En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 07:34
İskenderun Kent Müzesi İhalesi

İskenderun Kent Müzesi İhalesi

İskenderun Belediyesi, İskenderun Kent Müzesi restorasyon işi için ihale düzenledi.

İskenderun Kent Müzesi restorasyon yapım işi ihalesi yapıldı. Belediye Brifing Salonu’nda yapılan ihaleyi, Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek de izledi. İhale öncesi konuşan Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, kentimizin hafızası olan Kent Müzesi’nde, yaşam ve mutfak kültürümüzün sergileneceğini belirtti. Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, “Dünya sürekli değişiyor. Değişmeyen tek şey değişimdir. Fakat önemli olan bu değişim sürecinde özü korumak, kültürel varlıkları kuşaktan kuşağa aktarmak, korumak ve yaşatmaktır. Özü koruyamazsanız, o değişim anlamsızlaşır. İşte Kent Müzesi kentin hafızasıdır. Bizim kent müzemiz, bildiğiniz klasik bir müze olmayacak. İskenderun tarihinin kesitlerinden yaşam ve mutfak kültürünü sergileyecek araç, gereç, giysilerini tanıtan kentin hafızası olacaktır. Kültürel, sanatsal ve toplumsal boyutlarıyla tarih mirasımızı korumak ve yaşatmak bizim görevimizdir. Hayırlı olsun.”diye konuştu. İskenderun Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, Kent Müzesi Restorasyon yapım işi ihalesine iki firma teklif verdi. AK Parti Hatay Milletvekili Orhan Karasayar, Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz ve Belediye Başkanı Dr.Yusuf H.Civelek, mülkiyeti İskenderun Belediyesi’ne ait olan İskenderun Kent Müzesi binasını birlikte incelemişti.


↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Finans Merkezi'nde Yükselecek Merkez Bankası Hizmet Binası İçin İhale Düzenleniyor


İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde inşa edilecek olan Merkez Bankası Hizmet Binası'nın arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin karar Resmi Gazete'de yayımlandı..

 

 
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı'nın İstanbul Uluslararası Finans Merkezi'nde yapılacak olan Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) hizmet binasının arsa satış karşılığı gelir paylaşımı işi ihalesine ilişkin kararı Resmi  Gazete'de yayımlandı.
 
Karara göre, TCMB Hizmet Binası'nın yapım işi ihalesi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu'na tabi  olmayıp, TOKİ Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'nin" 26'ncı  maddesi kapsamında açık ihale usulü ile gerçekleştirilecek.
 
İhale için başvuracak istekliler, ihale dosyası ve eklerini, 500 TL karşılığında Halkalı'daki TOKİ İstanbul Hizmet Binası'ndan satın alabilecek olup teklif dosyalarının en geç 28 Şubat 11:30'a kadar Halkalı'daki TOKİ İhale Komisyonu Başkanlığına elden teslim edilmesi gerekecek.
 
 
 
 
13-12-2011
Bu haber toplam 6924 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?