En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 22.02.2018 13:03
Kuşadası Belediyesi Kültürel Mirası Koruma Ödülü Aldı

Kuşadası Belediyesi Kültürel Mirası Koruma Ödülü Aldı

Tarihi Kentler Birliği'nın düzenlediği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda Kuşadası Belediyesi, Kaleiçi bölgesinde gerçekleştirilen Kent Surları ve Burç Projesi sebebiyle başarı ödülü aldı.

 

Kuşadası Belediyesi'ne Kaleiçi'nde yürüttüğü Kent Surları ve Burç Projesi sebebiyle Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması'nda, başarı ödülü aldı.
 
Tarihi Kentler Birliği tarafından düzenlenen 2011 "Tarihi Kentler Birliği Tarihi ve Kültürel Mirası Koruma Projesi ve Uygulamalarını Özendirme Yarışması" sergisi ve ödül törenine Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay da katıldı. Yarışmada, Kuşadası Belediyesi'ne Tarihi Kentler Birliği tarafından Kaleiçi bölgesinde yer alan Kent Surları ve Burç Projesi nedeniyle tarihi ve kültürel mirasın korunmasında süreklilik gösteren çalışmalarından dolayı başarı ödülü verildi.
 
Bu arada, Kuşadası Belediye Başkanı M. Esat Altungün, Kuşadası Belediyesi olarak tarihi ve kültürel değerlerin korunmasına büyük önem verdiklerini ve bu yönde önemli çalışmalar yaptıklarını belirterek, aldıkları ödülün bu anlamda büyük önem taşıdığını söyledi. Geçen ay Antalya'da düzenlenen fuarda Kuşadası Belediyesi tarafından açılan stantta belediye tarafından bugüne kadar kültürel varlıkların korunmasına yönelik yapılan ve yapılacak çalışmaların açıklama ve tanıtım panolarıyla sergilendiğini kaydeden Başkan Altungün, Çalıkuşu Evi restorasyonu, Efe Suphi Evi rekonstrüksiyonu, İbramaki Sanat Evi rekonstrüksiyonu, Kale İçi Sokakları Sağlıklaştırma uygulamaları, Güvercinada rölöve, restitüsyon, restorasyon projeleri, Su Kemeri projesi, Sakızdede türbesi restorasyon projesi, Kegev Yapısı restorasyon çalışmaları, Kadı kalesi kazısı, Adalızade mezarlığı envanter çalışması, Yıldırım Caddesi, Aslanlar Caddesi, Anıt Sokak ve aradaki tüm yolları ile Barbaros Hayrettin Paşa Bulvarına dik inen meyilli yolların Sokak Sağlıklaştırma projelerinin hazırlanması ile yapılacak çalışmaların Kuşadası'nda tarihi ve kültürel mirasın korunmasına katkı sağlayan Kuşadası Belediyesi'nin önemli projeleri olduğuna dikkati çekti.
 
Kaynak: Star Gazete

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

BM Dünya Turizm Örgütü: Türkiye'ye seyahat etmeye devam edin


Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, teröristleri en kolay yenilgiye uğratma yolunun Türkiye'ye seyahat etmeye devam etmek olduğunu açıkladı..

 

Türkiye turizminin son 20 yılda dünya genelinde çok büyük harika başarılar elde ettiğini ve Türkiye'ye yılda 30 milyon turistin gelmesinin etkileyici olduğunu belirten Birleşmiş Milletler (BM) Dünya Turizm Örgütü Genel Sekreteri Taleb Rifai, köklü ve güçlü bir geleneği olan Türk turizminin geleceğinden umutlu olduğunu belirtti. Teröristleri en kolay yenilgiye uğratmanın yolunun da Türkiye'ye seyahat etmeye devam etmek olduğunu söyleyen Rifai, turizm sektörünün son dönemde Türkiye'yi hedef alan terör saldırıları nedeniyle hassas bir dönemden geçtiğini, ancak sektörün hızla toparlanabileceğini belirtti.
 
Türkiye'ye gitmek isteyen dünyanın dört bir yanındaki insanlara da seslenen Rifai, Türkiye'ye gidecek bütün turistlerinTürkiye'deki hayatın dünyanın diğer ülkelerinden bir farkı olmadığını bilmesi gerektiğini, terörizmin küresel  bir sorun olduğunu, dolayısıyla sadece Türkiye, Fransa, Belçika, Mısır, Tunus ve Tayland'ın sorunu olmadığını belirtti ve  uluslararası bir problem olduğunu Türkiye'ye özgü olmadığını yineledi.
 
Terörizmin herkesin sorunu odluğunu da belirten Rifai, terörizm illetinin dünyanın her yerinde her zaman karşımıza çıkabileceğini, bu sebeple Türkiye'ye gitmek isteyen turistlerin kafasında en ufak bir soru işareti dahi olmaamsı gerektiğini belirtti. 
 
Rifai ayrıca 2 hafta sonra Türkiye'ye gideceğini, ailesini, eşini ve çocuklarını da Türkiye'ye götüreceğini belirtti.
 
05-12-2012
Bu haber toplam 3657 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?