:52
Ordu Perşembe'de Sel: 8 Köprü, 16 Ev Yıkıldı

Ordu Perşembe'de Sel: 8 Köprü, 16 Ev Yıkıldı

Ordu Perşembe'de sel ve heyelan sebebiyle 2 kişi öldü, 2 kişi yaralandı, 1 kişi kayboldu, çok sayıda ev ve işyeri sular altında kalırken 8 köprü ve 16 ev de yıkıldı..

 

Ordu'nun Perşembe İlçesi’nde etkili olan sağanak yağış nedeniyle meydana gelen sel ve heyelanda iki kişi hayatını kaybederken, 2 kişi de yaralandı. 8 köprü ile 16 evin yıkıldığı olayda çok sayıda hayvan da telef oldu.  1 kişinin de kayıp olduğu ilçede hayat felç olurken çok sayıda işyeri de sular altında kaldı.
 
Perşembe ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle Kacalı Deresi taşınca park halindeki bazı araçlar sular altında kaldı. Tarlacık ve Yumrutaş mahallelerinde evlerinde mahsur kalan çok sayıda vatandaş yardım ekipleri tarafından bölgeden çıkarılırken yüksek kesimlerdeki mahallelerde de heyelan meydana geldi.
 
 
Konuya ilişkin açıkalmada bulunan Ordu AFAD Müdürü Osman Işık,  4 Temmuz  gecesi itibarıyla bölgede aşırı yağış uyarısı yapıldığını bu uyarı ile birlikte tüm birimlerin harekete geçtiğini, 4 Temmuz  gecesi başlayan yağışın 5 Temmuz'da daha da şiddetlendiğini ve  6 saatte yaklaşık 158  kilogram yağış düştüğünü bu sebeple de Perşembe ve Fatsa ilçemizde büyük hasarlar oluştuğunu söyledi.
 
Öte yandan Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan uyarıya göre,  Ordu-Perşembe-Ünye üzerinde bulunan yağışlı hava kütlesi etkisini sürdürdüğü için bölgede yeniden kuvvetli yağış bekleniyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ordu-Giresun Havalimanı 1 Milyon Yolcu Kapasitesine Ulaştı


22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan, Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı, 1 milyon yolcu kapasitesine ulaştı..

 

İnşasına Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 2011 yılında başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu-Giresun Havalimanı, yöre halkına büyük ulaşım kolaylığı sağlarken turizme de cddi katkıda bulundu.
 
Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015 tarihinden bugüne kadar toplam 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşırken havalimanından en çok seferin İstanbul, Ankara ve İzmir'e gerçekleştirildiği belirlendi.
 
Suudi Arabistan'dan direkt uçuşların yapıldığı Ordu Giresun Havalimanı, önceden sadece hac ve Umre seyahatları için kullanılırken bugün doğrudan yolcuların yurt dışından bu havalimanına geldiği belirtildi.
 
 
06-07-2016
Bu haber toplam 0 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?