En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 24.02.2018 10:13
Kars'ta Tarihi Konağa Restorasyon

Kars'ta Tarihi Konağa Restorasyon

Kars'ta bulunan ve tarihi Kars Anlaşması'nın yapıldığı konak, hükümet konağı olarak hizmet vermek üzere restore edilecek..

 

Tarihi Kars Antlaşması'nın yapıldığı konağın, restorasyon çalışmalarının ardından hükümet konağı olarak hizmet vereceği bildirildi.
 
Vali Ahmet Kara, Yusuf Paşa Mahallesi Ordu Caddesi üzerinde bulunan ve 2005 yılına kadar vali konağı olarak kullanılan konaktaki restorasyon çalışmalarını yerinde inceleyerek, çalışmalar hakkında bilgi aldı.
 
Müze Odası da yapılan konağın Kars'ın tarihi kadar önemli olduğunu belirten Kara, ellerinde etnografik eserler bulunan vatandaşlardan, bunları bağışlamalarını ya da satmak suretiyle konağa teslim etmelerini istedi.
 
Devlet büyükleri ve yabancı misafirlerin, restorasyon çalışmalarından sonra tarihi konakta ağırlanacağını ifade eden Kara, "İnşallah bundan sonra misafirlerimizi, bakanlarımızı, yabancı misafirlerimizi burada ağırlayacağız. Ağırlarken de Kars'ın tarihini bu binaya gelen misafirlerimize anlatıp, öyle göndereceğiz" dedi.
 
Müze Odası'nda Kazım Karabekir'in kitaplarından Kars Antlaşması'nın imzalandığı fotoğraflara kadar, Kars ile ilgili önemli eserlerin bulundurulacağını vurgulayan Kara, şunları kaydetti:
 
"Bu kitapları Müze Odası'nda muhafaza edeceğiz. Müze Odası'na gelenler bu kitaplardan, belgelerden, dokümanlardan Kars'ın ve bu binanın tarihini öğrenmiş olacaklar. Bu binanın tarihi, bir bakıma Kars'ın tarihi demek. Çünkü Kars'ın kurtuluşuna vesile olan Kars Antlaşması bu binada imzalanmıştır. Dolayısıyla bu bina Kars'ın en önemli binasıdır. Bu önemli bina hükümet konağı olarak faaliyette bulunacak. Restorasyon faaliyetleri bitmek üzere. Ufak tefek eksiklikleri de giderdikten sonra taşınacağız."
 
Vali yardımcılarının yine eski binada kalacağını anımsatan Kara, "Özel kalem bürosu ile basın bürosundan bir görevli, yazı işlerinden bir görevli, müstahdemler ve sekretaryadan bir görevli de bu binaya gelecek. Yani makamı buraya taşıyacağız, valilik makamı burada faaliyet gösterecek" ifadelerini kullandı.
 
 
Kaynak: AA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

MOD Bahçelievler Teslim Tarihi


Basın Ekspres Yolunda MOD Gayrimenkul imzası ile yükselmekte olan MOD Bahçelievler projesinde teslimlerin 2018 yılında yapılması planlanıyor..

 

Teslim sürecinin 2018 yılının Eylül ayında başlayacağı MOD Bahçelievler projesinde yer alan 84 dairenin yüzde 35'i alıcı buldu. Geniş ölçekli daireleri ile ferah yaşam alanları sunan MOD Bahçelievler projesinde  2,5+1 dairenin brüt alanı 163 metrekare, 3,5+1 dairelerin brüt alanı 184 metrekare ve 187 metrekare, 4,5+1 metrekare daire brüt alanı ise 221 metrekare olarak planlandı.
 
 
Metrekare birim fiyatlarının 4 bin 950 lira seviyesinden başladığı MOD Bahçelievler projesi, yatay mimaride planlanırken 5 bin metrekre peyzaj alanına ve çeşitl sosyal olanaklar da sahip.
 
 
05-07-2012
Bu haber toplam 4332 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?