En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 07:46
Ordu Limanı Yeniden Düzenlenecek

Ordu Limanı Yeniden Düzenlenecek

Ordu Limanı, kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yeniden düzenlenecek. Liman, seyir terasları, restoran ve gezinti alanları olarak yeniden hizmete açılacak..

 

Özelleştirme Yüksek Kurulu (ÖYK) tarafından 2015 yılında Türkiye Deniz İşletmeleri'nin (TDİ) Ordu Limanı'ndaki faaliyetleri sona erdirilerek limanda bulunan her türlü malzemenin boşaltılması onaylanmıştı.
 
Yaşanan yeni bir gelişme ile limanın yeniden düzenlenmesi de gündeme geldi. Kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında Çevre ve Şehircilik Bakanı İdris Güllüce tarafından imzalanan protokol kapsamında Ordu Limanı'nda seyir terasları, restoran ve gezinti alanları yapılması ve düzenleme sonrasında limanın halkın hizmetine açılmasına karar verildi.
 
Ordu Limanı'nın yeniden düzenlenmesine ilişkin açıklamada bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, prjenin daha önce de Ordu Kıyı Düzenlemesiolarakl beyannamelerind eyer aldığını söyledi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
11-03-2016
Bu haber toplam 6 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?