En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.03.2018 05:55
Mut Devlet Hastanesi'nin Temeli Atıldı

Mut Devlet Hastanesi'nin Temeli Atıldı

Mut Devlet Hastanesi 75 yatak kapasiteli yeni hizmet binasının temeli atıldı.
Mut Devlet Hastanesinin yeni binası için temel atıldı. 
 
Şuan hizmet veren devlet hastanesinin yetersiz gelmesi sebebiyle ilçe merkezindeki Toptancı Hali yanında TOKİ tarafından ihale edilen devlet hastanesin inşaatına başlandı. 
 
Belediye Başkanı Murat Orhan'ın büyük gayretleri ile hayata geçen proje, 75 yataklı ve 4 bin metrekare kapalı alanı kapsıyor. 
 
Belediyenin hizmet araçlarıyla hafriyat çalışmalarına başlandığını ifade eden Başkan Murat Orhan, "İlçemiz için en büyük ihtiyaçlardan birisi, yeni bir hastane yapılmasıydı. Gerek kişisel, gerek kurumsal olarak çok büyük gayretler göstererek, bu projeyi uygulamaya geçirdik. Belediye olarak, öncelikle ilçemiz mücavir alanında bulunan Barabanlı Köyü Toptancı Hali yanındaki Orman Bakanlığına tahsisli alanın, Sağlık Bakanlığına tahsisini sağladık. İmar tadilatlarıyla 27 dönümlük arazi üzerine sağlık kompleksi yapılması için gerekli çalışmaları yaptık." dedi.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Mersin Şehir Hastanesi 3 Şubat'ta Açılacak


Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan ile Mersin Şehir Hastanesi'nde incelemelerde bulunan Sağlık Bakanı Recep Akdağ, Mersin Şehir Hastanesi'nin resmi açılışının 3 Şubat 2017 günü yapılacağını açıkladı..

 

 
2017 yılında toplam 8 şehir hastanesinin hizmete açılacağını açıklayan Bakan Akdağ, Türkiye'nin ilk şehir hastanesi olan Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 Şubat Cuma günü saat 14.30'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakan Binali Yıldırım'ın katılacağı özel bir törenle resmi olarak  hizmete açılacağını söyledi.
 
Bakan Akdağ, hastane inşaatında gecikme olmadığını, böyle devasa bir hastaneyi hizmete sokmanın çok kolay bir iş olmadığını,  geri planda yapılan işlerde yüzlerce kişinin gece gündüz çalıştığını belirtti.
 
Bakan Elvan ise Mersin Şehir Hastanesi'nin 3 yıl gibi kısa bir sürede dünyanın en modern hastanelerinden biri olarak inşa edilmesinin büyük bir başarı olduğunu, Mersin'in sağlık turizmi açısından Türkiye'nin en önemli merkezlerinden biri olacağını ifade etti.
 
 
02-02-2012
Bu haber toplam 5490 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?