En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 20.03.2018 15:50
Muş Belediyesi İmar Planı Çalışmalarını Tamamlamak Üzere

Muş Belediyesi İmar Planı Çalışmalarını Tamamlamak Üzere

Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede, Muş'un gelişip büyümesi için çok önem verdiklerini belirttiği imar planı ile ilgili çalışmalarda son aşamaya gelindiğini açıkladı..

 

Muş Belediye Başkanı Necmettin Dede,  hazırlanan imar planın kısa süre içinde askıya çıkacağını belirterek, "Vatandaşlarımızın mağdur olamaması, Muş'un gelişip büyümesi ve ilimizin bir nüfus kağıdının olması bizim için çok önemli bir konudur" dedi.
 
Muş Belediye Meclisi, imar planı için olağanüstü toplandı. Tamamlanan imar planının belediye meclisi tarafından onaylanarak askıya çıkması için zamandan kazanmak isteyen belediye, meclisi olağanüstü toplayarak, imar planını onayladı. Toplantıda bir konuşma yapan Belediye Başkanı Necmettin Dede, imar planının kanuni olarak 45 günlük askı süresinin olduğunu ve bunun için meclisi olağanüstü toplayarak zamandan kazanmak istediklerini belirterek, plandaki her türlü sorun karşısında vatandaşların muhatabının Ankara değil Muş Belediyesi olacağını söyledi. Belediye Başkanlığı süresince meclisin ilk defa olağanüstü bir toplantı yaptığını ifade eden Dede; "Bu toplantının sebebi imar planının onaylanması içindir. Bu hazırlanan imar planı 45 gün askıda kalmak zorundadır. İlimizde inşaat mevsimi başlamak üzeredir. Bunun için biz erken bir şekilde bu toplantıyı yaparak yaklaşık on beş gün zaman kazanmış olacağız. İmar planı revize edilmeden önce belediyeye verilen bin 680 tane itiraz dilekçesini belediye olarak dikkate aldık. Vatandaşlarımızın mağdur olamaması, Muş'un gelişip büyümesi ve ilimizin bir nüfus kağıdının olması bizim için çok önemli bir konudur. Gerek belediyemizi gerekse bizleri çok fazla yıpratan imar konusunda bugün son noktaya gelmiş bulunmaktayız. İmar konusundaki şikayetlerin yüzde 95 oranında görüşülmesi sağlandı. Şikayetlerin zaten çoğunluğu kat ve yoldan ibaretti. Şimdi bu imar planı onaylanıp askıya çıktığı zaman bununla ilgili şikayetlerde bunun hesabını Ankara değil biz vereceğiz. Şikayet olduğu zaman vatandaşımıza konu il ilgili olarak detaylı bilgi aktarılacak. Burada açılması gereken bir yol varsa elbette belediye bunun gereğini yapacak ve vatandaş mağdur edilmeyecek. Yani yol geçmişse eğer buna karşılık olarak kat verilecek. Nazım planına göre Muş'ta dört kattan fazla bina yapılamaması gerekir. Çünkü biz deprem bölgesindeyiz. Bugüne kadar yapılan 6-7 katlı binalar mecliste yasa delinerek hiçbir hukuki işlem gözetilmeden bu hale getirilmiştir. Geçen dönemde bunu düşürmüştük ve halkın itirazı sebebiyle tekrar eski haline getirmek durumunda kaldık. On dönüm alanın varsa; yeşil alanı bırak, park yerini bırak, on katlı bina yap. Ama 500 metrekare alana 7-8 kat yapmak, yola sıfır yapmak diye bir şey olmayacak. Bu tarihe karıştı artık. Bir memleketin imarını yapmak kadar hayırlı, uğurlu ve güzel bir şey yoktur. Temennimiz vatandaşın şikayetinin olmaması yönünde. İmar planımız askıya çıkacak ve bu çalışmanın Muş'un hayrına olacağı kesindir" dedi.
 
Başkan Dede'nin konuşmasının ardından meclis üyelerine sinevizyon eşliğinde bilgilendirme yapıldı. Bilgilendirmenin ardından geçilen oylamada 14 AK Parti meclis üyesi imar planına 'Evet' oyu verirken toplantıya katılan BDP'li meclis üyeleri de çekimser kaldılar. Meclis onayından geçen imar planının 45 günlük askı süresine çıkarak gelecek itirazların değerlendirilmesinin yapılacağı kaydedildi. 
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gölbaşı ENDA Konakları'nda Kişiye Özel Ödeme Planı


DAFF Yapı tarafından Ankara'nın yükselen değeri Gölbaşı'nda hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri ve peşin ödeme indirimi sunuluyor..

 

Ankara Gölbaşı'nda yatay mimari konseptiyle Kırkıncıoğlu Grup iştiraki DAFF Yapı tarafından, 18 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ENDA Konakları projesinde tamamı peşin ödemelerde indirim uygulanırken projede  kişiye özel farklıödeme seçenekleri ile de ev sahibi olunabiliyor.
 
Satışa açılmadan büyük bir ilgi ile karşılanan ENDA Konakları projesinde evlerin tavan yüksekliği 3 metre olarak planlanırken her bir konak kendine özel, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik bahçeye sahip. Konak sahiplerinin kendi bahçeleri dışında 2 dönüm bostan alanında organik tarım yapmasına da imkan tanınan ENDA Konakları projesinde güvenli çocuk oyun alanı, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, sauna, buhar odası, fitness salonu gibi sosyal donatılar da mevcut.
 
 
Akıllı ev sistemine sahip  olan ve AB standartlarına uygun olarak hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde konforlu, doğayla iç içe, şehir merkezine yakın konumda eşsiz bir yaşam deneyimi vadediliyor.
 
 
22-03-2013
Bu haber toplam 4044 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?