En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 07:43
Malatya'daki Karahan Cami Restore Edildi

Malatya'daki Karahan Cami Restore Edildi

Malatya'nın Battalgazi ilçesindeki tarihi Karahan Camii restorasyonu tamamlandı, cami Ramazan'da hizmete açılacak..

 

Malatya’nın Battalgazi ilçesi Karahan Camii’nin restorasyonunun tamamlanmasında son aşamaya gelindiği ve Ramazan ayında ibadete açılacağı bildirildi.
 
Ramazan ayında ibadete açık olacak Karahan Camiinin restorasyonu yapılırken yanında bulunan Horasan Baba’nın da onarımının yapıldığını ifade eden Battalgazi Belediye Başkanı Selahattin Gürkan, restorasyon tamamlandıktan sonra Toptaş Cami ve Alacakapı Camisinin de aslına uygun olarak yapılması için çalışmaların yapıldığını söyledi.
 
Gürkan, Ulu Camii, Silahtar Mustafa Paşa Kervansarayı, Kanlı Kümbet, Emir Ömer Mescidi ve Türbesi, Akminare Camii, Sütlü Camii Minaresi, Nefise Hatun Kümbeti, Ahmet Duran Mescidi ve Türbesi’nin restorasyonlarının tamamlandığını, Karahan Camii , Poyraz Konağı, Hasan Basri Türbesi ,Roma surlarının restorasyonunda son aşamaya gelindiğini; Battal gazi’nin evinde kazı çalışmalarının tamamlanıp Şahabei Kübra, Sahabei sura, Usta Segirt Kümbeti ve Kırk kardeşler Mezarlığı’nda ise kazı çalışmalarının devam ettiğini ifade etti.
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Malatya Beydağı'nda 79 Konutu Satışa Çıkaracak


TOKİ, Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamındaki 79 konutu satışa çıkaracağını duyurdu, vatandaşlar banka önünde sabahlamaya başladı..

 

Malatya Beydağı Kentsel Yenileme Projesi Alt Gelir Grubu kapsamında inşa edilecek olan toplam 79 konut açık satış usulü ile satışa çıkarıldı. Söz konusu TOKİ konutlarına talip olan vatandaşlar ise 26Kasım Cumartesi gününden itibaren başvuruları kabul edecek yetkili banka önünde sabahlamaya başladı.
 
28 Kasım- 30 Aralık 2016 tarihleri arasında başvuruların kabul eidleceği Malatya Beydağı Kentsel Dönüşüm Konutları projesindeki konutlara talip olan vatandaşlar  bankanın camına astıkları listeye sıraya girenlerin isimlerini yazıp, yanlarında getirdikleri battaniyelere sarınıp banka önünde bekliyor.
11-07-2012
Bu haber toplam 3576 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?