En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 19.02.2018 11:39
Malatya'da İnşaat Halindeki Bina Alev Aldı

Malatya'da İnşaat Halindeki Bina Alev Aldı

Malatya'da iftar saati sırasında bir inşaatın çatı katında çıkan yangın bölgede paniğe neden oldu..

 

Malatya’da, inşaat halindeki binanın çatı katında çıkan yangın, korkulu anların yaşanmasına neden oldu. 
 
Yangın, Onbin Konutların karşısında bulunan inşaat halindeki bir binada çıktı. Edinilen bilgiye göre, iftar saati esnasında henüz bilinmeyen bir nedenden dolayı çıkan yangın, rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Yangını gören inşaat bekçileri, polis ve itfaiye ekiplerine bilgi verdi.
 
Olay yerine gelen polis ekipleri inşaat çevresinde güvenlik önlemleri alırken, itfaiye ekipleri yangına müdahale etti. Yangının çatı katında çıkması ve rüzgarın alevleri dağıtması nedeniyle itfaiye ekipleri zor anlar yaşadı.
 
Uzun süren uğraşların ardından yangın kontrol altına alınırken, olayın yaşandığı esnada inşaatta çalışanların bulunmaması olası bir faciayı önledi.
 
Polis yangınla ilgili soruşturma başlatırken, inşaatta büyük oranda maddi zarar meydana geldi.
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Tapu Harçlarındaki İndirim İnşaat Sektörünü Hareketlendirecek


Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, ekonominin lokomotifi olan inşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu dolayısıyla inşaat sektöründe hareketlenme olduğunda diğer sektörlerde de hareketlenme olduğunu söyledi..

 

 
Son dönemde inşaat sektörünün büyük beklentileri olduğunu belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Mehmet Özhaseki, bunlardan birinin de tapu harçlarının düşürülmesi olduğunuve Maliye Bakanlığı tarafından hazırlanan düzenleme ile tapu harçlarının daha da aşağı çekildiğini belirtti.
 
İnşaat sektörünün etkilediği yaklaşık 250 iş kolu olduğunu belirten Bakan Özhaseki, inşaat sektöründe hareketlenme olması halinde söz konusu diğer sektörlerde de hareketlenme olacağını belirtti.
 
İnşaat Müteahhitleri Konfederasyonu Genel Başkanı Tahir Tellioğlu ise inşaat sektörünün Türkiye ekonomisinin lokomotifi olduğunu, sektörüm gelişimi adına atılacak her adımın Türkiye ekonomisini de etkileyeceğini söyledi. 
 
Tellioğlu, tapu harçalarında yapılan indirimin, sektöre illaki katkı sağlayacağını, yaz aylarının yaklaştığı şu günlerde sektörde bir hareketlilik beklendiğini ifade etti.
02-08-2012
Bu haber toplam 3696 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?