En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 15:52
Hangi İllerde Yangın Riski Var

Hangi İllerde Yangın Riski Var

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, yangın riski bulunan illeri açıkladı..

 

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Yarın, Ege Bölgesi; İzmir, Uşak, Aydın, Muğla, Akdeniz Bölgesi; Antalya, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, İç Anadolu; Ankara ve Çankırı'da yangın riskleri var" dedi.
 
Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, Orman Genel Müdürlüğü'nde düzenlenen basın toplantısında '2012 Yılı Orman Yangınlarıyla Mücadele Eylem Planı'nı açıkladı. Eroğlu, yaptığı konuşmada, Yunanistan, Makedonya, Gürcistan ve Suriye gibi ülkelerde de yangınların söndürüldüğünü belirterek, "Şu anda Devlet Su İşleri'nin yaptığı baraj göllerinden istifade ediyoruz. 5 kilometre mesafede yer alacak şekilde bin 650 adet küçük havuz veya göletten suları topluyoruz" dedi. 
 
Eroğlu, yangın ihbarı durumunda en yakın helikopterin devreye girdiğini söyleyerek, 7 dakika içerisinde helikopterin kalktığını ve 13-20 dakika içerisinde yangın mahaline gidip söndürme faaliyetlerine katıldığını anlattı. Eroğlu, 2012 yılında 13 Haziran'a kadar 359 adet yangın olduğunu, bin 292 hektar alanının yandığını ve yangın başına 3.6 hektarlık bir alanın tutuştuğunu ifade etti. Bakan Eroğlu, şunları kaydetti: 
 
"Yaz mevsimini çok sıcak geçiyor. Yaz tatili başladı. Vatandaşlarımızın mutlaka yollardan geçerken sigara izmariti vesaire herhangi bir yanıcı madde atmamaları gerek. Bunun dışında piknik yapan vatandaşlarımızın piknik alanındaki cam kırıklarını vesaire mutlaka toplamaları lazım. Güneş ışığıyla bir tarafa odaklanmak suretiyle yangın çıkmasına sebep oluyor."
 
Eroğlu, orman yangın risk alanlarının belirlendiğini belirterek, "Ege'de; İzmir, Manisa, Aydın, Akdeniz Bölgesi'nde; Antalya, Osmaniye, Kahramanmaraş, İç Anadolu Bölgesi; Çankırı, Karaman, Karadeniz Bölgesi; Kastamonu, Çorum'da bugün risk var. Cuma günü de, Ege Bölgesi; İzmir, Uşak, Aydın, Muğla, Akdeniz Bölgesi; Antalya, Mersin, Hatay, Osmaniye, Kahramanmaraş, İç Anadolu; Ankara ve Çankırı'da yangın riskleri var" diye konuştu.
 
Yangınla mücadelenin stratejik mücadelenin bir parçası olduğuna dikkati çeken Eroğlu, bu konuda hazırlıklı olunduğunu ve Dünya'nın en ileri teknolojisinin kullanıldığını söyledi. Eroğlu, "Türkiye'yi bilhassa yangın, ağaçlandırma, erozyon konusunda bilinçlendirerek lider ülke yapmak istiyoruz" dedi.
 
Eroğlu, vatandaşlara çağrıda bulunarak, "Özellikle ormanlar bizim akciğerlerimiz, dolayısıyla Türkiye'yi gelecek nesillere çok daha güzel bırakmak istiyoruz. Bu bakımdan ben vatandaşlarımızın hassas olmalarını rica ediyorum. Orman yangınları çıktığı zaman 'Alo 177'ye haber vermeleri ve en yakın Jandarma, İşletmeler ve Bakanlığın birimlerine haber vermeleri son derece isabetli olacaktır" şeklinde konuştu.
 
Eroğlu, İzmir Yamanlar'da çıkan yangını canlı yayınla takip ederek, müdahale anında yaşananları aktardı. Bakan Eroğlu, Suriye-Yayladağı'ndaki yangının son durumunu da yakından takip etti.
 
Kaynak: İHA

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

Gölbaşı ENDA Konakları'nda Kişiye Özel Ödeme Planı


DAFF Yapı tarafından Ankara'nın yükselen değeri Gölbaşı'nda hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde kişiye özel ödeme seçenekleri ve peşin ödeme indirimi sunuluyor..

 

Ankara Gölbaşı'nda yatay mimari konseptiyle Kırkıncıoğlu Grup iştiraki DAFF Yapı tarafından, 18 bin metrekarelik alan üzerinde inşa edilen ENDA Konakları projesinde tamamı peşin ödemelerde indirim uygulanırken projede  kişiye özel farklıödeme seçenekleri ile de ev sahibi olunabiliyor.
 
Satışa açılmadan büyük bir ilgi ile karşılanan ENDA Konakları projesinde evlerin tavan yüksekliği 3 metre olarak planlanırken her bir konak kendine özel, yan konaktan bağımsız 700 metrekarelik bahçeye sahip. Konak sahiplerinin kendi bahçeleri dışında 2 dönüm bostan alanında organik tarım yapmasına da imkan tanınan ENDA Konakları projesinde güvenli çocuk oyun alanı, kapalı yüzme havuzu, basketbol sahası, sauna, buhar odası, fitness salonu gibi sosyal donatılar da mevcut.
 
 
Akıllı ev sistemine sahip  olan ve AB standartlarına uygun olarak hayata geçirilen ENDA Konakları projesinde konforlu, doğayla iç içe, şehir merkezine yakın konumda eşsiz bir yaşam deneyimi vadediliyor.
 
 
14-06-2012
Bu haber toplam 4614 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?