En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 17:29
Mudanya Mütareke Evi Restore Edilecek

Mudanya Mütareke Evi Restore Edilecek

Mudanya Mütareke Evi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Mudanya Belediyesi işbirliği ile yakın bir tarihte restore edilecek..

 

Mudanya Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde hayata geçirilecek olan Mudanya Mütareke Evi restorasyonu ve çevre düzenlemesi projesi gün sayıyor.
 
Mudanya Belediye Başkanı Hasan Aktürk, Mudanya Belediyesi'nin talebi ile Büyükşehir Belediyesi'nin Anıtlar Kuruluna sunarak onayını aldığı, Mudanya Mütareke Evi restorasyonu ve çevre düzenlemesi projesinin yakın tarihte başlayacağı müjdesini verdi. Anıtlar Kurulu'ndan onayı alınan Mudanya Mütareke Evi Cephe Sağlıklaştırma ve Zemin Kaplama Projeleri’nin Kültür Bakanlığı'na gönderildiğini dile getiren Aktürk, "Kültür Bakanlığı'ndan gelen onayın akabinde Mütareke Evi Projesini hayata geçireceğiz" bilgisini verdi.
 
Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Mudanya Belediyesi işbirliğinde yapılacak olan projenin önemi ile alakalı konuşan Aktürk, "Mudanya'mızın tarihi zenginliği ve Türk tarihinin önemli kilometre taşı olan Mütareke Evi'nin restorasyonunu tamamlamak, Mudanyalı bir belediye başkanı olarak mutlu olacağım en büyük hizmetlerden birisidir" diye sözlerine ekledi.
 
Mütareke Evi'nin bu projenin ardından fiziki şartlarının sağlıklaştırılacağını ve görsel güzelliğinin arttırılacağını ifade eden Aktürk, "Tarih ve çevre miraslarımıza sahip çıkmak her Mudanyalının asli görevidir. Bizler bu bilinçle projeler üretip hayata geçiriyoruz" diye konuştu.
 
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Bursa Şehir Hastanesi 1 Yıl İçinde Açılacak


Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi’nde inşaat çalışmalarının devam ettiğini ve hastanenin bir yıl içinde hizmete açılacağını söyledi..

 

Bursa Şehir Hastanesi’nin inşaatı hakkında bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin bir yıl içinde tamamlanarak hizmete açılacağını söyledi.
 
Bursa Şehir Hastanesi'nin inşaatının devam ettiğini belirten Bakan Müezzinoğlu, Bursa Şehir Hastanesi'nin hizmete açılması ile Bursa'nın sağlık hizmeti sıkıntısının büyük oranda çözülmüş olacağını ifade etti.
 
Bakan Müezzinoğlu, açıklamaların ardından Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindekilerle Ali Osman Sönmez Devlet Hastanesi'nin temelini attı.
 
 
 
01-08-2012
Bu haber toplam 3396 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?