En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 07:38
Kars Belediyesi Kaldırım ve Yol Çalışmalarına Ağırlık verecek

Kars Belediyesi Kaldırım ve Yol Çalışmalarına Ağırlık verecek

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, alt yapı sorununun hemen hemen halledildiğini dolayısıyla bu yıl daha çok kaldırım ve yol çalışmalarına ağırlık vereceklerini açıkldı..

 

Kars Belediye Başkanlığı'nca 2012 inşaat sezonunda kaldırım ve yol çalışmalarına ağırlık verilecek. 
 
Uzun yıllar el vurulmayan alt yapı sorunu yüzde 90 tamamlayan Kars Belediyesi bu yıl asfalt, kaldırım ve çevre düzenlemesine yoğunlaşacak.
 
Göreve geldiği günden beri gözle görülmeyen Kars'ın çok önemli sorunlarından birisi olan alt yapı çalışmalarının büyük çoğunluğunu tamaladıklarını belirten Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş, hiç bir işlerini vatandaşların gözlerini boyamak için yapmadıklarını söyledi.
 
Kalıcı hizmetler vermek için gece gündüz çalıştıklarını ifade eden Başkan Nevzat Bozkuş; "Alt yapı sorunu hemen hemen bitti. Kenar mahallelerde alt yapı çalışmaları devam edecek. Bu yıl bütün ağırlığımızı üst yapıya vereceğiz. Öncelikle geçen yıl asfaltı atılan caddelerin aşınmaz tabakası atılacak. Bu yıl çift finişer ile çalışacağız. Havaların tam anlamıyla ısınmasıyla birlikte çalışmalara başlayacağız" dedi.
 
KARS HER GEÇEN GÜN DAHA DA GÜZELEŞECEK
 
Cadde ve sokakların temiz kalmasında vatandaşlarada büyük görevler düştüğünü kaydeden başkan Bozkuş; "Bir şehirin temiz olması vatandaşlarada bağlıdır. İnsanlar çöp saatinde belediye temizlik işleri araçlarına çöplerini vermelidir. Gelişi güzel atılan çöpler dağılıyor. Dağılan çöpleri toparlamakta zor oluyor. Bu şehirde hep birlikte yaşıyoruz. Modern bir şehir olmanın belli kuralları vardır. Bu kurallara hep birlikte uymalıyız. Asfalt, kaldırım ve refüj yapmışsınız. Bunlar fazla bir şey ifade etmez. Eğer aynı şekilde gelişi güzel çöpler sağa sola atırlır ise yapılan hiçbir şey çöplerden görünmez. Bunun için vatandaşlarda yapılan hizmetlere sahip çıkmalıdır. Çünkü biz her şeyi Kars için yapıyoruz" şeklinde konuştu.
 
ASFALT VE KALDIRIMLAR BU YIL TAMAMLANACAK
 
Kars'ta inşaat mevsiminin kısa olmasından dolayı yapılan bir çok işin zamanında tamamlanmadığına dikkat çeken Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş; "Kars'ta 8 ay süren bir kış var. Batıda belediyeler harıl harıl çalışıyor. Maalesef biz tam anlamıyla havaların ısınmasını ve düzelmesini bekliyoruz. Burada da iki ay bir kayıbımız oluyor. Ama bu yıl özellikle şehir merkezindeki bütün yolları tamamlayacağız. Karslılar özlemini çektiği yollara kavuşacak. Bunun için biraz daha sabırlı olmak gerekiyor. Modern şehirlerde olan her şey Kars'ta da olacak. Her şey Kars ve Karslılar için yapılıyor" şeklinde konuştu.
 
Kars Belediye Başkanlığı'nın 2012 inşaat sezonunda Belediye Hizmet Binası, Hayvan Pazarı, Derelerin Islahı, Kentsel Dönüşüm Proje, Kentsel Tasarım Projesi hayata geçirilecek ve Kars'ın en önemli sorunlardan birisi olan İçmesuyu Arıtma Tesisleri tamamlanacak.
 
 
Kaynak: İhlas Haber Ajansı

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Kentsel Dönüşüm Projesi Başladı


TOKİ tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında 397 konut ve 20 dükkan ile 435 araç kapasiteli otopark yapılacak..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı tarafından İstanbul'un Beyoğlu İlçesi'nde kentsel dönüşüm projesi kapsamında hayata geçirilecek olan 397 konut ve 20 dükkanlık proje kapsamında çalışmalara başlandı. 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet 4+1 dairenin yer alacağı projenin yapım işi ihalesi ise 15 Mart Çarşamba günü gerekleştirildi.
 
 
Konut ve dükkanların yanı sıra 435 araç kapasiteli otoparkalanının da yer alacağı Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında toplam 1,6 hektar alanda, yerinde dönüşüm uygulanacak.
 
13-04-2012
Bu haber toplam 3513 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?