En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 06.03.2015 13:04
Kayseri Hava İkmal Şehir Parkı Projesi Tanıtıldı

Kayseri Hava İkmal Şehir Parkı Projesi Tanıtıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, kente prestij kazandıracak Hava İkmal Şehir Parkı projesini tanıttı..

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bir basın toplantısı düzenleyerek Kayseri'ye prestij kazandıracak ve değer katacak projeler arasında yer alan 'Hava İkmal Şehir Parkı' projesini tanıttı. 2 yılda tamamlanması planlanan projenin Kayseri'yi dünya ligine sokacağını belirten Başkan Özhaseki, dönüşüm projelerinde amaçlarının eskileri yıkıp yenileri yapmak değil, Kayseri'ye prestij kazandıracak projeleri hayata geçirmek olduğunu belirtti.
 
İşte projeden görüntüler:
 
 
 
 
 
 
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Ankara-Kayseri YHT 2018'de Hizmete Başlayacak


Ankara-Kayseri arasındaki 7 saatlik seyahat süresini 2 saate kadar düşürecek olan yüksek hızlı tren projesinin 2018 yılında tamamlanması planlanıyor..

 

Devlet Demir Yolları İdaresi (TCDD) tarafından açıklanan çift hat donanımlı Yüksek Hızlı Tren'in, müşavirlik ve kontrolörlük hizmetleri için 1.9 milyar liralık bütçe ayrıldığı ve proje ihalesinin bu yıl içinde gerçekleştirileceği bildirildi.
 
Söz konusu yüksek hızlı tren projesi Yozgat'ın Yerköy İstasyonu ile Kayseri arasındaki 142 km'lik hatta sürdürülecek ikinci etap yol yenileme çalışmalarının ardından başlayacak ve 3 yılda tamamlanarak hizmete açılacak. YHT'nin hizmete açılmaısnın ardından ise Ankara ile Kayseri arasındaki 7 saatlik seyahat süreci 2 saate düşecek.
 
Eski Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, Ankara - Kayseri Yüksek Hızlı Tren Projesi'nde Kayseri - Kapadokya - Antalya hızlı tren hattının da ele alınması gerektiğini, Antalya'dan Kayseri'ye uzanacak hızlı tren hattının sadece Kapadokya'nın değil, Kayseri ile birlikte Nevşehir'e komşu öteki illerin turizminehareketlilk getireceğini, bu sebeple söz konusu projenin bir an önce ele alınıp gerekirse Yap-İşlet Modeli ile özel sektöre ihale edilmesi gerektiğini söyledi.
 
 
 
12-03-2014
Bu haber toplam 4008 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?