En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.03.2018 05:45
Ordu'da Yatırımcıya Yer Yok

Ordu'da Yatırımcıya Yer Yok

Ordu-Giresun Havalimanı bölgeye yatırımcı çekmeye başladı ancak yatırımcılara tahsiz edilecek kamuya ait arazi bulunamıyor.
Ordu-Giresun Havaalanı'nın yapılacağı bölgeye yatırım yapmak için birçok değişik sektör başvururken bölgede kamuya ait arazinin bulunmaması dikkat çekiyor
 
Türkiye'nin denize kurulacak ilk havaalanı olma niteliğini taşıyan Ordu-Giresun Havaalanı'nın deniz dolgu işlemleri tüm hızıyla sürürken, bölgenin cazibe merkezi olacağını düşünen bir çok yatırımcı, Gülyalı Kaymakamlığı ile belediyesinin kapısını çalmaya başladı.
 
Ordu Vali Yardımcısı ve Gülyalı Kaymakamı Yemen Bayrak, proje faaliyetlerinin başlamasının ardından hemen her gün bir yatırımcıyla karşılaştıklarını söyledi.
 
Bu durumun hem kendileri, hem Ordu, hem de ilçe halkı için oldukça sevindirici bir durumun olduğunu ifade eden Bayrak, şunları kaydetti:
 
''Havaalanı projesinin ilçemizde hayata geçirilecek olması yöre halkında ayrı bir heyecan yarattı. Bu durum burada yaşamak isteyen, hayatının bir bölümünü, tatilini burada geçirmek isteyen ya da burada oluşacak ekonomik potansiyelden istifade etmek isteyenleri bölgeye çekmeye başladı. Bölgeye yatırım yapmak isteyen ciddi bir potansiyel var. Girişimci işadamları ile her gün karşılaşmaya başladık. Ancak bu insanlara yer tahsisi yapmakta zorlanıyoruz.''
 
Daha bir kaç gün önce 50 dönüm arazi talebiyle müracaat eden bir yatırımcıyla karşılaştığını vurgulayan Bayrak, ''Ancak yer sıkıntısı var. Şu an Turnasuyu Köyü'nde iki firmaya yer tahsisi yapma şansı bulduk. Orada tekstil ve üretim ile alakalı güzel bir fabrika kurulacak. Buradaki yatırımcımız kısa sürede 300-500 kişilik bir kapasiteyle hizmet vermeye başlayacak diye tahmin ediyoruz. Daha fazlası için arayışlarımız devam ediyor'' dedi.
 
YATIRIMCI VAR, YER YOK 
Gülyalı Belediye Başkanı Talip Şen ise, ilçeye yatırım yapmak isteyenlerin olduğunu, ancak kendilerine yer gösterebilecek kamu arazisinin olmadığını söyledi.
 
Gülyalı ilçesindeki arazilerinin hemen hemen tamamının şahıslara ait arazi olduğunu belirten Şen, ''İlçeye yatırım girişimde bulunan işadamları olduğunu biliyoruz. Bu konuda bizlerle de görüşmeler oluyor, ancak kendilerine yatırım için yer gösteremiyoruz. Açıkçası yatırımcı var, yer yok diyebiliriz'' diye konuştu.
 
İlçe arazisinin tamamının şahıslara ait olduğunu bu durum karşısında kendilerininde elleri ve kollarının bağlı olduğunu ifade eden Şen, şöyle devam etti:
 
''3 bin 400 nüfusa sahip ilçemiz, havaalanı inşaatının başlamasıyla bir anda dikkatleri üzerine çekti. İlçemiz Karadeniz Sahil Yolu'na sıfır noktasında bir yerde. Engebeli arazi ise ağırlıkta. Arazilerin hemen hemen tamamı şahısların. Bölgede kamu arazisi hiç yok denecek kadar az. Durum böyle olunca da ilçeye yatırım yapmak isteyen girişimcilere yer göstermekte sorun yaşıyoruz. Bu konuda yaşanan sıkıntıları girişimcilere iletiyoruz. Mecburen bu girişimciler şahıslardan arazi almak koşuluyla yatırım yapabilirler. Aksi durumda kendilerine yer gösterebilecek kamu arazisi yok. İlçemize bundan sonrada yatırım yapmak isteyen girişimciler bu durumu göz önünde bulundurmalı. Gülyalı İlçesi'nin durumu ortadadır.''
 
''YATIRIMCIYI ARAZİ SAHİPLERİYLE BULUŞTURABİLİRİZ" 
Şen, bölgeye yatırım yapmak isteyen girişimcileri arazi sahipleriyle buluşturabileceklerini de belirterek, ''Bunun dışında arsa alım ve satımlarda gerekli kolaylığı sağlayabiliriz. Belediye olarak başka bir şey yapma şansımız yok'' dedi.
 
 
AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ordu-Giresun Havalimanı 1 Milyon Yolcu Kapasitesine Ulaştı


22 Mayıs 2015 tarihinde hizmete açılan, Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı, Ordu-Giresun Havalimanı, 1 milyon yolcu kapasitesine ulaştı..

 

İnşasına Ordu'nun Gülyalı ilçesinde 2011 yılında başlanan ve resmi açılışı 22 Mayıs 2015 tarihinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan Ordu-Giresun Havalimanı, yöre halkına büyük ulaşım kolaylığı sağlarken turizme de cddi katkıda bulundu.
 
Türkiye'nin ve Avrupa'nın deniz üzerine kurulan tek havalimanı olan Ordu-Giresun Havalimanı, açıldığı 22 Mayıs 2015 tarihinden bugüne kadar toplam 1 milyon yolcu kapasitesine ulaşırken havalimanından en çok seferin İstanbul, Ankara ve İzmir'e gerçekleştirildiği belirlendi.
 
Suudi Arabistan'dan direkt uçuşların yapıldığı Ordu Giresun Havalimanı, önceden sadece hac ve Umre seyahatları için kullanılırken bugün doğrudan yolcuların yurt dışından bu havalimanına geldiği belirtildi.
 
 
01-03-2012
Bu haber toplam 8310 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?