En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 23.11.2014 20:43
Kayseri Hava İkmal Şehir Parkı Projesi Tanıtıldı

Kayseri Hava İkmal Şehir Parkı Projesi Tanıtıldı

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, kente prestij kazandıracak Hava İkmal Şehir Parkı projesini tanıttı..

 

Kayseri Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Özhaseki, bir basın toplantısı düzenleyerek Kayseri'ye prestij kazandıracak ve değer katacak projeler arasında yer alan 'Hava İkmal Şehir Parkı' projesini tanıttı. 2 yılda tamamlanması planlanan projenin Kayseri'yi dünya ligine sokacağını belirten Başkan Özhaseki, dönüşüm projelerinde amaçlarının eskileri yıkıp yenileri yapmak değil, Kayseri'ye prestij kazandıracak projeleri hayata geçirmek olduğunu belirtti.
 
İşte projeden görüntüler:
 
 
 
 
 
 
 
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gezi Parkı'nda Otobüs Durağı Hareketliliği


Gezi Parkı'nda dün gece saat 22:00 sıralarında başlayan kazı çalışmasının altından otobüs durağının 1 metre geriye alınacağı çıkarken Taksim Dayanışması yapılan çalışmanın tamamen usulsüz olduğunu söyledi..

 

Dün gece saatlerinde Gezi Parkı'nda otobüs durağının hemen arkasında başlayan kazı çalışması sonucunda harekete geçen sivil toplum kuruluşları, Topçu Kışlası'nın yapılacağına yönelik haberlerin artması üzerine bölgede bir araya geldi. Öte yandan gece saatlerinde parkta kazılan ve etrafı şeritle çevirlen durak alanının sabah saatlerinde sökülmeye başlaması şaşkınlık yarattı.
 
Hürriyet'ten Eyüp Serbest'in haberine göre, iddialara göre otobüs durağının geri alınmasına yönelik çalışmaların başlatıldığı Gezi Parkı'nda gece geç saatlerde yapılan çalışma çevredeki esnaf ile bölge halkının harekete geçmesine neden oldu.
 
Kazının yapıldığı alana gelerek burada nöbet tutmaya başlayan vatandaşlar duruma tepki gösterdi. Kısa süreli gerginlik yaşanan olayda  kazı çalışmaları durdu.  Ancak parka gelen vatandaşlar her ihtimala karşı sabaha kadar nöbet tuttu.
 
Gezi'de İnşaat Olgusu Meşrulaştırılmaya Çalışılıyor
Çevredeki esnaflardan biri, halkın Gezi parkı'na yönelik ne kadar hassas olduğunu ve geçen yıl Haziran ayında yaşanan olayların bilindiğini ancak tüm bunlara rağmen İBB bütçesinde 1 milyar dolarlık bir kısmın Topçu Kışlası inşaatı adı altında ayrıldığını ve bütçenin açıklandığı günün akşamı böyle bir kazı çalışması yapılmasının bölge halkında güvensizlik oluşturduğunu söyledi. Parka gelen iş makineleri ile Gezi'de bir inşaat olgusunun meşrulaştırılmaya çalışıldığını da belirten esnaf, bu durumun karşısında olduğunu göstermek için nöbette olduklarını belirtti.
 
Yapılan Çalışma Usulsüz
Konuya ilişkin açıklamada bulunan Taksim Dayanışması ise, dün gece saat 22:00'de başlayan hafriat çalışmasının usulsüz olduğunu, çalışmayı gerçekleştiren işçilerin ellerinde İETT tarafından verilen belge olduğunu ve bu belgede otobüs durağının 1 metre geri alınacağının belirtildiğini, öte yandan belgede yer alan krokinin bir mimar tarafından çizilmiş olmasının imkansız olduğunu belirtti.
 
Gezi Parkı'nda hareketlilk sabah saatlerinde de devam ederken, İstanbul Kent Savunması’nın yaptığı “1 avuç toprak” çağrısı üzerine durak inşaatını yapan taşeron şirket kazılan yeri doldurmak amacıyla 1 kamyon toprak getirdi.
 
 
 
 
 
12-03-2014
Bu haber toplam 2655 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?