En Güncel Emlak haberleri
Anasayfaya Dön » Kent Haberleri 18.03.2018 06:19
Güzelyalı Eski Yapılardan Arındırılıyor

Güzelyalı Eski Yapılardan Arındırılıyor

İzmir'in Konak ilçesinde bulunan Güzelyalı Mahallesi'ndeki eski yapılar belediye tarafından kentsel dönüşüm çalışmaları kapsamında yıkıldı..

 

İzmir'in Güzelyalı Mahallesi 22. Sokak'ta buluanen eski ve terkedilmiş yapılar Konak Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından yıkıldı.
 
KENTSEL DÖNÜŞÜM ÖRNEĞİ
Güzelyalı'da yıllardır mahalle sakinlerinin güvenliğini tehdit eden dört bina, kamulaştırma işlemlerinin ardından emniyetli bir şekilde yıkıldı. Poligon Deresi kıyısında yer alan 22 Sokak'ta 44, 46, 48 ve 52 kapı numaralı yapıların konumlandığı 460 metrekarelik alanda yıkım işlemleri tamamlandı.
 
Mahalle sakinlerinin sevinçle izlediği yıkım sırasında, ekskavatör koltuğuna oturan Konak Belediye Başkanı Dr. Hakan Tartan ilk vuruşu kendisi yaptı. Güzelyalı'da yaşayanların sevgisi ve desteğiyle başarılı bir çalışma yürüttüklerini belirten Tartan, "Kentlerin ışığa, yeşile, düzene de ihtiyacı var. Bu düzeni sağlarken de en önemli nokta bu sokakların, yolların, kaldırımların, parkların asıl sahiplerinin; yani bu kentte yaşayanların ne istediğini bilmek. Ben hiçbir zaman sırça köşklerde oturup da tepeden bakan bir başkan olmadım. Her gün sokaklarda, pazarlarda, mahallelerde halkın içinde oldum. 22 Sokak'ta da burada yaşayanların istekleri, ihtiyaçları doğrultusunda bir çalışma başlattık. Bu bir anlamda kentsel dönüşümdür" İmar planında yeşil alan olarak yer alan 460 metrekarelik alanda, kent dokusuna uygun, modern bir park yapılacak.
 
Kaynak: HaberTürk

↓↓↓

Bu haber de ilginizi çekebilir

↓↓↓

TOKİ Beyoğlu Sütlüce'de Kentsel Dönüşüme Başladı


Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında inşa edeceği 397 konut ile 20 dükkân için ihale gerçekleştirdi..

 

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) Başkanlığı, İstanbul Beyoğlu İlçesi'nde uygulanacak olan “Kentsel Dönüşüm Projesi” kapsamında yaptıracağı 397 konut ile 20 dükkânın yapım işi için 15 Mart 2017 tarihinde ihale düzenledi.
 
 
Söz konusu ihale kapsamında ihale kapsamında 43 adet 1+1, 318 adet 2+1, 31 adet 3+1 ve 5 adet ise 4+1 konut, 20 dükkan ile dini tesis(külliye), otopark ile altyapı ve çevre düzenleme işi yer aldı.
 
 
TOKİ ile Beyoğlu Belediyesi arasında 02.06.2015 tarihinde imzalanan protokol kapsamında başlatılan İstanbul Beyoğlu, Örnektepe-Sütlüce Kentsel Dönüşüm Projesi ile uygulama alanındaki plansız, tapusuz çoğunluğu ruhsatsız 282 konut ve 18 dükkân için yerinde dönüşüm uygulanacak.
28-12-2012
Bu haber toplam 4689 defa okunmustur


#
KULLANICI YORUMLARI
#
3. Köprü Tanıtım Filmi
#KONUT KREDILERI
 • #

  120 Ay

  0,82

  #
 • #

  120 Ay

  0,76

  #
 • #

  120 Ay

  0.85

  #
#
#TOKI DUYURULARI
#ANKETE KATILIN
#

Ekonomik Kriz Gayrimenkul Sektörünü Nasıl Etkiler?