En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 23.04.2018 00:54
Havaalanında Unutulan Eşyalar Nerede Satılıyor

Havaalanında Unutulan Eşyalar Nerede Satılıyor

İstanbul Atatürk Havalimanı’nda unutulan eşyalar, Çağatay İş Merkezi'nde piyasanın çok altındaki fiyatlarla satışa sunuluyor.

 

 
 
İstanbul Atatürk Havalimanı’nda unutulan eşyaların açık arttırma ile satışa çıkarıldığını daha önceki yazılarımızda belirtmiştik. Havaalanında unutulan bu eşyaları açık arttırma yöntemiyle hepsine birden sahip olan bir girişimci İstanbul Avcılar’da satışa sundu.
 
Eşyalara yoğun ilgi var
 
Geçtiğimiz ay içerisinde geçen seneden farklı olarak bu sene havaalanında unutulan eşyaları toptan olarak satılması sonrasında eşyalara sahip olan dükkan sahibi Alican Korkmaz, havaalanında unutulan yaklaşık 2000 bavul için 227 Bin Türk Lirası ödediği öğrenildi. Bavulların içerisinden ne çıkacağını bilmeden bu parayı ödeyen Korkmaz, karlı bir iş yapmış olmayı umut ediyor. Avcılar Marmara Caddesi’nde bulunan Çağatay İş Merkezi’nde satışa sunulan eşyalar arasından bayanlar en çok takı, erkekler ise elektronik aletlere yoğun ilgi gösteriyor.
 
Piyasanın çok altında satılan malzemelere sahip olmak için insanlar Avcılarda bulunan iş yerine akın ediyor.

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Kentsel Dönüşümde Unutulan Esnaf Yargıya Başvuracak


Gaziosmanpaşa'da kentsel dönüşüm kapsamında herhangi bir destek alamayan esnaf hakkını mahkemede arayacak..

 

Kentsel dönüşüm kapsamında evi yıkılan ev sahibi veya kiracı gibi maddi destek alamayan esnaf, hakkını mahkemede aramaya hazırlanıyor. İstanbul Gaziosmanpaşa’da dükkânlarının bulunduğu binalar dönüşümle yıkılacak olan esnaf perişan. Çünkü konut sahibine yardım yapan kamunun esnafla ilgili düzenlemesi yok.
 
Vatandaşı depreme karşı dayanıksız evlerden kurtarmak için kentsel dönüşüm yapılırken, bölgedeki esnafın unutulduğu ortaya çıktı. Dönüşüm sebebiyle işyerleri yıkılacak esnaf, kendilerine yol gösterilmemesi ve zararının giderilmesi konusunda bir çalışma yapılmamasına tepki gösteriyor. Kentsel dönüşümle mağdur olacak esnaf, proje kapsamında zarara uğrayacağı gerekçesiyle konuyu mahkemeye taşımaya hazırlanıyor. Dönüşüme işyerleri ellerinden alınarak dahil edildiklerini ifade eden esnaf, dükkânlarına kazma vurulmadan önce mahkeme yoluna gitmek zorunda bırakıldıklarını ifade etti. Yetkililer ise eksiklerinin olabileceğini, fakat her şeyin telafisinin mümkün olduğunu ifade etti. İlk mevzuatta eksiklerin bulunduğunu, daha sonra gelen şikâyet ve önerilerle mevzuatın kısmen değiştirildiğini ve eklemelerin yapıldığını belirten bir yetkili, esnaf ve esnaf odasından böyle bir şikâyetin çözüm önerisiyle birlikte gelmesi halinde gerekli çalışmaların yapılabileceğini söyledi.
 
İstanbul Gaziosmanpaşa ilçesi Karayolları Mahallesi’nde 43 yıllık esnaf Hayrettin Özer (57), kendilerine bir yol gösterilmeden işyerinin yıkılacak olmasına karşı çıkıyor. Özer, “43 yıldır burada esnafım. Her türlü vergimi, harcımı ödüyorum. Şimdi işyerimi yıkacaklar ve geleceğimizle ilgili bir şey bilmiyorum. Gidecek yerim yok.” dedi.
 
İstanbul Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Fikret Yılmaz ise “Devlet esnafa sahip çıkmalı. Yıllardır işyeri sahibi olan birçok insan bir anda işsiz bırakılacak. Ekonomik canlılık için küçük esnafın mağdur edilmemesi şart. İstanbul yıkıldıkça güzelleşecek, fakat AVM’ler ön plana çıkarılarak küçük esnafın sonu getirilecek.” dedi. Kentsel dönüşüm planlamasında esnaf unutulurken, belediye ve TOKİ dahil hiçbir kurum işyerini kaybedecek esnafın ne yapacağını bilmiyor. Bu durumu Başbakan’la da görüşeceğini belirten Fikret Yılmaz, belediyelere sorunu aktarmaya başladıklarını ifade etti. Yılmaz, “Gaziosmanpaşa Belediyesi ile esnafın durumunu görüştük. Belediye yaptığı yanlışın farkına vardı. ‘Yıkılacak dükkânları ve esnafı hiç düşünmemiştik’ dediler.” diye konuştu. Dükkanı yıkılacak diğer esnafların görüşleri ise şöyle:
 
İdris Sancar: Yıllardır çalıştırdığım kendime ait bir fırınım var. Fırınım yıkıldıktan sonra 8 çalışanımla birlikte işsiz kalacağız. Başka bir semte fırın açmam mümkün değil. Zararımız için bize yardımcı olunması lazım. Ev sahiplerinin hangi hakları varsa işyeri sahiplerinin de aynı hakka sahip olması gerekir.
 
Yılmaz İsmailoğlu: Yıllardır bu semtin esnafıyım. Çocuklarımı buradan kazandığım parayla büyütüp okuttum. Bu bakkal bizim ekmek teknemiz. Eşim ve çocuklarımla emektar bakkalımın yıkılacağı günü düşünüp üzülüyoruz. Yaşım 70, başka bir iş yapacak durumda değilim. Ama çalışmak zorundayım. Dükkânım elimden alınıyor, ne yapacağım söylenmiyor. Bu kadar insan sokağa atılıp ‘başının çaresine bak’ denilmemeli.
 
Suat Tuncer: Ruhsatımı daha birkaç ay önce aldım. Şimdi yıkım kararının çıkmasıyla şoke oldum. Ruhsatımın üzerindeki imzanın mürekkebi kurumadan dükkânım alaşağı edilecek. Bütün birikimimi bu dükkâna saymıştım. Elimde ne var ne yok yatırdım. Ailemle bundan sonra ne yapacağız?
 
Kaynak: Zaman
14-03-2012
Bu haber toplam 33528 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?