En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 06.03.2015 00:30
İstanbul'un İlk KBB Hastanesi 'ORL KBB Hospital' Açıldı

İstanbul'un İlk KBB Hastanesi 'ORL KBB Hospital' Açıldı

İstanbul'un ilk kulak burun boğaz ve baş boyun cerrahisi hastanesi Fındıkzade'de bulunan ORL KBB Hospital hasta kabul etmeye başladı..

 

 
 
ORL KBB Hospital, geçen hafta Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Hayati Yazıcı tarafından açıldı. Yaklaşık 10 milyon dolar yatırım yapılan 26 yatak kapasiteli hastane, KBB ve baş boyun cerrahisi alanında üst düzeyde teknolojik altyapıya sahip. Hastanede işitme testlerinden uyku analizine, horlama tedavisinden tiroit cerrahisine, yüz plastik cerrahisinden kulak mikro cerrahisine kadar en kapsamlı ameliyatlar yapılacak. Kurucu 4 ortağından birisi olan ve aynı zamanda Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Bölümü Direktörü Prof. Dr. Burhan Dadaş, KBB alanında bilinenin aksine son derece geniş çalışma alanı olduğunu belirterek, şunlaır söyledi:
 
 
Yoğun bakım var
“Bizi KBB merkezlerinden ayıran en önemli özellik, onlarda olmayan yoğun bakım ünitelerine sahip olmamız. Hasta potansiyelimiz çocuklar ve gençler ağırlıklı. Hasta grubunuz çeşitli ve hayati öneme sahip rahatsızlıklar olabiliyor. Burun ve sinüs hastalıkları, yüz plastik cerrahisi, baş ve boyun kanserleri ve kulak mikrocerrahisi önemli çalışma alanlarımız. Uyku bozukluklarını unutmamak lazım.”
 
Kaynak : Milliyet
↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kanal İstanbul İhalesi Mayıs'ta Yapılacak


Çılgın Proje olarak da bilinen Kanal İstanbul'da ihalenin Mayıs ayında gerçekleştirilip proje kapsamında ilk kazmanın da bu yıl içinde vurulması planlanıyor..

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın başbakanlığı döneminde açıklanan ve "çılgın proje" olarak lanse edilen Kanal İstanbul'un ihalesinin 2 ay içinde gerçekleştirilmesi planlanıyor. Mayıs ayında ihalesi yapılacak olan proje ilk olarak 2011 yılında gündeme getirilmiş, o zamandan beri de hakkındaki tartışmalar devam etmiş ancak somut bir adım atılmamıştı. Geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kanal İstanbul projesi kapsamında iki yakada kurulacak şehir projeleri ile ilgili düzenlemeye gidildiğini açıklamasının ardından bu kez de projede ihale tarihi netleşmeye başladı.
 
Taslak çalışmaları büyük bir gizlilikle yürütülen Kanal İstanbul projesinin 45 kilometre uzunluğunda olması planlanıyor. Tamamandığında gemi trafiğini de rahatlatması beklenen proje, 2023 hedefleri arasında yer alıyor.
 
Öte yandan hakkındaki tartışmaların da devam ettiği Kanal İstanbul'da ilk kazmanın ise bu yıl vurulması bekleniyor. Haziran ayında gerçekleştirilecek olan seçimlerin ardından çalışmaların başlayacağı proje kendi kendini finanse edebilecek ve devlete sıfır maliyetle yani  yap-işlet-devret modeliyle gerçekleşecek.
 
 
17-05-2012
Bu haber toplam 8733 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?